Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Milyen őszi-téli ruhákra van...

Milyen őszi-téli ruhákra van szüksége egy babának?

Figyelt kérdés

A kisfiam most négy hónapos és lassan vásárolom össze a melegebb ruhákat.

Rövidujjú vagy ujjatlan body kell e neki? Harisnya? Vagy mit adtok egy fiúra nadrág alá? Ki mit szerez be és miből mennyit kb.? Kabát kell ilyen kicsinek vagy elég az overál?


2022. szept. 14. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ,mit adsz rá. Ha rugit,az alá jobb a rövid ujjú body,mert van amelyik ruginak szűk az ujja.

Ha nadrág+body,akkor legyen pár rövid,de a nagyobb rész hosszú body. Efölé mehet kardigán.

Én inkább felülre öltöztettem mindig, nem alá. A legjobb a fejrésznél összehúzható bundazsák,ebbe beteszed a benti ruhába,cipzár fel és kész. Autóba vagy ha bemész valahová,cipzár le, kimész megint fel. Ha védőnőhöz stb mész,nem ordít az öltöztetés miatt,ha hazaérsz és alszik nem kell felkelteni a levetkőztetéssel. Szóval én bundazsák párti vagyok 😁drágább mint egy overál na de a hordozóra való kb 1 éves korig jó,a babakocsira való meg több évig. Viszont a fejnél összehúzható a jó,ott nem megy be a hideg vállnál.

2022. szept. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Átmeneti overál és téli overál, átmeneti sapka, vastag sapka. Ennyi.

Ezek alá a benti ruha megy. Az meg ugye attól függ, hogy bent hány fok van, hideg- vagy melegburkolat, milyen fűtés.

Nálunk 22 fokban rövid vagy hosszú ujjú body + leggings vagy harisnya volt a benti téli holmi (egyik gyerek kicsit fázósabb, másik izzadós). Nem kellett több.

2022. szept. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Body,rugi, bundazsák. Egy kisbabának. 1 év felett meg rendes ruha.
2022. szept. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekunk ujjatlan body, nadrág, vékony hosszú ujjú vált be (nincs hideg de azért nálunk padló, járólap van, nem szőnyeg), amikor elkezd kuszni mászni már kell 2 vékony réteg bentre. A rövid ujjura nem olyan könnyű a hosszú ujjút ráhúzni mint az ujjatlanra. Kintre ilyen kicsikre még overál praktikus, ebből is vannak különböző vastagsaguak.
2022. szept. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
86%

Fúú én biztos nem tudtam volna 1 évig rugdalózóban tartani szegényt éjjel, nappal. :D

Nekünk sokkal kényelmesebb és praktikusabb volt újszülött korban is már az, hogy felül egy átlapolós body volt rajta, alul pedig talpas nadrág, vagy legging/melegítő és zokni. Ha mentünk valahová csinosabban öltöztettem, de mi a rugit éjjel-nappal csak az első 1-2 hétben használtuk, utána csak aludni adtam rá. Egy babának, akinél már a mozgásfejlődés is beindult, szerintem egyáltalán nem kényelmes ébrenlétkor is a rugdalózó.

2022. szept. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!