Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Mennyi ruhára van szüksége...

Mennyi ruhára van szüksége valójában egy babának az első 3 hónapban?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék feleslegesen megvásárolni egy csomó ruhát, amit aztán sosem adok rá, ezért kérdezem. Tavaszi baba lesz, első körben az első 3 hónapra szeretnék ruhákat venni neki.


Heti max. 2-3 alkalommal akarok mosni továbbra is, a mi ruhánkkal mosnánk az övét is :)


Miből mennyit érdemes venni, hogy ne legyen se túl sok, se túl kevés?



2020. dec. 22. 18:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
21%

Nekem a védőnő és gyerekorvos is megemlítette, h.külön mossuk a felnőttek ruháit az újszülöttétől. Én sem raknám be szívesen a fehérneműink közé a kis ruháit és nem is gyűjtjük együtt.

Nekem ez kicsit olyan, mint hogy a cumisüvegét nem rakom bele abba a mosogatóvízbe vagy nem mosom el azzal a szivaccsal, amivel korábban a pörköltes tálat áztattam v.mosogattam.

2020. dec. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
55%
Első gyereknél én is külön gyűjtögettem, mostam, most a mâsodiknál már nem. Semmi baja tőle.
2020. dec. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Én a gyerekek ruháit elég sokáig külön mostam.

Az első 3 hónapban (októberi és novemberi gyerekek) jóformán csak a body+rugi kombót használtuk, vagy a body+kis(talpas)naci.

Bodyból volt vagy 15 db. Rugiból 10. Naciból 5 és 10 közt.

Általában heti 2x mostam. Nyilván, ha baleset volt az más.. ritkán, de előfordult.

2020. dec. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Nyilván nem a bugyimmal akarom együtt mosni a baba holmiját, de pl. szerintem az égvilágon semmi nem lesz, ha pl. felsőkkel, pulóverekkel egybemosom, hiszen ha felveszem, akkor is érintkezik ezekkel a ruhadarabokkal.
2020. dec. 27. 20:34
 15/16 anonim ***** válasza:

A #13. voltam.

Semmi baja nem lesz az ég világon, nálunk valamiért így alakult ki, ennyi :)

2020. dec. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Akkor se lenne baj, ha a bugyiddal mosnàd.
2020. dec. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!