Vasalni is kell vagy elég magasabb hőfokon mosni a babaruhákat fertőtlenítés szempontjából?

Figyelt kérdés

Először azt mondták nekem hogy vasaljam ki a babaruhákat aztán olyat is hogy elég magasabb hőfokon 60 vagy 90 fokon

32 hkm


2019. júl. 29. 19:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 50-60 fokon mosok. Az első 1-2 hónapban vasaltam mindent, ma már csak a galléros ruhákat, vagy a csipkebetétes dolgokat, csini szoknyákat, illetve a textilpelusokat mindig, azok elég hátul néznek ki. Most egy hétköznapi body-t meg leggingseket nem vasalgatom.
2019. júl. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Amikor kaptam ruhákat kimostam magasabb hőfokon, átvasaltam, utána már nem volt mindig időm mindet, csak a legszükségesebbeket vasaltam+a textilpelusokat.
2019. júl. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Az idősek még nagyon sok mindent fognak neked mondani, ami mára elavult, értelmetlen, sőt, még kifejezetten helytelen is. A jó szándék beszél belőlük, de ma már más nézetek vannak- én személy szerint a modern nézeteket jobban preferálom.


Mosás szempontjából végülis dönthetsz bárhogy, ártani nem fogsz vele (bár szerintem a magas hőfok nagyon tönkreteszi a puha kis ruhákat) de összességében nem szükséges a magas hőfok és a vasalás sem. De ha jobban megnyugtat, tedd.

2019. júl. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Én úgy terveztem hogy csak az első mosás után vasalok ki mindent aztán már csak mosom.
2019. júl. 30. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!