Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Kis korkülönbségű testvérek...

Kis korkülönbségű testvérek esetén milyen típusú babakocsit javasolnátok?

Figyelt kérdés

Június végére várom 2.babámat, akkor a kisfiam 19 hónapos lesz, még csak most kezdett el pár lépést önállóan megtenni. Van egy Adbor vero sport babakocsink, 175 fokig lehajtható, lapra csukható, elég masszív, szeretjük. A kicsi miatt most vennünk kell valamilyet. 3 opció van.

1. Testvér babakocsi. Nem igazán szeretnék ilyet, túl nagynak találjuk, egyedül nem gondolom, hogy bejárnám majd a várost a 2 gyerekkel. Itt van a játszótér a szánkban, a levegőzést ott oldanánk meg, míg a nagy játszik, a kicsi gondolom mózesban feküdne. Ha messzebbre mennénk, az már késő du. megoldható, mikor a férjem hazajön 2 babakocsival, eddig is nyáron inkább akkortájt sétáltunk a nagy meleg miatt. Egyedül az lesz necces, ha védőnőhöz kell mennünk, akkor a nagynak kerítenem kell valakit, aki vigyáz rá (nyugdíjas nagymama, bár nem örülök neki), vagy tényleg nélkülözhetetlen ez a testvér babakocsi?

2. 3:1 babakocsi. Most erre hajlok, ebben benne van minden, ha úgy csinálom a dolgokat, ahogy fent leírtam, akkor így ellennénk, nem?

3. A kicsi kapja a mostani sport babakocsit, nem tudom baj-e, hogy 175 fokig, és nem 180-ig lehajtható... Egy ismerős azt mondta, az ő gyereke sem mózesben nőtt fel. Ehhez egy hordozót mindenképp vennünk kell az autós utazásokhoz, illetve a nagynak egy könnyű esernyőre csukható babakocsit, hogy ha a sétákban elfáradna, illetve ha messzebbre megyünk apukával, ő is tudjon mibe ülni. Viszont egy picurnak nem jobb még ebben a korban a mózes? Vagy nyáron nem gond, hogy nem lenne olyan zárt ez? Ősszel meg már 3-4 hónaposan már úgy is feküdhetne ebben a sportban lehajtva? Pár hetesen nem gond, hogy csak 175 fokig lehajtható, vagy az az 5 fok nem számít?

Ti mit tennétek a helyemben?? Vagy Ti hogy oldjátok meg a sétákat 2 picur gyerekkel?? Köszönöm előre is a segítségeteket! 😊



2018. dec. 29. 17:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
Hordozókendő nem opció? Bár a kicsi nyári nekem is, megvettem a kendőt de alig használtuk, néha reggel. 3:1-ben babakocsit vettem és testvérfellépőt. 21 hónap a korkülönbség, a "nagy" szépen elállt rajta de nagyrészt sétált már akkor is. Aztán főleg reggelente volt, hogy ha messzebbre mentünk a nagy ült a saját sportkocsijába, a kicsit meg magamrakötöttem. 2 babakocsival is mehettünk volna de nem emlékszem, hogy lett volna rá alkalom, szerintem nem. De nálunk nem nagyon vannak távolságok, messzebbre autóval járunk.
2018. dec. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21 hónap van a gyerekeim között. A nagynak használtam továbbra is a saját kocsiját, a kicsit magamra kötöttem. Amikor elég nagy volt a sport kocsihoz, addigra a nagy már futóbicajjal jött mellettem, de vettünk testvérfellépőt is. Azt nem sokat használtam.
2018. dec. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De az is opció, azt akkor gondoltam, ha a gyerekorvoshoz mennénk, ami kb 5 perc séta, viszont 2 zebrán át kell mennünk. Illetve én arra a mybabyhug-os hordozóra gondoltam, amit hátul lehet csatosban kérni. Ha már nagyobb ruha van a gyereken, mondjuk ősszel kabát, akkor is bele lehet rakni, vagy úgy nem kényelmes? Itt sincsenek nagy távolságok, csak a Védőnő, aki 15 perc séta kb, de az én tempómban, a kisfiamnak azt még messzinek érzem. Én is gondoltam testvérfellépőre, de a férjem aggódik, hogy a zebrán leugrana róla. ☺ Akkor a mostani babakocsinkat semmiképp ne használjam egy újszülöttnek?
2018. dec. 29. 17:46
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem peg perego aria twin van és imádom mert nem nagy. Annyi hogy nem teljesen dönthető, így az első pár hónapban a kicsi kendőben volt ha a nagy ült a kocsiban. Szeretnek egymás mellett ülni és így a legbiztonságosabb.
2018. dec. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
34%

A "naggyal" nem volt mózesetek?

Újszülöttet én még 180 fokig hajtható sportba se szívesen tenném, mert egyszerűen nem elég kuckós egy sport, nem elég védett. Pl ha csak hason van el, mit csinálsz? Sportba be kell kötni, hason meg nem lehet.

Ebben a helyzetben én egyébként vagy hordoznám a kicsit (bár az első gyerekem utálta a kendőt, tehát ez is lutri), vagy ülőkés testvérfellépőt vennék a 3in1 kocsinkhoz.

2018. dec. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%
Ja és én simán betettem a 175 fokig dönthető sportkocsiba egy másik kocsihoz tartozó mózest. ha meg kivettem a kicsit a kendőbe, a mózest a kocsira akasztottam és beülhetett a nagy.
2018. dec. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
32%
19 hónaposan már nem kell a nagynak kocsi, max egy tesvérfellépőt veszel.
2018. dec. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%

15hó különbségnél Graco testverkocsim volt, nagyon kihasználtuk. A hátsó 175fokig fektethető, de textilmózest tettem bele, elsö ülés 2 állásban minimálisan dönthető csak.

Kellett, mert fáradékony volt a nagyobb, ill. sokszor séta közben elaludtak. Jó, mert:

nem bírta a gerincem a nagy súlyt cipelni

Tele lehet pakolni az alját cuccal, és még mindíg van szabad kezem.

Biztonságot adott, hogy be tudtam kötni, ha kellett mindkettőt.


Esetleg nézd meg a neten a meglevő babakocsidra felcsatolható oldalülést - buggypod.

2018. dec. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Természetesen volt mózes és hordozó az első gyerkőcnél, egy 3:1-ben babakocsi, de kölcsön kaptuk, és már visszaadtuk, fél évig használtuk, a sport rész meg úgy az egész nagyon nem tetszett, vettünk egy kényelmesebb sport babakocsit, ami még akkor mimdig stabilabb volt egy kis esernyőre csukhatónál. Szerintem a nagynak is kellhet még babakocsi, ha ő is elfáradna... Ezért nem tudom, mit csináljak. Lökjem ki a mostanit, amit imádunk, és vegyünk a nagynak is egy pici esernyőre csukhatót? Ehhez hordozót lehet csatlakoztatni amúgy, azt külön meg lehetne venni, viszont még mindig nem tudom, nem gond-e, hogy 175 fokig lehajtható csak. Nyáron szerintem nem olyan nagy gond, hogy nem olyan védett, mint egy mózes. De lehet megveszem inkább a 3:1 babakocsit, az tuti minden téren jó, a mostanit meg még néha használjuk, ha kell, aztán majd eladjuk..
2018. dec. 29. 23:09
 10/12 anonim ***** válasza:
65%
Nálunk 14 hónap a korkülonbség, testvérkocsit vettünk. Így a legegyszerűbb. 😊
2018. dec. 30. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!