Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Miért van annyi eladó alig...

Miért van annyi eladó alig használt többfunkciós babakocsi?

Figyelt kérdés

Nézegetem a jófogást stb. és rengeteg kb. fél évig használt nagy benga multifunkciós babakocsi van eladó szinte újszerű állapotban. Az olcsótól egészen a Mima/Stokke/Cybex-ig.

Utána mindenki sportra cseréli a kocsiját vagy miért válnak meg ilyen rövid idő után a kocsitól ami sok esetben akár évekig is kiszolgálná a gyereket?



2018. jan. 31. 11:34
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Mármint kocsivásárlásban vagyok és most tanácstalan lettem, hogy megéri-e nagy bengát venni vagy egyből egy kisebbet amire lehet hordozót tenni az első időkre.
2018. jan. 31. 11:42
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki tudja első babánál milyen szempontokat kell nézni és pl vesznek egy 15 kilós kocsit de ha tömegközlekednek esetleg cipelni kell emeleten megszabadulnak a kocsitól amint ül a baba. Máshol eleve olyanok a szempontok hogy előre tudni, hogy nem lesz hosszú életű a dolog. Mi pl a patikába vagy boltban pénztárhoz nem fértünk be, ezért kisebb sportkocsit vettünk. Megelőzhető lett volna, de nem gondoltunk erre babakocsi vásárlásnál. Másnak meg ugyanaz a babakocsi lehet még évekig jó.
2018. jan. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert nincs hely a kocsiban, vagy a lakásban tárolni. Esetleg icipici a sportresz és kinőtte a gyerek.

Ha van helyed, akkor en nagyot vennék a helyedben. A kis esernyős kocsik “fapadosabbak” mint a multifunkciósok, tèlen jobbak védik a gyereket pl.

2018. jan. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi azert adtuk el, mert nem maradt meg benne.
2018. jan. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem is mindenki ezt mondta mikor megvettem a babakocsit ,hogy felesleges a nagy pont a fenti okok miatt .. sőt a 3:1 ben is felesleges úgyis lecserélem . Itt külföldön kicsit másképp alakulnak az árak az otthonihoz képest ilyen szempontból . Megvettem a 3:1 ben kocsit . Sikerült nagyon jól kifognom ... egyedül kellett felpakolnom az emeletre (párom nem volt itthon és lent nem tudtam hová tenni ) szinte meg sem éreztem a súlyát ,elől szűkítve vannak a kerekei igy könnyen elfért a lakásban is akárhol fordultam vele .
2018. jan. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekünk 3:1 volt, minden részét jól ki tudtuk használni. Nem nagy dögöt vettem, kis könnyű, keskeny kialakítású kocsi volt, imádtam. A babám is picike volt, 6 hónapig tudtuk használni a mózeskosarat. Egy gyorsabban növő, nagyobb testű babának már 4 hónaposan is kicsi a mózes főleg télen, ha jól be kell öltöztetni plusz takaró is kell bele.


A sportrész ugyanígy. Veszel egyet és kiderül, ha gyereked utálja, mert pont nem lát ki belőle úgy, ahogy neki jó.


Nem lehet előre tudni, mi válik be. Veszel egy szettet és majd kiderül, ha meglesz a babád.


Ha lesz még gyerekem, akkor is 3:1 kocsit veszek majd. Amúgy nekünk is volt egy kis aluvázas esernyőkocsink, kiránduláshoz, utazáshoz, hosszú sétákhoz nagyon jól jött, de hát ez ugye nem pici babának való, hanem sokkal nagyobbnak.

2018. jan. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mi használtan vettük, és egy éve napi szinten használjuk. A kerekeit leszámítva patika állapotban van. Ahová nem tudom vinni, oda kendőben viszem a kicsit. Így eddig nem is gondoltam sportkocsira, nem volt rá szükség.

Egy jobb minőségű multifunkciós babakocsi több gyereket is kiszolgál, nem eshet szét pár hónap alatt. Még csak nem is kell százezres márkás darabnak lennie.

2018. jan. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mi azért adtuk el, mert kisebb kocsira váltottunk. És mivel nem biztos, hogy kb 2 éven belül jön a tesó, nem akarjuk tárolni. Van ugyan tárolónk, de inkább veszünk később egy használtat, mint hogy a tárolóba porosodjon és ne adj isten megrágja valami vagy bepállik ha nedves lesz a levegő.. Szóval jobb megoldás eladni és akkor venni egy újat / használtat ha megint szükség lesz rá.


A fiam 13 hónapos és ha akarnám se tudnánk használni azt a kocsit évekig, mert már jár és tuti, hogy nyáron már nem is kell majd a kocsi, csak a gyalogos bevásárláshoz. Inkább sétálunk lábon és bizonyos helyzetekben hordozóval.

2018. jan. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem egy tomas hiker volt, imádtam. Sajnos nagyon nehezen fért be a kocsiba (peugeot 106), én csakis emiatt vettem esernyőkocsit. Sajnos a panelben nagy helyet is foglal, az esernyőset csak beteszem a beépített szekrénybe. De ha családi házunk lenne és (előbb) vettünk volna nagy autót, biztosan azt használnám.
2018. jan. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Vettem egy cybexet, imádom, a fiam viszont gyűlöli. Így hordozom. A babakocsi marad, később még jól jöhet, ha más nem a tesónak egyszer.
2018. febr. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!