Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Stokke márkával kinek mi a...

Stokke márkával kinek mi a tapasztalata? (babakocsi) Szeretitek? Vannak negatívumai, vagy tényleg ez "A babakocsi"?

Figyelt kérdés

Első babánkat várjuk, de a koromból adódóan nincs túl sok babás barátnőm, így nem is láttam, próbáltam eddig babakocsikat.


Stokke Xplory külsőre jobban tetszik, de a Trailzt biztosabbnak ítélném így képről, valahogy stabilabbnak tűnik. Tapasztalatokat várnék, kinek melyik lett a befutó. Köszönöm előre is a segítségeteket!:)


2019. ápr. 20. 16:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
A Stokke egy túlárazott kocsi. Itthon felkapta a tehetősebb réteg, ezáltal "menő" lett. Funkcióját tekintve semmivel sem jobb olcsóbb társainál, sőt a kagylóüléses sportrész hamar kényelmetlen lesz.
2019. ápr. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyunk spórolósak, sőt, őszintén bevallva istentelen összegeket költöttünk babacuccokra (2 héten belül születik a második kislányunk), de én a Stokke márkát abszolút pénzkidobásnak ítélem meg. Minden kiegészítő amit lehet hozzá kapni csilliárdokba kerül, mindent külön meg kell venni, semmit nem adnak a kocsihoz. A babakocsit a gyerek nagyon-nagyon maximum 3 éves koráig használja, a mózest is fél évesen cseréled már le. Nem mondom hogy ennyi időre elég a gagyi is, mert nekem is fontos, hogy biztonságos legyen, jó minőségű legyen, normálisan nézzen ki, jó legyen a terepbírása, stb-stb, van egy csomó szempont. De a Stokke semmivel nem tud többet, mint egy Britax vagy egy jobb olasz vagy német márka, viszont kegyetlen drága és felesleges ennyit költeni rá. Megmondom őszintén, hogy nekünk egy Espiro-nk van, az első gyerekkel maga az álom volt a kocsi. Úgy vettük meg, hogy ha nagyon szétmegy, a másodiknak veszünk másikat, de azon túl hogy kimostuk a huzatát és leslagoztam a vázat és a kerekeket, semmit nem kellett vele csinálni, egy-egy karcoláson kívül mintha új lenne. És mi kevés kivételtől eltekintve minden egyes nap mentünk sétálni, néha durva terepen, komplett bevásárlást vittem haza a rekeszében, szakadó hóban is mentünk vagy sárban, nem számított. De hibátlan a kocsi. Csak azért mondtam el, mert ez elvileg egy "gagyi" lengyel kocsi, mondjuk a lengyel kocsiknak a felső középkategóriája, és mégsem cserélném le semmi pénzért. Relatív jó áron van (200 körül mindenestül), bele van építve a szúnyogháló, tartozék az esővédő, lábzsák, pelenkázótáska, mégis masszív, kiválóan bírja a terepet, biztonságos, jó a szervízháttere (bár még sosem kellett). Egy szó mint száz: én a magam részéről felesleges nagyzolásnak tartom a Stokke kocsikat. Nem vitatom hogy jó márka, minőségi anyagokkal, igényes gyártással, de túlzás.
2019. ápr. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Borzalmasan rusnya babakocsi. Bár ilyet nem szabad mondanom, mert most divat, tök mindegy milyen drága, meg nem praktikus. Mi azt vettük figyelembe, mikor vásároltunk babakocsit hogy sokat használjuk majd, mert imádok sétálni, rossz utakon is tolom, nagy kerekűnek, rugósnak kell lennie, 3 az 1-ben legyen, esővédővel, szélfogóval, szúnyoghálóval. Ne legyen óriási, de kicsi sem, könnyű alumínium vázas legyen, elférjen az autó csomagtartójában, 2 gyereket túl éljen, Unisex legyen a színe, legyen hely a bevásárolt dolgoknak. A második gyerekkel használom és új állapotú, pedig nem kíméltem! 65 000 volt feketén az ára 3 éve, amúgy 150 000 forintért lehet most kapni a Bebetto Luca-t. Nem bántuk meg, a 150-et is leperkáltuk volna érte.
2019. ápr. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Igen, tényleg drága. De úgy vagyok vele, hogy nem tervezünk több gyereket, és szeretnénk mindent olyanra, ami nekünk maximálisan tetszik. Az én esetemben ez pedig a Stokke designja, tetszik, hogy kicsit eltér a hagyományos babakocsiktól. Nem feltétlen az Xplory, mert a Trailz felé talán jobban húz a szívem, de még élőben nem próbáltuk ki az utóbbit.


Nálunk nincs semmi komoly szempont babakocsi vásárlás terén, mert az utak, járdák felénk jók, autóval közlekedünk, sokszor mélygarázsból mélygarázsba megyünk.

2019. ápr. 20. 18:13
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Beírtam a google be ezt az Trailz-t hát pinrt tök ugyan úgy néz ki mint a többi, hagyományos 150-250 ezer között mozgó kocsit. A másik fajta meg egyenesen ronda, és nekem is olyan "nem biztonságos"nak tűnő (ami nyilvánnem igaz, de bennem is ezt a benyomást kelti)

És ahigy olvastam, még rosdzabb is a Stokke (vannak ettől könnyebbek, vagy egy kézzel nyithatóak) szóval szerintem pénz kidobás ez a kocsi.

Rongyrázás miatt felesleges egy ilyen kocsi!

Nekem ez olyan, mintha csak továzni akarnál aztal h menbyi pénzetek van.

Szóval ha látok egy ilyen kocsit egyből az jut az eszembe h ennyi erővel rajta hagyhatnál egy árcédulát is h 500ezer....

Sznobságnak tartom. Bocsi

2019. ápr. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Kérdező, akkor nincs kérdés. Az a lényeg, hogy nektek tetszik.
2019. ápr. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Igen, de nem is arra irányult a kérdés, hogy ki szerint néz ki jól ... :)


Inkább tapasztalatok érdekelnének, hogy akinek esetleg ilyen van, az szereti-e, elégedett-e vele, stb. Mert 2 évig minimum használnánk, szóval ekkora összeget nem dobnék ki az ablakon azért, hogy 3 hét múlva újat kelljen keresni, mert a hétköznapokban nem szeretném használni.

2019. ápr. 20. 18:36
 8/15 anonim ***** válasza:
91%
A Stokke kocsik státuszszimbólumok lettek, de nem a jó irányba. Ez olyan, mint megvenni egy Louis Vuitton táskát sok tíz-meg százezrekért csak a márkajelzésért, miközben pont ugyanannyit tud mint egy olcsóbb, de hasonló minőségi bőrtáska, csak LV jelzés nélkül. Itt csak a bevarrt címkét fizeted meg, nem az annyival jobb minőséget vagy annyival több funkciót. De ha nektek tetszik és belefér a keretbe, akkor nincs több kérdés, vegyétek meg. Én biztos nem vettem volna ilyen kocsit, ismerősnek volt, a sportülést nem szerette a gyerek, le is kellett cserélni. De ez valószínűleg egyedi eset.
2019. ápr. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

" sportülést nem szerette a gyerek, le is kellett cserélni. De ez valószínűleg egyedi eset."


Dehogy egyedi. Bár nem Stokke, de nekünk is kagylós kocsink volt, gyűlölte a gyerek és ezáltal én is.

A stokkénak ráadásul a mózese is vállalhatatlanul pici, ha ingyen adnák se kéne. Ami szintén negatívum, az a kupola. Sokkal alacsonyabb árkategóriában is jobbat adnak.

Egyébként szerintem több mint 10 éve volt divat a stokke, mint státusz szimbólum, ha ez alapján döntene valaki.

2019. ápr. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia! Nekünk 5 éve volt Stokke crusi. Nagyon szép és minőségi anyagok, nem csalódnál. Minden terepen könnyen elment. Én imádtam.

2 éves kora körül nagyon jó áron tudtam eladni és vettem egy extrakönnyű maclaren kocsit, az autóból ki be ráncigálni a nehéz crusit már meguntam ( kb 13 kg). De nem bántam meg 0-2 évig szerintem a legjobb választás volt. Nagyobb gyerekkel, úgy h már csak ritkán használtuk pedig elég volt egy könnyű kis kocsi.

2019. ápr. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!