Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Miért nincs 100%ban lebomló...

Miért nincs 100%ban lebomló öko pelus?

Figyelt kérdés
Tagja lettem egy mosipelusos csopinak. Rengeteg meló, idő és frusztrált anyukák a végeredmény, amit én szeretnék elkerülni. Ráadásul egy komplett készlet kész vagyon, és vagy bejön vagy nem. Rossmannos es dmes öko pelust vettünk, de tudom hogy nem teljesen lebomló. Van erre bármi esély hogy korszerűsítenek ezen a téren? Miért olyan nehéz lebomló bőrbarát pelust csinálni?

#ökopelenka #Bababarát pelus
2022. jan. 17. 22:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
48%
Mert még nem találták fel. Vegyél tetrát, meg pár sk gyapi külsőt, ez a leges legkoltseghatekonyabb. Mi gyapizunk, szivesen segitek ha van kerdesed.
2022. jan. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Belèptem már egy ilyen csopiba informálódni. Eddig semmi jót nem olvastam, mindekinek nyűg. De meg fogom próbálni, miután kialakult a napi rutin. És az ec is szimpatikus.
2022. jan. 17. 22:38
 3/20 anonim ***** válasza:
26%
Nem vagyok szakértő, de ami a háztartási szemétbe kerül már eleve nem bomlik le és még be is zacskozzuk. Gondolom kevesen komposztálják otthon a pelenkát, pedig akkor lenne lebomló. Szerintem amúgy jó lehet a mosipelus, csak ingyen kellene adni, állami támogatással, eldobható pelusnak meg felemelni az árát.
2022. jan. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Ezt irtam én is. Hogy nem lebomló, de újrahasznosított anyagokból készül, és elvileg az anyagok 80%a hamarabb lebomlik. Ezen én azt értem hogy a hulladéktárolóban nem áll el 500 évig ...
2022. jan. 17. 22:50
 5/20 anonim ***** válasza:
91%

Tényleg óriási nyűg, mi mosipelusoztunk a naggyal és Isten mentsen tőle a kistesóval, neki Kolorky ökopelust vettünk mert tuti, hogy nem fogok megint ezzel szarakodni, maximum alkalom adtán, erre az eshetőségre van itthon pár db de azt sem újszülött korában fogom bevetni mert az egy kész agyrém lenne a napi 10 anyatejes, kanári sárga áldással.

Sajnos én is tudom, hogy az ökopelus is csak parasztvakítás és speciális körülmények között kéne kezelni, hogy valóban lebomoljon ez pedig jelenleg nem valósul meg sehol de leszarom, én nem fogom magam szarul érezni egy percig sem. Egy gyerekemmel már megtettem amit megkövetelt a haza, meg teszünk sok mást a háztartásban jelenleg is, de az ekcémát a kezemről amit a szarvakarás hozott ki azóta sem tudtam kikezelni (1,5 éve szobatisztult), a férjem tiszta szívből gyűlölte pedig nyitottan állt hozzá és az első perctől pelenkázta a gyereket, a mosipelus abbahagyását sem szorgalmazta de többször elmondta miután már nem pelusoztunk hogy ezt még egyszer nem szeretné ha nem muszáj. Én a magam részéről pedig inkább békességben élek ezúttal mint ökoharcost játszom, nekem nem ért annyit ez az egész, főleg, hogy a gyereknek ebben is lett gombás a feneke (pedig 1,5-2 óránként muszáj voltam cserélni nagyon max különben ázott, tehát sosem pácoltam benne, egyszerűen hajlamos volt rá sajnos és ezen a “szipi-szupi a baba bőrének a lélegző bababarát anyag ami hidegebb mint a szatyorhoz hasonló eldobható sem segített mint a mellékelt ábra mutatja), ázott állandóan, volt hogy sebesre szorította a combját a rossz fazon, a másikban Kardashian feneke volt, az állandó mosás-szárítás nem fért el már sehol stb stb.

Téged nem foglak bíztatni arra, hogy ne próbáld ki mert amúgy nem mindenkinek nyűg és sokan imádják meg űzik mint egyfajta hobbit, de a magam nevében, tapasztalattal a hátam mögött azt mondom, hogy ezt nem szeretném megint, egy körben elég volt.

2022. jan. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
96%
3: nálunk az önkormányzat ad egy ingyenes csomagot minden újszülött születésekor és ebben van mosipelus is! Rendszeresen látom a helyi FB csoportban, hogy osztogatják el bontatlanul az anyukák mert nem kell nekik, pedig jó lenne, csak a többség még mindig nem nyitott rá.
2022. jan. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
30%
sőt, lehetne a pelenkába magokat rejteni a szövetbe, aztán ha kitesszük a komposztra benne a kulával, a jó trágyázástól kinő a paprika paradicsom
2022. jan. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom a lebomlò műanyagok hő ès/vagy nedvessèg, enzimek hatàsàra kezdenek bomlani. Tehàt vagy lebomlò vagy hasznàlhatò a pelenka, kettő az egyben nem lehet. A nedvszìvò szilikont sem lehet màssal helyettesíteni.

Nekünk a mosi nem volt plusz nyűg, hanem azon bukott el a dolog, hogy nagyon husis volt a kisfiam combja, ès a külsők hamar szorìtani kezdtèk. Meg en minden pisinèl àtcsomagoltam nappal. Akkor elèg lett volna 2 vèkony tetra bele, ès èjjelre 3. Nem lett volna akkora bumszli a hàtsòjàn. A hulladèkmentessèg òriàsi èlmèny volt. 2 olyan hetünk volt, mikor csak mosit hasznàltunk, ès szò szerint üres volt a kuka, mert màs szemetünk nem volt akkor. Ha ùjra kezdhetnèm, több fèle külsőt ès belsőt is kipròbàlnèk. Ebayen hasznàlt csomagokat olcsòn kapni.

2022. jan. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Talán még úgy lehet megoldani, hogy a mosiban van eldobható betét, ha pl nyaral az ember tök jó. 100% cellulóz. Ez sem az igazi, de ennél jobbat nem tudok eldobhatós kategóriába.


Nálunk bejött a mosi, kipróbáltuk a legtöbb eldobhatós pelus márkát, az összesből sikerült kikakilnia magát, 6 kilósan kijött a 9 kg-ig ajánlott pelusokból is.

És akkor próbáltunk egy csónakos pelust is... az volt nekünk a megváltás! 🙏

Nem érzem hogy olyan sokkal több macera van vele, lehet nekünk olyan a kialakított rutin. Az ekcémától én is féltem, nekem sajnos van hajlam, de nem kezelem extrán a pelusokat, nem kell sikálni sem, így megúsztam a dolgot.


Viszont azt meg kell hagyni a mosis közösség a legnormálisabb csoport amibe eddig beléptem. Arról nem is beszélve, hogy amikor anyukáktól vásárolok a csoportban, (nekünk sajnos kifutott márka vált be) mindig kaptam eddig valami kis kedves üzenetet ajándékot a csomag mellé. Nagyon kedvesek és támogatóak. ❤️

2022. jan. 18. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Mi mégcsak agyalunk rajta, de nekem olyan bonyolultnak, egyedinek, kitapasztalósnak tűnik, hogy az elején tuti eldobhatózni fogunk, aztán majd ha már fogékonyabb leszek rá, akkor bérlünk egy szettet 1-2 hónapra és kipróbáljuk. Abban van többféle típus van, nem kell megvenni ezer félét feleslegesen, ha nem jön be, akkor pedig csak visszavisszük és elfelejtjük az egészet. :)

Az a baj, hogy nem igazán sikerült még olyan anyagot feltalálni, ami nem kezd el azonnal bomlani nedvesség hatására, de biztos vagyok benne, hogy dolgoznak az ügyön, hiszen azért a női higiéniai termékekből is iszonyat mennyiségű hulladék keletkezik, ahogy a pelenkákból is. Ugye elvárás lenne, hogy nedvszívó, bizonyos mértékben vízálló, vagy legalább vízzáró legyen. Ugyanakkor pont azt várjuk tőle, hogy idővel (általában pont a nedvességben bízva) bomoljon le. Pl. a múltkor láttam egy riportot, az egyik autó gyártó állt rá, hogy lebomló műanyagból készítik az autó belső műanyag burkolatait. Node azért, hogy mondjuk a kilöttyenő víz, vagy egy nagytakarítás ne kezdje meg, be kell vonni valami plusz impregnáló anyaggal, amivel pont lassítják a későbbi, már hulladékként való lebomlást is. Szóval kicsit ilyen patt helyzet. :)

Arról nem is beszélve igen, hogy a kakis pelust a legtöbben még plusz zacskózzák, hogy ne büdösödjön annyira, akkor meg aztán abból is gyorsan bomlót kéne használni, de ár-érték arányban szerintem ezt már kevesen fizetnék meg.

Nem véletlen, hogy eljutott az emberiség a "mosi pelustól" az eldobhatóig ilyen töménytelen mennyiségben, márkában, típusban csekély 30 év alatt. Ezt "visszafejleszteni" társadalmi szinten azért elég komoly elhivatottságot igényel.

2022. jan. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!