Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Május végén születendő kislány...

Május végén születendő kislányra július-augusztusban milyen ruhákat vegyek?

Figyelt kérdés

50-56os méretben body-rugi szettekkel készülök, de nem tudom mit szokás egy 2-3 hónapos babára adni nagy melegben nappalra és éjjelre. Addigra jobb lesz a hőháztartásuk és nappalra tudok pl napozót adni a babára, vagy olyan kisruhát aminek bodys az alja?

Ha sok lenne a body-rugi akkor body+kisnadrág is jó lehet neki? Talpas vagy inkább lábfej nélküli kisnadrág a jobb?


2020. márc. 29. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló gondolatokkal kérdeztem én is itt, de kicsit le lettem ugatva, hogy nem kell ennyire előre bevásárolni stb, nem tudhatod mekkora lesz akkorra stb. Nem is baj, azért én leírom hogy miket vettem, igaz kisfiúnak.


Én alapból 62-es ruhákkal táraztam be leginkább, de van néhány 56-os is. 52-est nem vettem hogy őszinte legyek.

Azért döntöttem így, mert a 62-es ruhák jók lesznek később is ha pici a baba, viszont lehet alaból jó nagynak születik akkor meg feleslegesen vettem egy csomó 56-ost.

Én olyanokat vettem nyárra 62-esből, amit ha később tudja használni pl kora ősszel, mert mondjuk apró a baba, akkor tudjam rétegezni (volt egy csomó akciós kis nadrág, meg póló).

Rugdalózóból nem vettem olyan sokat, de body-ból olyan sok ajándékot kaptunk, hogy ahhoz nem is kellett vegyek.

Rugit többet csak akkor veszek, ha kiderül mekkora mikor megszületett. Ugyanígy vagyok az 52-es és 56-os ruhákkal. Elküldöm a férjem bevásárolni ha esetleg pici, addig is van pár váltás 56-os.


Még meglátom hogy lesz, nincs tapasztalatom.

2020. márc. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Hát nem lennék ennyire bajban, ha lenne lehetőségem még addig járkálni, nézelődni, gondolkodni, de most ugyebár rendelésre fogok kényszerülni és le akarnám tudni egyben.

2020. márc. 29. 14:13
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is így jártam, ne félj. Nemrég rendeltem egy csomó mindent online, remélem mind jó minőségű. Pl. autósülést, tetra pelenkákat, hiányzó apróságokat.
2020. márc. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A lányom június elején született. Július-augusztusban szinte csak rövid ujjú bodyban volt, kánikula volt.
2020. márc. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Júniusi a kisfiam, és korababa. Amikor beütött egy kánikula, a PIC-en, a kiságyakban is pucéran voltak, pelenkában. Itthon is simán adtam rá napozót már a kezdetektől fogva.
2020. márc. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Az 50-es méretet nem érdemes venni, ha időre születik 56-os kell először, 1-2 hónap múlva 62. Júniusi a lányom, én szerettem napozót ráadni. Eleinte nem érdemes sima nadrágot venni, csak lábfejeset. Kisnadrág nem kell, ha meleg van csak body-t kell ráadni, vagy napozó.
2020. márc. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kislányom július közepén született. Már a kórházban is csak egy napozó meg egy zokni volt rajta, és otthon is főként ezt adtam Rá. Nagy kánikulában meg még azt se, csak egy pelusban volt. Nappali alváshoz egy textil pelussal takartam be. Éjszaka pedig kókusz pólyában aludt, és a benti hőmérséklettől függően vagy rövid, vagy hosszú ujjú bodyt adtam Rá.
2020. márc. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azért a 6-ost én meg tudom cáfolni: kislányomra még 4 hónapos korában is voltak olyan 50-es ruhák, amelyeket még simán Rá tudtam adni; de kb. 3 hónapos koráig csak ezt a méretet használta. Pedig időre született, több, mint 3 kg-val, de hosszra a kisebbek közé tartozott már akkor is a 47 cm-vel (én is alacsony vagyok).

Szóval nem minden gyerek kezdi 56-ossal. Van akinek kell az 50-es méret, még akkor is, ha időre született.

2020. márc. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Még semmilyent. Ugyanis nem fogod tudni, hogy mekkora lesz, milyen gyorsan nő, vagy éppen nem. Pláne még meg sem született, tehát eleve az induló hosszából sem fogsz tudni kiindulni. Majd ráérsz júliusra júniusban venni neki ruhát. De tényleg. Tapasztalat.
2020. márc. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8 ez azért extrém, amit írsz.

Az enyém koraszülött, volt néhány 50-es, de az 56-ba is belenőtt hamar, úgyhogy szerintem teljesen felesleges 50-est venni.

2020. márc. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!