Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Júniusi születésü babának...

Júniusi születésü babának mennyi ruha kell?

Figyelt kérdés
Június végére várom a kisfiamat. És nem tudom hogy milyen-mennyi ruha darabokat szerezzek még be neki.56os illetve 62es méretből? Aki júniusban szült ti miből mennyit vetettek? Úgy gondolom hogy 56os rövid ujjú bodybol legalább kell 20db,10db hosszú újas,10db napozó,10db rövid ujjú rugi 10db hosszú ujjú rugi, 62esből kezdésnek a fentiek közül mindenből 10db kellene..tisztába vagyok vele hogy nyár lesz meleg lesz ezért gondoltam hogy legalább 20db rövid ujjú body legyen de viszont ő még csecsemő lesz.. Szóval ki mibe öltöztette a nyári babáját? Köszönöm

#ruha #meleg #baba #nyár #hüvös idő
2020. máj. 9. 12:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy gondolom hogy 56os rövid ujjú bodybol legalább kell 20db,10db hosszú újas,10db napozó,10db rövid ujjú... "


Akkor az én válaszommal nem leszel kisegítve, mert nekünk a fele is bőven sok volt a júliusi és a márciusi gyereknek is😂

2020. máj. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Ez borzasztóan sok, dehogy kell ennyi. Én tulvásároltam magam, mert nem fogtam fel, hogy az 56-os kb. 1 hónapig jó rá. Ha tudsz használtan szerezni valakitől ingyen, nagyon érdemes, mert nem sokáig fogod rajta csodálni az 56-os body-t. Napozót vettem 3 darabot, ez is túl sok volt, mindig body-ban volt a melegben.

Rövidujju maximum 10 darab. Hosszúujjú 2 db (azt se fogod ráadni júliusban). Én 5-6 rugit vettem minden méretből

Amúgy ha soha nem mosol, akkor kell ennyi, amit leírtál.

2020. máj. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Kaptam a védőnőtől kelengye listát, abban 5-6 body (hosszú, rövid), 3-4 rugdalozó, 2-3napozó, 1-2kiskabátka(pl.kocsikabát, amibe a kórházból haza hozod), 1-2 sapka, 1-2 hálózsák ( vékonyabb), 2-3pár zokni, kiskesztyű szerepelt kezdésnek. Én sokkal több mindent nem merek venni egyelőre szerintem, mert nem tudni a méretet, nem akarok bevásárolni 56-ból már most, hisz lehet 62-vel indulunk.
2020. máj. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Horaires ***** válasza:
81%

Ez borzasztó sok amit felsoroltál. Mi kb 6 rövid ujjú bodyt s 6 hosszú ujjú kezeslábast vettünk neki ami 56-os volt. Aztán vettünk szintén ennyi 58-ast, mert mire a kórházból hazajöttünk, már kellett a nagyobb. 62-esre olyan két hetes korában váltottunk, azokból sem volt több... Szűk két hét és kellett 68-as. Rövidujjú body és kezeslábas kombó volt rajta éjjel-nappal vagy egy hónapig, másra nem volt szükség, abba volt a legegyszerűbb öltöztetni is, neki is kényelmes volt, nem volt melege.

Kb folyamatosan babaruhát mostunk de nekünk jó volt így. Szerintem 10-10 ebből a kettőből bőven elég kell legyen. Persze azt veszel ami neked tetszik, s amennyit akarsz, de egy-két hétről van szó, ameddig ezek a ruhaméretek jók lesznek, húszat semmiképp nem halmoznék fel a helyedben csak egy fajtából.

2020. máj. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%
Ha hármas ikreket vársz, akkor ezek a mennyiségek jók. Amúgy úgy számolj, hogy egy nap egy újszülött max 2 szett ruhát használ el, ha épp osszepisili/kakilja magat annyira. Plusz este egy pizsi. Na most ha heti egyszer akarsz mosni, akkor 10-14 rövid ujjas body, 3 nadrág, 3 rövid nadrág, 2 pulcsi. En nem vennék hosszú bodyt, hanem lehet kapni póló anyagból hosszú ujjut. Azt adnám fölé, így ha melegebb van, le is kaphatod róla. Vagy épp raadhatod, ha az árnyékban hűvösebb van. Ebből is elég 6-7 db bőven. Zokni is nyilván 7-10 pár. Ezt a napozot en nem vágom. Kaptunk párat, de nekem ez pizsi. Meg a rugdalozo is. En nappalra egyiket se adnám rá. De lehet en vagyok rosszul bekötve. Ja és a fenti dolgokat fele-fele vennem 56/62-esbol. Később úgyis bővíted majd azt a méretet, ami kell. Nővérem lánya 56cm-rel született. Szerinted meddig volt rá jó az 56-os? Az en fiam 50cm-rel de igazából kb 1 honaposan már simán jó volt a 62-es max az ujjat hajtottuk fel. 3 honaposan meg már 64 cm volt.
2020. máj. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szükségtelen ennyi ruha, főleg, ha a ti otthoni ruháitokkal mosod majd együtt a babaruhákat is. Bőven elég 5-6 db rövid ujjú body. Hosszú ujjú 62-esből meg még sok is ennyi egy nyári babának. 2 hetes volt a fiam 3 éve július közepén és konkrétan egy szál pelusban izzadt rajtam nonstop annyira meleg volt. Rugdalózóból szintén 5-6 db bőven elég. Kiskesztyűből max 2 pár, de én alig húztam a kezére. Sapi max 2 db. Az enyémen csak akkor volt, amikor hazahoztuk a kórházból. Napozó nem volt rajta egyszer sem, mert úgyis mindig betakartam a lábát levegőztetésnél. Mivel nem volt bukós baba alig koszolódtak a ruhái az első hetekben és rettentő gyorsan nőtt. 3 hónaposan 6 hónapos méretekkel rendelkezett.
2020. máj. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!