Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Babakocsival a villamoson hol...

Babakocsival a villamoson hol szabad utazni?

Figyelt kérdés
2018. nov. 4. 00:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahova felfersz. A budapesti villamosokon altalaban van kijelolt hely babakocsinak, de nem kotelezo odatolni, csak a tobbieknek szol, hogy hagyjak uresen a helyet vagy engedjek oda betolni a kocsit.
2018. nov. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Elvileg ott kellene, ahol a felhajtható székek vannak. Már ha új villamos.

Gyakorlatilag meg ritka, hogy nem foglalják el. Az meg még ritkább, hogy átadnák a helyet. Volt, hogy az ellenőr szólította fel őket.

Egyébként én még közvetlenül az ajtó mellett szoktam, mert azon az oldalon csak ritkán nyitja, ahol felszállunk, így nem zavarunk ott.

2018. nov. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ugye az ajtón van egy jel, ott szállok fel. A villamoson belül van felmatricázott hely, de van ilyen beugró rész is, ahol ugyan nincs matrica, de szerintem egyértelmű, hogy a kocsi részére van kialakítva. Na most nekem kötelességem a matrica alá állni? Szerintem nem. Van hogy ott állnak mondjuk öten, itt meg elférek, akkor minek állítanék odébb 5 embert??
2018. nov. 6. 09:03
 4/8 anonim válasza:
A babakocsis hely nem olyan, mint a dohányzásra kijelölt hely, hogy csak ott szabad dohányozni. Babakocsival bárhol állhatsz. A babakocsis hely a villamoson elsőbbségi hely, azaz ha valaki van ott babakocsi nélkül, annak át kell adnia a helyét a babakocsisnak. Csak sajnos ezt nem sokan teszik meg.
2018. nov. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Majdnem.

A kijelölt hely az egyetlen, ahol a társaság garantálja, hogy biztonságban utazhatsz a babakocsival.

Másrészt úgy kell megállni, hogy másokat ne akadályozd.

A ciki mindebben, hogy a többi utas 99 %-ban ezeket figyelmen kívül hagyja és nem segít.

2018. nov. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, mert egy 60-as férfi kioktatott, hogy nekem a babakocsival a matricás helyen kell utaznom. Mivel megkértem, hogy álljon arrébb, hogy oda tudjam tenni a kocsit. Nem bunkón kértem. Ő viszont gyökeret eresztett és puffogott, hogy mit képzelek.
2018. nov. 11. 09:09
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha szabad a matricás, a te érdeked is, hogy ott állj meg. "Jogod" csak ott van rendezkedni, ebben teljesen igaza van.
2018. nov. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja csak mondjuk kintről pont nem látszik, hogy odabent hol a matrica. De végül is lehet tényleg egyszerűbb az embertömegen áthatolni, mint egy embernek egy lépést tenni, ... Na mindegy.
2018. nov. 11. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!