Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tudhatnék meg mindent...

Honnan tudhatnék meg mindent a mosható pelenkákról? És hol kapható lebomló pelenka?

Figyelt kérdés

Szeretnék majd a babával ilyet használni, de kicsit kaotikusnak tűnik így elsőre, pl hogy több típus van, stb.


A kórházba viszont öko/lebomló eldobható kellene, ha vki tudja hol lehet beszerezni, megköszönném az infót. (A DM-ben nincs mini és kb 72 Ft-ra jön ki 1 db, a Rossmannban meg nem is tartanak.)


2012. márc. 15. 00:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A mosható pelusokról a mamami fórumokon tudsz leginkább infót gyűjteni, ott sokan moshatóznak, regisztrálj és keresgélj, segíteni fognak a profik.

Az ökopelusokkal az a baj, hogy olcsón nem fogsz kapni, én is a DM-est vettem egy időben, de egyrészt jóval drágább, mint a normál, másrészt fele annyi anyagot se tart meg. Szerintem ha otthon moshatózol is, a kórházba vigyél rendeset, mert nem az a cél, hogy a kisbaba rögtön átázott rugival, kicsípett popsival kezdje a pályafutását... Attól a pár pelenkától, amit elhasználtok benn, már nem borul meg jobban a világ egyensúlya. Tisztelem, hogy környezetvédő vagy, én is az lennék, próbálkoztam is, de az ökopelusok nem váltak be, amíg pl. a Huggies mindkét gyerekemnél 12 órákat kibírt gond nélkül és nem is volt soha csúnya a popsijuk, az ökopelusokat 4 óránként cserélni kell.

A moshatónál is számíts gyakoribb cserére, na meg arra, hogy vagy rengeteget veszel, vagy folyton mosni fogsz. De a moshatónak az is hátránya szerintem, hogy ha nem mosod azonnal, akkor tárolni kell, márpedig a pelus szagos egy valami, aztán ha kimostad, szárítani is kell, szóval macerás. Ennek ellenére sokan szeretik.

2012. márc. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Én kb.1 hónapja mosható pelusokat használok vegyesen az eldobhatóval(éjszaka és utazáskor eldobhatót használok).

Az AIO pelenka(mindent az egyben,zsebes típusú) mellett döntöttem. A www.tiptopbaba.hu oldalról rendeltem, tiptopbaba bambusz pelusokat. Nekem azért is ez jött be,mert a bambusz jó az érzékeny bőrű babámnak és alapból 2 betétet adnak a pelenkákhoz. 13 db van, így 2 naponta mosom őket Ecoverrel, vagy Dreft babyvel, vagy Norit babyvel. Ha meglátogatod ezt az oldalt,ott is találsz infokat a mosható pelenkákról.

2012. márc. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én egy vagyok a moshatózós "mamamik" közül. Szívesen segítek megtalálni neked a megfelelő fajtát, csak tudni kéne, hogy mik az elsődleges szempontjaid?


Próbálok szempontokat sorolni:

- mennyire fontos a pelenkák költsége? (konkrétan amennyibe kerül megvenni őket?)


- inkább azt preferálnád, hogy kevés pelust moss gyakrabban, vagy ritkábban, akár csak hetente egy adagot? - itt az a kérdés, hogy tudsz-e tárolni, nem a koszos pelusokat, hanem inkább a kiteregetetteket.


- mennyire fontos a pelusok száradási ideje?


- bőrkiütésekre (allergiás reakciókra) hajlamos-e a babád?


- van-e kedved pelenkahajtogatással (könnyű megtanulni) foglalkozni, vagy szeretnéd a legegyszerűbb módszert megtalálni?


- az, hogy mennyire csinos egy pelus, mennyire fontos nálad?



Dióhéjban, nagyon leegyszerűsítve annyit tudok neked mondani, hogy:

- ha a "minden egyben" (AIO), vagy ahhoz közel álló megoldásokat választod az lesz a legdrágább beruházási költségként és havi szinten mosási költségként is. Viszont ez a legegyszerűbben feladható fajta.

- ha pedig a tetrapelenka és pelenkakülső kombinációt választod, az az előbbi ellentéte. Ez a legolcsóbb megoldás havi szinten is és egyszeri költségként is, viszont kicsit bonyolultabb, bele kell jönni, a pelenkázásba.


Ez a két véglet. De a kettő közt számtalan típus létezik. Ezért kéne rájönni, hogy mi lenne nektek az ideális

2012. márc. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Mi is moshatót használtunk. Természetesen kórházba ne azt vigyél, ez egyértelmű, de az nem állja meg a helyét hogy ne kicsípett popsival kezdje a pályafutását a gyerek. Soha de soha nem volt piros a babám feneke a moshatótól, pedig nagyon érzékeny bőrű. Mi a hagyományos pelussal kezdtük, amit még régen anyáink ránk adtak, teljesen jól bevált. vödörbe gyűjtöttem a koszosat, és mindig volt rajta víz és egy kis mosószoda. Nem volt büdös, de persze le volt fedve. Aztán nagyon olcsón vettünk bélést és külsőt, mothercare-es. Kb annyiba került mint két csomag rendes pelus. Az is nagyon jól bevált, csak sajnos kinőtte mostanra. Valóban sűrűbben kell cserélni, de az első fél évben, amúgy is sűrűn cserél az ember, utána ritkul egy kicsit. 12 órát rajta van a pelus a gyereken, szerintem nem normális, még akkor sem ha nem ázik át, vagy nem lesz piros a popója. Ki szeretne 12 órát ülni a saját pisijében???

MOst 10 hós a fiam, sajnos egy hónapja már nem tudok moshatót használni vele, mert annyira mozgékony, hogy még az eldobhatót is alig van időm rárakni, és már megy is.

2012. márc. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy éjszakára én is mindig eldobhatót adtam, mert akkor tényleg kell a 12 óra, ahogy Gabka77 mondja.
2012. márc. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A 12 órát éjjelre értettem én is. :-) A kicsípett popsit pedig az ökopelusra. Nagyon jó lenne, ha nem szennyeznénk a környezetet, de az ökopelusok baromi kevés anyagot tartanak meg (tapasztalat), nagyon gyakran kell őket cserélni és marha drágák, szinte duplája, mint a sima eldobható.

Nekem amúgy akkor forgott leginkább a fejemben a moshatózás, amikor a lányom leszokóban volt a pelusról. A legdrágább ugyanis a bugyipelenka... Ekkor gondolkodtam moshatón, de aztán nem kellett, mert a leányzó egyik napról a másikra szobatiszta lett.:-) A fiamnál még meglátom, mi lesz, ő egyelőre pelusos, 19 hónapos.

Ja, a mosható ellen nekem is az egyik legnagyobb kifogásom az volt, hogy nem tudom hol szárítani. Most már ez sem igaz, elköltöztünk, így akár még meg is próbálkozom vele a harmadik babónál, de az is gond, hogy apa hallani se akar róla, mondván, ő azzal nem pelenkáz (az eldobhatóval igen, bár ritkán kell neki csinálnia, de 3 kicsi gyerek mellett lehet, hogy többször bevetésre kerül ő is:DD)

Amit én nézegettem, annak nem tudom a nevét, ez külön belső és külső, plusz javasoltak hozzá eldobható papírbetétet, hogy ne kelljen kakis pelust mosni.

2012. márc. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Gabka te is nyugodtan írhatsz, megpróbálok válaszolni. linkelhetsz is.


elkezdeni sose késő. főleg ha esetleg használt pelust veszel, azt lehet, hogy ugyanannyiért el is tudod adni. (persze vigyázni kell, mert pont emiatt ki lehet fogni lestrapált darabokat)

2012. márc. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha veszek, akkor újat... nem tudom, igazam van-e, de azt gondolom, újszülöttnél még (napi akár 3-4 nyakig anyatejes kaki és társai, ahogy tapasztaltam) jobban járok az eldobhatóval. Akkor van értelme - szerintem, de ugye ezt csak gondolom, mert tapasztalatom nincs e téren - amikor már viszonylag lehet számítani arra is, hogy mikor kakil, mikor van tele a pelus... Rosszul gondolom?

Igazából a tetrapelusozás se áll messze tőlem, profi pelenkahajtogató vagyok, kisebb testvérem van, beletanultam annak idején :-))), szóval ettől sem tartanék igazán. A mosás-szárítás az, ami kissé elborzaszt, nekem a legnagyobb se lesz még 4 éves, mire megszületik a pici, és elég gyakran vagyok velük egyedül, nulla segítséggel. Nem vagyok biztos benne, hogy így is megérné nekem... De tényleg nem tudom, az agyam egyik szegletében ott motoszkál, de a másik felem meg azt mondja, ácsi, van elég bajom enélkül is, és hát kicsit egyszerűbb csak kihajítani a használt pelenkát... Ráadásul azzal, amit használni szoktam, maximálisan elégedett is vagyok, még soha nem volt vele problémám... Szóval nem tudom. De még van időm dönteni, júniusra várom a pindurt.:-))

2012. márc. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem pont hogy az elején volt nagyon jó hogy moshatót használtunk, mert állandóan cseréltük. Volt hogy pelenkát cseréltem, rá 5 percre bekakilt..és ezt akár naponta 2x 3x is eljátszotta. Egy vagyont költöttünk volna eldobhatóra és így nem is állt annyi ideig a vödörben, mert minden másnapra megtelt és mostam.. Én imádtam teregetni őket, olyan jó volt látni a száradó pelusokat a verőfényes napsütésben.. :) persze nekem ő az első baba. Nem tudom lenne még kettő mit mondanék..
2012. márc. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam, hogy ilyen bonyolult lesz...anno anyukám is textilbe pelenkázott engem, a hajtogatósba, amiben papírbetét volt, ha jól tudom.


Szóval egyfelől a környezet védelme az indok, másfelől viszont "orvosi". A férjemnek betegségéből kifolyólag gyerekkorától betétet kellett hordania, és nagy valószínűséggel ennek köszönhető, hogy azoospermiája lett, így a babánk lombik útján fogant. Az andrológus doktornő elmondta (és máshol is olvastam), hogy ezek a műanyag pelenkák nagyon károsak, magasabb hőmérsékleten tartják a heréket és komoly gondok lesznek még ebből. Nemrég nőtt fel az első Libero-generáció, és elég sokuknál áll fenn hasonló probléma.


Visszatérve a kérdésemre, meg tudnátok mondani, milyen fajták léteznek ezekből a moshatókból? Milyen elv alapján kell használni őket?

Még nem tudom, milyen szempontjaim vannak ezzel kapcsolatban, de az nem igazán érdekel, mennyire csinosak (nem kizáró, csak nem szempont). Teregetni lesz helyem az erkélyen, a mosással nincs gondom különösebben. :)

2012. márc. 15. 21:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!