Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a babakocsiról? Első gyerekem, nem igazán tudom, mit kell nézni.

Figyelt kérdés
[link]
2018. febr. 6. 22:48
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
57%
Szia! Nekem babymerc q9 van, ez 3 az egyben. Szerintem sokkal jobb (mondjuk ha közlekedtek kocsival) mert a vázra rá lehet tenni a bébihordozót is. A tolókart nem lehet átforditani, viszont minden részét innen is onnan is rá lehet tenni. Ha autóval jártok mindenképp olyat vegyél ami bébihordozós is, különben szívni fogsz minden autóból kiszállásnál. Nem kell kivenni a gyereket az ülésből (tehát nem kelted fel) és átrakni a babakocsiba, hanem fogod es rárakod hordozóstól a gyereket a vázra.
2018. febr. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
57%
Ja, és az sem hátrány, hogy nem kell beszenvedni a kocsiba a mózeskosarat is, hanem elég csak a váz, amire teszed a hordozót. 11-es voltam ☺
2018. febr. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Szedd össze, mik a fontosabb szempontjaid.

A 3:1 vagy multifunkciós jó, hogy sokat tud, de általában drágább, nehezebb és nagyobb helyet foglal, mivel, amit még/már nem használsz is valahova tenni kell. És csak elvileg tarthatna ki végig, általában a gyerek másfél éves kora körül lecserélik könnyebbre.

Sok vízszintesig dönthető sportkocsi is használható már újszülöttnek, de a legtöbbször télre ki kell bélelni és hátránya, hogy nem lehet megfordítani meg hordozót rácsatlakoztatni. Viszont könnyebb, ha mondjuk sokat mentek busszal, vonattal vagy emeletre kell felcipelni, jóval olcsóbb és tényleg kitarthat végig.

Érdemes lemérni az ajtókat, ha van, a kocsitok csomagtartóját. Átgondolni, milyen terepen fogsz vele menni, csak ki-be ugráltok autóból, vagy majd kirándultok is (bár erre jobb a kendő, vannak böszme terepkocsik) vagy sokat mentek aszfalton vagy nincs is a környéken járda, vagy eljárnál vele kocogni (erre van külön futókocsi)... A nagyobb kerekű jobban bírja és a babát meg a csuklódat is kevésbé rázza szét, de jóval nehezebb. Fogsz-e vele menni nagybevásárolni (nagy kosár). Ha hosszú távra vennéd, totyogósként tudod-e majd fogni az egyik kezét és a másikkal tolni a kocsit és ha a teherbírása csak 15 kg, azt 1 éves korban téliruhában, plusz ráaggatva pár dolgot már simán túllépitek. Az is fontos lehet, milyen magasak vagytok, mindkettőtöknek kényelmes-e vagy állítható-e a tolókarja. És persze, hogy milyen kiegészítőket adnak hozzá vagy ha nem adnak, lehet-e kapni vele kompatibilist (pl. esővédő, lábzsák, rácsatolható tartók). Na meg hogy levehető és mosható-e a huzata :)

Érdemes azon is gondolkodni, hogy ha egy nagy márkát nem tudsz megfizetni, lehet, hogy használtan (élőben megnézve, kipróbálva) mégis jobban jársz vele, mint egy újjal. Viszont ha újat veszel, olyan bejáratott helyről tedd, ahol adnak garanciát.

2018. febr. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Fix kerekűt inkább ne.. a súlya is sok, kell cipelni/emelni akár keveset is? Mert mondjuk nem mindenkinek gáz, ha nehéz.
2018. febr. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
70%

Első válaszoló vagyok!

Azért mindennek van határa, nem beszéltem marhaságot!

Mérnök vagyok, talán értek hozzá. Vajon miért gyártanak alig alig 3 kerekű autót? Mert borulékony ha kormányzod! Ha fellépsz egy magasabb járdaszigetre az első kerékkel, akkor rá kell fogni a babakocsira, hogy ne dőljön el, amíg a levegőben van a hátsó két kerék, mert máshogy nem tudod ráemelni a járdaszigetre. Ez fizika!

Másrészt ha ráteszel a karfára nagyobb súlyt, például egy nehezebb pelenkázótáskát, akkor eldőlhet, mert hátul van a súlypont mint minden 3 kerekűnél!

Kedves kérdező próbáld ki rendesen a babakocsit és majd meglátod hogy melyik tetszik és melyik nem.

Ja és tapasztalatom is van, mert sportnak olyat vettem, az egyik legjobbat, tudom miről beszélek!

2018. febr. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Ezt én se ajánlanál .Azzal meg nincs probléma hogy Lengyel mert ott is készítenek minőségi babakocsikat.

Ez volt az első Lengyel kocsink. Imádtam de 1 évesen már nem volt hajlandó megmaradni benne a lányom .Mert ő már sétálni akart .

[link]


És most meg ezt a kocsit fogjuk megvenni

[link]


De gondold át Hogy mik legy

2018. febr. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok .

Tehát gondold át hogy mik legyenek a fő szempontok

3in 1 legyen

Könnyű mert pl sokat buszozol

Kicsire csukható mert csak az fér el a kocsiban

Pumpálható kerekű mert pl járdalaposa környék ahol tologatni fogod.


Mi most költöztünk itt jó rugózás a fontos meg a nagy kerekek na meg hogy 3in1 legyen.



Bababoltokban nagyon segítőkészek .érdemes segítséget kérni.Sok sikert jó babavárást!!!!

2018. febr. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
55%

1. válaszoló írtad, hogy: " Ha fellépsz egy magasabb járdaszigetre az első kerékkel, akkor rá kell fogni a babakocsira, hogy ne dőljön el, amíg a levegőben van a hátsó két kerék, mert máshogy nem tudod ráemelni a járdaszigetre. Ez fizika!"


Kérdezem én akkor, hogy 4 kerekűnél amikor fellépsz az első 2 kerékkel a járdaszigetre akkor a babakocsira nem kell ráfogni amíg a hátsó 2 kerék a levegőben van? Vagy az magától felmászik mert 4 kereke van?

Nekem van 3 kerekű is és 4 kerekű is és mindegyikre ráfogok ha valahová feltolom ez csak természetes. Hiszen tolom benne a gyereket. A pelenkázótáskát meg mindig az aljában lévő tárolóban tartottam így nem fityegett nekem ott e levegőben. :D Ezt 4 kerekűnél is így csináltam.

Jól gondolom, hogy ti nem használtatok sosem 3 kerekű babakocsit? Azért írhatod ezeket mert nincs tapasztalatod benne. Ezeket nem bántásként írtam, csak nem akarom, hogy a kérdező emiatt kizárja a 3 kerekű babakocsit a listájából.

2018. febr. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
18, én használtam és (nekem) jobb a 4 kerekű. A 3 kerekűt nem tudtam egy kézzel padkáztatni, mert bizony dőlt. A 4 kerekűt simán. Abc design kocsi volt.
2018. febr. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Logikusan nem csak a kerekek számától függ szerintem, hanem a babakocsi más arányaitól és anyagaitól is a súlyelosztás. Tapasztalatom szerint meg a 3 és 4 kerekű kocsi is ugyanolyan "ügyesen" felborul, amikor sok ruhát meg szatyrot aggat rá az ember és a gyerek kipattan belőle :)
2018. febr. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!