Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vélemény a mosható pelenkáról?...

Vélemény a mosható pelenkáról? Minden érdekel hány db kell, tényleg érdemes venni ha hasmas van kijön a pelusból nem drága a napi mosás mivel kell mosni bírja a baba popsi nyáron nem meleg?

Figyelt kérdés
2013. febr. 11. 13:51
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Én nem tudom, hogy a mosható pelus mennyibe kerül, meg mennyire bírja a mosást, de ha abból indulok ki, hogy a lányom minden egyes szopizás után derékig kakis volt, akkor nem tudom hány mosható pelusnak kell lenni tartalékba, hogy akár egy napra is elég legyen!

Mi sosem használtunk mosható pelust, viszont egy barátnőm (tavaly szült) nagyon mondta, hogy ők majd moshatót fognak használni és mennyire jó lesz, meg anyagilag is jobban kijönnek belőle, mintha papírpelust vásárolnának. A vége az lett, hogy mégiscsak lemondtak a moshatóról, mert ha elutaznak pl valahova akkor ott úgysem tud mosni, praktikusabb a papírpelus, és egyáltalán nem jönnének ki olcsóbban a moshatóval.

2013. febr. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

Én használtam fél évig moshatót, pop-in márkájút. Nagyon szerettem, végül mégis vissza kellett térni az eldobhatóra, mert nem bírta a pisit magában tartani.

20 pelenka kellett, 2 naponta mostam őket. A kakit sokkal jobban benn tartotta viszont, mint az eldobható. Még anyatejes volt ekkor a fiam, rengeteget kakilt, napi 6-8x. Ezeket a pelusokat kb. kézzel kellett kiöblíteni, a férjem nézni is utálta.

Ha elutaztunk, vagy ha más volt a gyerkőccel (apuka, nagyi), és éjjelre is eldobható kellett, tehát teljesen nem lehetett kiváltani.

Most, hogy két gyerekem van, már nem vállalnám be, mert nem bírnám a mosást. Akkor egyik nap mostam a pelókat, másnap a ruhánkat. Most már minden nap mosok, úgyhogy nem is próbálkozom vele.

Amúgy keress rá a mamami fórumra, ott rengeteg tapasztalt (bár kissé elvakult) anyuka tud segíteni ezzel kapcsolatban.

2013. febr. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja még annyi, hogy nyáron kifejezetten jobb ,mint a műanyag, mert szellőzik benne a popsi.

Mosni sima mosószerrel is lehet, ecettel kell öbliteni.

2013. febr. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok fórum és infó van ezzel kapcsolatban. Mi moshatóztunk az nagyfiammal, kb 27-30 pelust vettem. A teljes mennyiség, papírbetéttel együtt n volt 50e. Ha elutaztunk, azért vettünk eldobhatósat is, ne muszáj mindig csak moshatót használni. Vízzel, árammal mindennel együtt kb harmad annyira jövünk ki mintha eldobhatóznánk. Ráadásul most a kisfiam örökli a kéyzletet, dupla haszon. DE!!! Mi olcsó pelust vettünk , sok fajta van, a határ a csillagos ég. A bőre mindig szêp volt, nxáron sem fülledt be. Amúgy 20 hónaposan szobatiszta lett.
2013. febr. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mi is moshatóztunk, a készletet apránként vásároltam, kábé 50 000 ot költöttem a pelusokra, aztán csak a kakifog papírra ellett költeni de arra is csak félévente kábé.

25- 6 pelusunk volt, illetve a külsőket nem számolom(amibe itthonra csak tetrát hajtogattam), így 3- 4 naponta kellett őket mosni.

Ha hasmenés volt, akkor volt, hogy eldobósat adtam rá, de ez hál'Istennek nem gyakori:).

Nem meleg, sőt, "hidegebb" mint az eldobható.

Itt egy link, ahol a mosással együtt ki tudod számolni, hogy megéri- e nektek a mosható pelus:

[link]


a mamami.hu-n találsz sok mosható pelusos topikot, érdemes ott olvasgatni, kérdezni:).

2013. febr. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor szép sorban :):

hány db kell, - szokásoktól függően, de nekünk 25 db lett az ideális méret. Én a ruhákkal együtt mosom, akkor indítok mosást, ha összejött egy adag. Így a 25 db-al kb 18-20 van a mosásban a többi a tartalék a száradásig. A másik fele ruha.

tényleg érdemes venni - Igen :)

ha hasmas van kijön a pelusból - Igen :)

nem drága a napi mosás - nem, én kb.3 naponta (néha kettő, de akkor több a ruha) mosok,amiből a fele a pelus. Számoljunk 2 naponkénti mosással és kerekítsünk felfele, az 8 egész mosás egy hónapra. Mosószóda 20 Ft jut egy mosásra, öblítőt nem is használok, kb. egy kW-nyi áram fogy (nem tudom most mennyi az áramdíj pontosan), ott van még a víz. Mindezek együtt maximum 100 Ft-ot tehetnek ki, de akkor tényleg sokat mondtam. Ezt beszorzom a mosások számával, az összesen havi 800 Ft.

mivel kell mosni bírja a baba popsi nyáron nem meleg? Ezt írtam az előzőbe, mosószóda szerintem megfelelő: nem allergizál, környezet és peluskímélő, ráadásul olcsó is

Nem meleg, legalábbis az eldobhatósnál nem melegebb.

2013. febr. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha érdekel a legolcsóbb (és közben igényes)verzió, keress meg priviben, megírom neked. (Azért nem ide, mert konkrét pelus van benne, nem tudom, hogy mennyire számít reklámnak. Amúgy nem fűződik hozzá érdekem, csak én is ezt használom és nagyon bevált)
2013. febr. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
31%

Nagyon köszönöm a linket, végleg meg lettem győzve, hogy az eldobható pelus mellett maradok.

Mosható pelus és mosási költség 2 évre: 166.000Ft

Eldobható pelus ára 2 évre: 213.600Ft

Véleményem szerint nem akkora különbség, hogy megérje a plusz vesződséget, azt az időt inkább a kicsivel töltöm. Ráadásul a moshatót előre meg kell venni, az egy nagy kiadás (ez egy olyan terméktípus, amit használtan nem vennék, brrr).

És nem beszéltünk arról, hogy a moshatót nem fertőtleníthetjük gépben, így célszerű egy napig ecetes vízben áztatni. Na, a párom gyomra attól fordulna fel, az biztos. :)

Ez annak éri meg, akinek nagyobb a lakása, nem kell kerülgetni az ecetes vödröt, meg a száradó pelenkákat, illetve aki több gyerekre tervez, s tényleg ezen akar spórolni.

2013. márc. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
35%

Jó is volna, ha 2 év alatt szobatiszta lenne a gyermek.

Nekem 3 van, és egyik sem lett szobatiszta 2,5 éves kora előtt. Szorozd ki újra.

2013. máj. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha még tovább pelusos a gyerek, még nagyobb a különbség, nemde? Egyébként van jópár gyerek, aki szobatiszta 2 évesen, pl. a lányom, meg nem kevés ismerős gyerek.
2013. máj. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!