Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Probléma az integrált teszt...

Probléma az integrált teszt szempontjából, hogy tegnap a doki 6+5hetes terhesnek írt, mert az uh-n a crl 9mm és valójában 7+6napos vagyok a mensim első napjához képest?

Figyelt kérdés
A tegnapi uh-n a crl-t 9mm-ben álapítótták meg. Az utolsó mensim első napja október 16., ciklusaim szabályos 28 naposak. Együtt voltunk a 6.13.14.15.napokon tüszőrepedésem a 14 vagy 15. napon volt. A 12.heti uh jan.19-én lesz. És kb utána 1-2 hét az első integrált teszt. Ezek nem későek már. Mért nem a mensihez nézik az adatokat, mért a biometriai uh adathoz? (Az uh gépük elég profi) megnéztem elég sok helyen és a 12.heti uh-ra jan. 8-át ír. félek, hogy nehogy minden szülés időpont, az integrált teszt stb... elcsússzon ezmiatt.( a dokimba megbízok, csak mégis valahogy furcsa)volt így valaki? a válaszokat előre is köszi
2010. dec. 11. 13:32
 1/3 A kérdező kommentje:
elfelejtettem írni, hogy tegnapvolt már szívhang is
2010. dec. 11. 13:33
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos, de en azt gondolom, hogy a dokid mondja jol es valoszinuleg kesobb fogant a babad.

A lenyeg:

kb a 14. hetig a babak egysegesen fejlodnek, minosegi valtozasok mennek vegbe az embrion (a 2. trimesztertol hivjak magzatnak hivatalosan). Ezalatt genetikai elteresek meg nem mutatkoznak, azaz nincs olyan fogalom, hogy valodi korahoz kepest kisebb, nagyobb baba.

Ha jo az uh gep es a dokid jol mert, akkor a baba crl-je valoban 9 mm volt tegnap, ez akkor valoban azt jelenti, hogy annyi idos a terhesseged, amennyinek a doki mondta.

Kulfoldon voltam ketszer terhes, de mindket helyen ezzel a modszerrel allapitottak meg a terhesseg korat, mert ez pontosabb, mint a mensi elso napjahoz viszonyitott szamitas. Es en igazolni tudom, hogy a modszer bejott, mert mindketszer kovetve volt a peteerese igazoltan, a ciklusom elvileg 28 napos es szabalyos, megis mindket baba mas idopontban fogant (egyik korabban, masik kesobb par nappal, mint ahogy kozepido szerint kellett volna) es az uh ezt napra pontosan ki is mutatta.

Szivhang is boven lehet mar kozel 7 hetesen, szoval ez is jo igy.

Annyi, hogy altalaban a 12. uh kornyeken szoktak meg egyet pontositani a baba meretei alapjan, kesobb mar nem, mert nincs ertelme.

A tuszorepedesedet mivel kovettetek? Tuti biztos, hogy akkor volt peteeresed?

November 7 korul nem voltatok egyutt? Mert a doki korszamitasa szerint akkortajt kellett volna fogannia a babanak, azaz matol visszaszamitva kb 4 hete es 6 napja.


A masik: ha tegyuk fel nem a meret szerinti szamitas jo, hanem a mensi szerinti, akkor sincs semmi gond az uh idopontjaval.

Merthog a 12. heti uh-t nem a 12. heten kell potnosan csinalni, hanem a betoltott 11 hetes kor utan, max a 14. hetig. Ha a mensi szerinti szamolas jo, akkor is januar 19en 13 hetes es 4 napos leszel, ami meg belefer. A masodik babammal 13 hetesen es 5 naposan csinaltak az integralt tesztet es teljesen jo volt az eredmeny, sot, direkt akkor hivtak.

2010. dec. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

szia

köszi a választ.

a tüszőrepedésem tuti hogy a 14, 15 vagy max a 16. napon volt. nem követték semmivel. csak ezeken a napokon mint, ahogy szokott nagyon fájt az alhasam. a 16. naptól nem voltunk együtt, mert betegek voltunk, tehát november 7. sem. a 12uh akkor így ok, és az integrált tesztet a 14. hétig végzik én ezt jan 22-én töltöm elviekben a mensi alapján, ha jan 24-én csinálják az első integrált tesztet tehát 14+2 naposan akkor az probléma szerinted?

2010. dec. 11. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!