Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Mivel és hogyan tisztítsam az...

Mivel és hogyan tisztítsam az újonnan vásárolt babakocsit?

Figyelt kérdés

Újat veszünk, nem használtat. Az egyértelmű, hogy a textileket leveszem róla és kimosom, de a vázát mivel takarítsam le? Tetőtől talpig fertőtleníteni kell? Ha igen, mivel?

Sok lehetőség nincs, mert 4. lakunk, nincs lift, szóval valószínűleg lent a tárolóban kell megcsinálnom...


2019. jan. 10. 15:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kétszer vettünk újszülötteknek új, multifunkciós babakocsit, nem tisztítottam rajtuk semmit az égvilágon, kicsomagoltuk és használtuk.


Vázat letakarítani??? Fertőtleníteni??? Nyalni fogja az újszülött, vagy minek? Bocsi, de megmosolyogtam, annyira első babás gondolat. :D:D:D A kórházban az újszülött osztályon sem lesz neki kifertőtlenítve a mérleg, meg a vizsgálóasztal, amire a másik 50 baba is kerül. Sőt, bemosakodni se fog könyékig egyik csecsemős nővér és gyerekorvos sem, mielőtt hozzányúl. Lazíts! Amit a szájába vesz, azt kell eleinte fertőtleníteni, pár hónap múlva meg elég azt is csak elmosogatni, a világ minden tárgyát a szájába fogja tenni, amint meg tud mozdulni fektéből.

2019. jan. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi használtan vettünk, a textileket kézzel mostuk az utasításnak megfelelően. A vázat letörölgettük és kész. Nem fogja nyalogatni egy csecsemő, nem tudom miért kellene fertőtleníteni, főleg egy újat.

Viszont a párod csak fel bírja vinni a 4-re, annyira azért nem nehéz. Persze tárolni mi is lent tároljuk, de a lakásban néztük át és törölgettük le.

2019. jan. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Abba belegondoltál, hogy az utcán fogod majd használni? Tehát minden használat után "bacis" lesz, ezen logika mentén naponta le kéne fertőtleníteni :)
2019. jan. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sehogy nem tisztítottam meg fertőtlenítettem a vadi új babakocsit. Kicsomagoltam és használtuk. A mózesba úgyis taktam egy kis plédet alulra vagy textil pelenkát.
2019. jan. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Tologatni akarod benne nem megműteni :)
2019. jan. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezen én is jót mosolyogtam. Ó bár láttad volna a tegnapi és a mai használat után a babakocsinkat... jó kis havas-latyakos trutyi volt az egész. Kádba be, lecsapatni, kész. De ősszel, kiadós eső után, a járdára felhordott sárban, ami felragaszt 2 fányi lehullott falevelet a kerékre, úgy bulisabb babakocsizni. Testvérfellépővel még úgy. :D

Bőven elég, ha letörlöd, amikor koszos lesz. Vagy minden utcai használat után sterilizálni tervezted?

2019. jan. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!