Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Milyen cipőt vegyek totyogósom...

Milyen cipőt vegyek totyogósomnak?

Figyelt kérdés

Kedves tapasztalt anyukák!

Sokat olvasgattam a témában, de nem tudom mi legyen. Babám elkezdett totyogni. Mostmár csak kétlábon jár, már ha siet, akkor sem mászik. Azt olvasom, hogy még a puha bőr talpú kellene, de ugye az csak bentre jó, de ugye tél van. Kint az udvaron mibe sétáltassam? Ti mit vennétek a helyembe?



2019. nov. 21. 23:21
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Rendes kinti bakancsot vettem,normális kemény talpút ami nem ázik át,összesarazhatja,hóesésnél is jó lesz.
2019. nov. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Kintre is vannak első lépés cipők. Pediped, primigi.
2019. nov. 22. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Első lépés cipőt akár


Én bentre pediped-et használtam


Kintre elefantent vettem


Egyszerűen méretgondunk volt

17-es lábbal kezdett jàrni.

Sehol nem kaptam ekkora cipőt

(16 hónapos és még mindig 18-as a lába)

2019. nov. 22. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Bent mindig mezítláb volt, van.

Kintre egy ddstep téli csizmát vettem neki.

2019. nov. 22. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

van olyan elso lepes cipo, aminek rendes talpa van, de annyira flexibilis, hogy ket ujjal hajlithato a talpa. Gratisz, hogy ezeknek altalaban az orrara is fel van huzva a talpresz, igy ha megis maszik benne, akkor sem serul a cipo. Ez lenne az optimalis kintre, ha a gyerek meg csak epp elkezdett jarni, mert ebben erzi leginkabb a talajt.

Bentre pedig semmilyen cipo nem kell.

Szarazabb/melegebb evszakban meg talan kint is jo a puhatalpu borcipo, nyilvan ez ilyenkor nem opcio.


A legkisebb gyerekem most mult egy eves, egy jo honapja indult el bent es 1-2 hete lett annyira stabil, hogy mar kint is setal es nem megy le maszasba par lepes utan. En rengeteg boltot bejartam hogy ilyen hajlekony talpu cipot vegyek neki es voltak is nagyon jok, de kiderult, hogy a fiam laba 23-as, ezeket a cipoket pedig 22-es meretig gyartjak, legalabbis sehol sem kaptam 23-ast mar belole.

Igy megvettem a normal gyerekcipok kozul azt, aminek a leghajlekonyabb volt a talpa, nem tul szeles a labfej resz es felprobalva tudott benne menni a gyerek ugy nagyjabol.

Nyilvan szoknia kellett, mert nagyon mas, mint mezitlab, nem erzi ugy benne a tapajt, raadasul a talp sokkal jobban tapad a betonon/aszfalton, mintha otthon menne zokniban. Egy hete hasznalja kint, most mar egesz jol erzi es setal benne.


En javaslom, hogy mimdenkepp szemelyesen vedd, hogy ki tudjatok probalni uzletben.

2019. nov. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom 10 hónaposan már inkább járt, mint mászott, 18as lába volt ilyenkor, bentre nem adtam rá semmit, kinntre egy 20as elefanten csizmát vettem, hogy több zoknit is rá tudjak húzni a lábára, és kihúzza az egész telet. Még jó, hogy 20ast vettem, mert márciusra, már 21es volt a lába, szóval, ha kisebbet vettem volna, kinőtte volna, és még egy telet se bírt volna ki. Mi meg voltunk vele elégedve, ügyesen ment benne, és most 2 évesen is szép a járás, nem lábujjazik, max néha szórakozásból.
2019. nov. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a sok tanácsot! 😊

Nagyon hasznos dolgokat írtatok.

A benti cipőt csak azért gondoltam, hogy szokja a lába.

2019. nov. 22. 08:12
 8/8 anonim ***** válasza:
Bent mezítláb, vagyis csúszásgátlós zokniban van, kint DDStep cipő/bakancs.
2019. nov. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!