Nem vagyok egy mosó-masa. Mennyire mostátok szétválogatva a babaruhákat/mosható pelenkákat? Első mosás lenne, utána remélhetőleg belejövök.

Figyelt kérdés

Kaptunk pár színeset is (pl pirosat). Ha bedobok egy színfogó kendőt vele akkor moshatom a többi színessel? Van ami fehér-kék csíkos és nem akarom hogy a fehér részét befogja. Sensitive bababarát mosógélt vettem, azzal tervezem mosni, de pl hány fokon kellene és milyen programon? Van cottons, cottons eco, delicate/silk, wool, easy care, dark wash, sensitive, sport wash, super quick, mixed load. Tudok angolul nem lefordítani kellene, csak nem tudom melyik lenne a legjobb babaruháknak, melyik bamboo-charcoal pelenkabetétnek stb. Kell nekik mosózsák?


Bocsi, hogy ennyire életképtelen vagyok egyébként... :D


2020. márc. 2. 17:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Te Atya Úr isten.Èn nem.szoktam ekkora ügyet csinàlni belőle ,nyilvàn a szinest ès a fehèret külön mosom😕èn Ariel kapszulàt hasznàlok 40 fokon Lenor öblítővel.àlatalàban 1 óràs programon.Nem piszkos csak beleizzad.😆😆😆
2020. márc. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Pelenkanak kell a 60 fok. Ha aggódsz a színek miatt, használj szinfogo kendőtneke úgy még nem volt gond.
2020. márc. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Pelusnak speckó mosószer kell öblítő nèlkül, 40 vagy 60 fok max 80-as fordulatszám. Én Miofresh port is használok.


A gyerekruhák többsége nem szereti a 60 fokot. Elvileg lehet együttmosni pelussal, de én nem annyira szeretem.


Pelus viszont türcsikkel vagy lepedőkkel simàn tud együttfürödni.


Gyerekruha ha nagyon maszatos, arra van egy csomó praktika de gyakran az marad, hogy takarítórongyként funkcionàlnak tovább.

2020. márc. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
Bocs: 800 a fordulatszám, pl a mikropolár betétekre, de nézd meg a csomagoláson vagy a cimkén.
2020. márc. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
38%
Rad eddig ki mosott?
2020. márc. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
A Kérdező a mosható pelenkák mosásáról kérdez, ami spec anyagból készül, típusonként változó módon kell mosni. Mi bajotok vele, nem értettétek a kérdését?
2020. márc. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Akik normálisan válaszoltak, nagyon szépen köszönöm, a többiek meg menjenek kezeltetni magukat :) Én mosok magamra, viszont babaruhákhoz, mosható pelenkákhoz sok szabály kötődik. Őszintén nem tudom mitől kell felháborodni, nem azt mondtam, hogy sose mostam magamra, hanem nem vagyok egy nagy mosózseni. Fehér ruháim nincsenek, ezért kérdeztem meg, hogy a színfogókendő használ-e. Nem akarok egy bazi nagy adag babaruhát tönkretenni, mert összemosom őket, viszont egy darab piros body-t nem akarok külön mosni.


Én fogom a sok göncöm és bedobom a "mixed loaddal", eddig bajuk nem lett, de a babacuccok más kategória. Nincs kedvem mégegyszer kiadni egy rakás pénzt mosható pelenkákra, mert kimosom őket a rossz programmal. Szégyellje magát az összes buta liba, aki nem képes emberi hangnemben válaszolni. Kicsit elegem van ebből az oldalból, több válasz nem kell, úgyis törlöm a kérdést a listámról, és nem fogom látni a válaszokat. De azért én mélyen magamnanéznék a helyetekben, és visszaolvasnám a válaszaimat. Ha mindenhol ilyen bunkók vagytok, akkor elgondolkoznék a helyetekben.


Visszlát.

A normális válaszokat mégegyszer köszönöm.

2020. márc. 2. 22:12
 8/11 anonim ***** válasza:
58%

2es neked mi bajod van?

Èn a bodykat 60fokon mosom a textilpelenkàkkal, törölközővel, előkékkel együtt.

Minden màs ruhàit 40 fokon de azèrt a pirosat nem rakom össze a fehèrrel..frosch bèbi mosógèlt meg lenor bèbi öblítőt hasznàlok.

2020. márc. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%

Én a babaruhákat 40 fokon szoktam, nagyon max 3 felé osztom, fehér, színes és sötét. De van, hogy a fehéret dobom a színessel együtt, vagy a sötétet a színessel, ha tudom, hogy semmi sem ereszti a színét.


Én a pirossal és a feketével mindig vigyázok, hogy véletlenül se kerüljön úgy a színesbe, hogy esetleg befogja. Inkább kimosom egyszer kézzel őket, ha ereszti a színét, ez egyből kiderül. Kipróbáltam, hogy tettem színfogó kendőt a vízbe, amikor láttam kézi mosásnál kíváncsiságból, őszintén szólva annyit ért, mint halottnak a csók. Annyi színt nem tudott volna összekapni. De amúgy ritka manapság, hogy egy-egy ruha ereszti a színét, inkább a gyatrább minőségű, kínais ruháknál fordul elő.


Mosható pelushoz nem tudok hozzászólni.

2020. márc. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
72%
ėn fehėret külön,szineset is meg sötėtett is külön mosom,ės gyerekek ruhåit is külön mosom a felnöttek ruháitol ,40 fokom mosom az összes ruhåt 1000 fordulat/perc mig kicsik voltak a gyerekeim akkor baba mososzerel most mår simma ariel kapszulásal,illetve kosz kaja stb makacs foltokra a froch foltisztitojåt hasznålom.moshato pelenkåt nem tudok segiteni.
2020. márc. 3. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!