Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Aki fél milliót kiad babakocsi...

Aki fél milliót kiad babakocsira, az miért teszi?

Figyelt kérdés
2018. júl. 27. 08:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
29%
Azért, mert ezzel akar menözni! Az más kérdés, hogy senkit nem érdekel, átlagembernek fogalma sincs mennyiért vette a babakocsit, dehát nyilván igazi autóból nem telik luxusra, mert az több tízmillió forint, így meg legalább a babakocsi miatt érezheti magát valakinek.
2018. júl. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
68%

Buta kerdes.


Aposomek 2,5 millaert vettek Daciat, a szomszedja pedig 15 millaert VW Sharant.

Miert vett a szomszed 10 milla felettit, amikor mindketto ugyanugy auto es uj?

Azert, mert Aposek heti egyszer elgurulnak az auchanba es ket hetente az sztk-ba viszik a mamit, nyaron talan meg 5 videki, 50 km-es utja van az autonak.

A szomszed pedig bejarja fel Europat a harom gyerekevel. Mellesleg nem is volt szempont a penz a vasarlasnal, vehetett volna meg dragabbat.

Olyan autot keresett, ami neki tokeletes, megtalalta. Aposek is megtalaltak.

Nah, ezert.


Gondolj arra, hogy mas epp igy keres babakocsit.

Tesomnak ket gyereket kiszolgalt a 30ezer forintos babakocsi. Kulteruleten laknak, mindenhova kocsival jar, bevasarlaskor rakta bele a gyereket, amig a bevasarlokocsiban nem tudott megulni es delutan a teraszon abban altatta. Szerintem az 5 ev alatt nem hasznalt annyit a babakocsijat, mint sokan egy honap alatt.

En napi 5-8 kilometert gyalogolok es kozben metrozok, buszozok. Napi ketszer atszelek egy vilagvaros babakocsis gyerekkel (autoval kb estig nem talalnek parkolot, igy bele sem ulok, max hetvegen, bevasarlaskor).

Baromira nem erdekelt, hogy mennyibe kerul, csak az, hogy konnyu legyen tolni, legyen kenyelmes a babanak, mert sokat lesz benne, ferjek fel vele a buszra csucsidoben es birjak vele lepcsozni a metronal, mert nem vagyok valami nagy teremtes. Megtalaltam a tokeleteset, nem erdekelt mennyi, mert nem kellett az arat neznem.

Nem volt 500ezer meg igy sem, de ha annyi lett volna, akkor azt is kifizetem erte.

2018. júl. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
44%
11. személyeben megérkezett az első óvodás irigy. Kérdező látod csak 11 válaszig kellett várni hogy legyen aki szidja veled/neked a gazdagokat ;)
2018. júl. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
87%

Ezer szempontnak meg kellene felelnie egy babakocsinak, lehet, hogy pont az a drága lett a jó, aztán megtehetik, hogy megvegyék.

Nekünk a szüleink vettek egy használt babakocsit 30.000 ft-ért, de utáltam. Nem azért, mert olcsó, hanem azért, mert baromi nagy volt és a postán/kisboltban/zöldségesnél nem fértem be vele az ajtón. Nehéz volt összecsukni, és nem fért be a csomagtartóba, tehát az anyós ülésre kellett betömni, amitől nem látott ki a férjem rendesen és nehezen fért hozzá a váltóhoz. Félemeletem van a lakásunk, de nem bírtam felvinni a lépcsőn. Ja és ehhez autósülés sem járt, azt külön vettük meg. Ahogy megtanult ülni a gyerek, lecseréltem egy kicsi, könnyű sportbabakocsira. Azzal meg az a baj, hogy sokkal nehezebb tolni, télen nem védi eléggé a gyereket, nincs semmi rugózása, tehát altatni se tudom benne, mert itt olyan rosszak a járdák, hogy szétrázza a gyereket, és bár beférek vele a boltba, alulra alig fér bele a cucc.

Na tehát ha valaki olyan kocsit akar venni, amit végig tud használni, nem túl kicsi, nem túl nagy, megfelel a kereke az ottani terepviszonyoknak, de mégis könnyen kezelhető, de nem TÚL könnyen csukódik össze, stb, stb.... Ne adj' Isten, még az is fontos, hogy tetsszen is a szülőknek, akkor simán lehet, hogy csak fél millából jön ki a tökéletes babakocsi. Ami nem megkeseríti az anyuka életét, hanem könnyebbé teszi. Mert a mi babakocsinkba is bele lehetett tenni a gyereket, lehetett tolni is, csak egyáltalán nem könnyítette meg az életünket, sőt... Pl. a zöldségeshez eltoltam a gyereket, kocsit kint hagytam, reméltem, hogy nem lopják el, a gyerekkel a kezemben megvettem ami kell, cuccokat kint lepakoltam a földre, gyereket bekötöttem, cuccokat elpakoltam, hazamentünk, gyereket ki, fel a lépcsőn, kiságyba bevág, addig remélni, hogy nem lopják el a kocsit, cuccokért ki, majd a kocsit felcibálni a lépcsőn. Ennél még a hordozókendő is egyszerűbb, de akkor meg 20 ft-ért is drága a kocsi, ha nem használom.

Amúgy a 3 az 1-ben kocsik átlagosan drágábbak, mint a simák, mert akkor megveszed a vázat, mózes résszel, egyben sportbabakocsi is nagyobbaknak, és van hozzá illő, rárakható autós ülés is. Meg benne van az árban a lábzsák, pelenkázótáska stb.

Nekünk meg külön kellett venni babakocsit, sportbabakocsit, autósülést ja meg a hordozókendőt. Irigylem azt, akinek egyben sikerült ezt megoldani, még ha fél millióért is. Ő egy eszközzel jár mindenhova, nem úgy, mint mi, hogy a postára kendővel, a zöldségeshez sportkocsival, messzi sétához a nagy kocsival, mert a sportban szétrázom a gyereket, tescoba autóval, bent meg cipeljuk az autósülést( hiszen a babakocsi vázára nem tehető rá az ülés), mamához hétvégére a nagykocsi nem fér el, de ott is rosszak a járdák, nem baj, vigyük a kicsit, stb...

2018. júl. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
87%
14-es vagyok, hadd ne mondjam, hogy a nagy kocsival a tömegközlekedés esélytelen volt, főleg mivel itt mindenféle szedett-vedett buszok voltak, minden ajtónál lépcső és középen sem volt helyt hagyva a babakocsiknak, hanem végig ülések voltak (mint a távolsági buszokon).
2018. júl. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
22%

Mindig "senkit nem érdekel", aztán valahogy folyton felvetődik itt is ez a kérdés... :D:D:D


De mi azért vettünk Bugaboo-t, mert az tetszik, megfelelt az igényeinknek, egyszerűen tökéletes babakocsi. Én sem rugózok soha azon, hogy aki egy gyerek alatt elhasznált 2-3 hatalmas lengyel sz..rt, miért nem vesz azok árából egy normálisabbat. :)

2018. júl. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
37%

Múltkor mi is épp ezen filóztunk. Baráti pár kifejezetten gazdag, új családi ház, drága autó, a babának is mindenből szupert és drágát vettek, de a babakocsit használtan vették. Pont azért, mert újonnan fél millió lett volna, használtan pedig megkapták 200-ért, és semmi baja.

Mielőtt letámadtok, mindegy nekem, hogy mire költi a pénzét, de személy szerint nekem is furcsa.

2018. júl. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
73%
13-aska! Nekem van pénzem, de megmondom őszintén nem élvezem ennek a mutogatását a társadalom felé, nekünk 30 ezer forintos babakocsink van és tökéletesen működik, jól gurul, jól néz ki, úgyhogy ennek tudatában biztosan merem állítani, hogy elég nagy barom aki csak státusszimbolumnak vesz egy félmillás babakocsit, amikor a 30 ezres is éppen ugyanazt tudja, ugyanakkor pont lexarom, hogy ki milyet vesz, táskából,meg napszemüvegből, sőt bármiből is lehet kapni sok százezreset, azok sem tudnak annyit nyújtani, mint amennyi az áruk.
2018. júl. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
63%

Ennek a kérdésnek nincs értelme.

Akinek nincs rá keret, az nem vesz ennyiért kocsit. Aki viszont meg megteheti,az nyilván nem a dögnehéz lengyel kocsit veszi 100ezerért.

2018. júl. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!