Akik hideg házban lakók, hogyan öltöztetitek a babátokat?

Figyelt kérdés

Olyanok válaszát várnàm, akik régi, nehezen befűthető házban élnek.


Egy régi házban lakunk, ahol nappal kb 20 fok van, éjjel viszont 16-18 télen. Emiatt ötleteket keresek a babák öltöztetésére. Eddig ez jutott eszembe, de minden ötlet érdekel.


Estére hálózsák, aminek kézvége is van + rugi + body. Ezek mind finom, puha, nem szúrós gyapjúból. Ha kell, akkor pedig még gyapjú takaró rájuk.


Nappalra body + rugi és arra még kapnak egy lazább csillag alakú overált. Nappal is inkább a vékonyabb, de meleg gyapjú anyagokat tervezem előnyben részesíteni, mivel mi is csak azt hordunk otthon.


Ez így szerintetek mennyire jó? Nem opció a jobban befűtés, mielőtt valaki azt írná. Egyedül a fürdőben tudunk jó időt csinálni árammal a fürdetés és a pelenkázás idejére.



2022. szept. 5. 14:55
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Hát pedig ez így nagyon kevés. Nem vagyok a túl meleg híve, de 16 fokban pelenkázni, esetleg átöltöztetni a kicsit, ha átázott (amit lehet csak 1 óra múlva veszel észre, nagyon necces.

Az h éjjelre beöltözteted mint az eszkimót, megint csak nem a legjobb opció.

Abban a szobában se tudsz fix 20fokot csinálni ahol lesz?

2022. szept. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Írtam még a kérdésnél, hogy a fürdőben (4 m2) tudok egyedül meleget csinálni fürdetés és pelenkázás idejére egy elektromos fűtőtesttel. Az esti ruhájukban nem néznének eszkimónak ki. A gyapjú nem feltétlen jelenti a cm-ben vastag öltöztetést. Emiatt arra gondoltam.

Este lehűl az egész ház brutálisan. Emiatt nem tudunk jobban fűteni a fával. Ígyis éjjel 1x még pakolunk rá.

2022. szept. 5. 15:10
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Sok országban (Németország, Skandináv államok) ez a normál hömérséklet maximuma, de általában éjjel az ablak legalább bukóra nyitva van, sok esetben rendesen, félig kitárva.

A babákon van egy body, rugdalózó meg esetleg egy takaró, több nem. Pelenkacseréhez becsukják addig az ablakot, de ennyi az egész.

"Meglepö" módon gyakorlatilag ismeretlen a megfázás a gyerekeknél is.

2022. szept. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#3 Ezt mondjuk mi is tapasztaljuk, mivel azóta, hogy ide költöztünk mondhatni betegek sem voltunk (kovid 3 napos megfázás volt nàlam, páromnak 5 nap volt, de ő előtte 6 napon át 12 órázott. Emiatt kapta el jobban). Szóval így nem aggódom akkor annyira. A vékony, de melegebb gyapjú dolgokkal csak nem lövök mellé. Mi amúgy pulcsi nélkül vagyunk. Nem vagyunk nagyon fázósak.
2022. szept. 5. 15:58
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Baba függő szerintem. Nem vagyunk fázósak, nálunk télen nap közben 21-22 fok van, éjszaka olyan 19 körül. A lányom így nőtt fel, sosem volt fázós. Most a fiam szobájában 22 fok volt éjszaka, duplán kellett betakarni, pedig volt rajta egy ujjatlan body és hosszú ujjú pizsama. Ő fagyos gyerek.

A lányom simán kúszott mászott annak idején a padlón, pedig akkor még járólap volt, ami szerintem rohadt hideg volt. Én papucsban közlekedtem a lakásban, ő gond nélkül elvolt a padlón. A mai napig sem egy fázós típus.

2022. szept. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

Kérdezö: a gyapjúra vigyázz, mert nagyon sokan reagálnak allergiával vagy ekcémával rá, nem feltétlen adnám a babára.

A flanel is elég meleg, pamutból van, és azt gyakorlatilag mindenki probléma nélkül tudja használni.

2022. szept. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%

Nyugat Europai orszagban lakom , itt 18-19 a normal homerseklet a hazakban.

8 eves a lanyom, meg SOHA nem volt beteg ( orvost szuletesekor latott).

Itt nincs az, hogy ovodaban, es iskolaban betegesek.

Magyarorszagon borzasztoan tuloltoztetik a gyerekeket, ennek az a vege, hogy semmi immunrendszeruk, azert betegek folyamatosan.


Kerdezo, ez tokeletes homerseklet, es NEM kell beoltoztetni bent, ejjelre meg plane.

Nezz meg biztonsagos alvasrol szolo SZAKMAI kulfoldi lapokat ( ne magyart es ne Nok Lapja).

18 fokba ejjelre egy hosszu ujju body es egy 2.5 tog halozsak tokeletes.

Nappalra body es tipego.

2022. szept. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat.
2022. szept. 6. 15:38
 9/10 anonim ***** válasza:
38%

Azért a 16° nem 18°....

Újszülötteknek az ajánlott a 20-21°

(persze ha nem koraszülött)

Az elektromos fűtőtesttel nem tudsz fűteni a szobában vagy nem akarsz?

Azért +4°al többet tud csinálni egy nagyobb szobában is akár egy hösugárzó

2022. szept. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#9 Elektromos fűtőtestet csak akkor használunk, ha mellette vagyunk (fürdő). Okkal, mivel nem egy ismerősöm járt úgy, hogy meghibásodott az 1-3 éves gép. Régi, fa szerkezetű több száz éves parasztházunk van. Nem kísértem az ördögöt.

A babaszoba pedig 30 m2. Azt felfűteni pedig egy ennél nagyobb telejsítményű gép tudja csak.

2022. szept. 8. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!