Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Mei tai-ból melyiket érdesebb...

Mei tai-ból melyiket érdesebb megvenni? Melyiket könnyebb használni? Csattos vagy sima kötős? Néha apa is használná.

Figyelt kérdés

A csattos vagy sima Gremese mei tai a dilemmám, illetve mennyire lehet biztonságosan hátra kötni a babát (1 éves).

Sosem használtam ilyet, így biztos gyakorolni is kéne. Több videót megnéztem, de a csatosnál szimpatikusabb, hogy az egyik válla már benne van a pántba mikor elforgatja hátra, valahogy biztonságosabbnak érzem, hogy ha bármi van ott már fogja a csatt, míg a megkötősnél az egyik kézbe átvenni az egyik pántot, kicsit ilyesztőnek tűnik, nehogy kicsússzon vagy ilyesmi. Lehet túl parázom :)

A csatt mennyire strapabíró? Használtat is érdemes venni?

Tudom azt fogjátok ajánlani, hogy menjek el hordozós klubba, de nem tudom hol van ilyen és igazából nem is folyamatosan hordoznék, hanem csak ha olyan helyre mennénk, hogy sokat kéne bkv-zni.


2018. jún. 29. 12:06
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Még a liliputi márkát is néztem, nem tudom van-e jelentős különbség a kettő között.
2018. jún. 29. 12:11
 2/15 anonim ***** válasza:

Csatos totyogó kortól ajánlott, sima mei tai pedig kb onnan, hogy ülni tud, de minimum stabilan tartja magát (nagyon alsó komromisszumos határ a 3-4 hónapos kor).


nekem MT volt (gremese) és imádtam, még 4 évesen is hátamra kötöttem vele a gyereket.

2018. jún. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Jajj, bocs, látom 1 éves a gyerek :o akkor lehet, jobb lenne a csatos már, bár nagyon meg kell nézni, nehogy kicsi legyen.


esetleg egy onbu? azt csak simán felhúzod, mint egy hátizsákot.

2018. jún. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Már jár a gyerkőc kapaszkodás nélkül.


Csattos volt vagy sima?


A megkötést mennyire érezted biztonságosnak?

2018. jún. 29. 12:16
 5/15 anonim ***** válasza:
Csatos inkább. Mennyit szánsz rá?
2018. jún. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

a mei tai az mekötős mindig. a csatosnak nem mt a neve ;)


3 hónaposan kötöttem fel először, úgy 8 hónapos volt, amikor a hátamra került. Az első néhány alkalommal kicsit nehézkes volt felkötni, féltem, hogy leesik, de aztán már játszótéren is ment.

ráadásul egy 1 évesnek már tudod mondani, hogy kapaszkodjon, meg tartja magát rendesen, szóval nem lehet gáz.


csatost én 1x próbáltam nekem nem jött be.

ellenben még volt egy podegim (kendőből) az is szerelem volt :)

2018. jún. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én gremese meitait használtam sokáig, nagyon szerettem, de a férjem nem tudta egyedül felkötni. Ezért váltottunk gremese csatosra, szuper. Én hátra ritkán teszem, ezért vagy sokáig tart vagy segítenek, túrázáshoz használjuk már csak. Szerintem ha nem minden nap használod, akkor akciósan vagy használtan vegyél, mert drágák. Nekem a gremesében az tetszett, hogy minden pántja puha, bélelt, nem tört. Meitai és csatos is biztonságos, csak meg kell szokni. Sőt, én kötözni jobban szerettem, gyorsabban ment.
2018. jún. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Használtan venném.


Másik szempontom hogy ha már nagyobb a gyerkőc de elfárad melyek fér el jobban egy hátizsákba? Lehet a megkötős kisebb helyet foglal.

2018. jún. 29. 14:53
 9/15 anonim ***** válasza:

nézz meg egy onbut, hátha tetszik. az is biztosan van használtan.


a MT kicsire összehajtható. Mivel nem szivacsos mindenfelé, így könnyebb a táskába gyömöszölni.

2018. jún. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Akkor a csatos kisebb helyet foglal? Súlyra van különbség? Nem nehezebb a csatos?
2018. jún. 29. 18:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!