Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mire vagyok jogosult? 2007...

Mire vagyok jogosult? 2007 július óta passzív jogon járó TGYÁS-t, GYED-et jelenleg pedig GYES-t kapok gyermekem után, aki 2007 augusztusban született.2010 márciusára várjuk a tesót.

Figyelt kérdés

Mivel jelenleg nincs munkahelyem és 2010 márciusától visszamenőleg nincs 180 nap biztosított időm csak GYES-re leszek jogosult? Ha bejelentkezek a munkaügyibe álláskeresési járulék csak 90 napig járna. Ilyenkor mit tennétek a helyemben?

Bejelentkezzek a munkaügyibe? Mikor? Vagy ne? Mert ebből csak GYES lesz?


2009. nov. 13. 15:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Ebből mindenképpen csak gyes lesz, már nem tudsz mit csinálni.
2009. nov. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ha van valami jó ismerősöd, aki bejelent mondjuk bruttó 140.000 Ft-tal, akkor még nem késő! Ezután fogják kiszámolni a GYED-et! Persze, a bejelentés bizonyos anyagi terhekkel is jár annak, aki ezt megteszi. De szerintem neked mindenképpen megérné ez ráfordítás, mert akkor 2 évig sokkal magasabb összeget kapnál, mint 28500 Ft!
2009. nov. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!