Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Mi baja van sokaknak a használ...

Mi baja van sokaknak a használt baba-és gyerekruhával?

Figyelt kérdés

Megjegyzem: mindenkinek szíve-joga olyan ruhát adni a gyermekére, amilyet akár, az enyémeknek is van új ruhája.


Csak szimplán a logikát nem értem abban, amikor valaki egy-egy kérdés alatt olyanokat kommentel, hogy fúj, ő biztos nem járatná a babáját más lehetett ruháiban.


Nem értem, egy használt gyerekruhában mi az undorító? Nyilván az ember kimossa, kitisztítja, mielőtt ráadja a gyerekére, a boltban mindenki által összefogdosott ruha miben más?


Aki azért nem vesz használt ruhát a gyerekének, mert fúj, az a saját kisbabája kinőtt ruháiról is azt gondolja, hogy azok kinőtt undormányok? Mit tesz a gyereke a ruhákkal, hogy másnak undorító levetett göncként kell rá gondolnia?


Nem értem a logikát, bevallom :D



2022. szept. 22. 12:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%

Én sem, ami engem felháborît, hogy ilyenkor lecsórózzák az embert.. stb


Közben halvány lila dunsztjuk sincs.

Magyarázkodni pedig..

nem szoktam belemenni az ökológiai lábnyomba.. fenntartható ruházkodás.. stb.


( a saját cuccaim többsége is másodkézből valók..)

2022. szept. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
35%
Mióta van pl. Pepco azóta tud mindenki újat venni szerintem. Sokszor van leárazás, amikor 400 forintokért veszek ruhát. Mi azért nem veszünk használtat, mert ilyen ár mellett az se lenne sokkal olcsóbb. H&M és hasonló drága helyen nem vásárolunk, mert hamar kinővi a gyerek és nem ér annyit.
2022. szept. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
2-es, de a kérdés nem erről szólt..
2022. szept. 22. 13:04
 4/24 anonim ***** válasza:
82%

Nekem az ismerőskörben nincs akitől másodkézből vehetnénk, így maradt az új

Egyszer próbáltam neten venni használtat, köszönöm, elég is volt

Ahogy bontottam ki acsomagot, megcsapott az állott cigiszag, amit csak a HARMADIK mosás szedett ki a ruhákból

Az volt az első, és egyben utolsó használtruha vásárlásom a több mint 1,5 év alatt, mióta a lányom megszületett

Tudom, nem mindenki adja így el a ruhákat, de nekem ez volt az első ilyen vásárlásom, és el is ment a kedvem az egésztől

Inkább megveszem neki a boltból

2022. szept. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Én többször vettem és kaptam használt ruhákat, az esetekben többségében pozitív a tapasztalatom. De egy-két alkalommal előfordult, hogy volt közte pár lyukas, nagyon elhasznált állapotú. Lehet, hogy vkinek negatív élménye van evvel kapcsolatban, és inkább nem akar kockáztatni. Pedig sok esetben tényleg szép, szinte új minőségű ruhákat lehet kapni, jó márkák közül. Nem biztos, hogy az új sokkal jobb. Pepco sajnos többször csalódás volt számomra, mert nagyon hamar tönkrement vmelyik ruha. De sajnos azt is megfigyeltem, hogy sok emberre jellemző, hogy elég drágán árulja a használtat, és vmikor még nincs is olyan jó állapotban. Ez is ok lehet, hogy inkább újonnan veszik meg.
2022. szept. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
91%

Én se vásárolok már használtan, miután megvettem jofogáson egy képről nagyon szépnek tűnő 8 ezres ruhacsomagot, a valóságban pedig elküldtek 3 db pólót..

Azóta inkább pepco és sinsay, DE! Amikor született a fiam, elfogadtam rokonságból újszülötteknek való ruhákat, gond nélkül ráadtam a gyerekre, mert nagyon szépek voltak, és ha kapnék még, elfogadnám, de nem ad senki :D Ismerősi körből is simán vennék használt ruhát, de még senkivel nem jött szóba.

Plusz a jó állapotban maradt pepco/sinsay ruhákat elteszem az öcsinek, arra pont jó lesz h összekakilja/sározza, egyáltalán nem tartom gáznak hogy nem tűnik vadiujnak, csak alig használtnak. Úgy vettem észre a nadrágok hamar használódnak, bodyk közepes mértékben, de egy pulcsi/kabát szinte újnak nézhet ki.

2022. szept. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
75%

A társadalmunk a fogyasztásra épül. Ügyes marketinggel kimosták a nép agyát néhány évtized alatt, hogy a használt undorító, korszerűtlen, csóró, igénytelen, mert a babának csak a legjobb jár mert még kicsi cuki és nem ártott senkinek.

Évzredekig nem volt ilyen finnyás steril világ, se csecsemőnek se senkinek. Az egész csak a fogyasztói kultúra, ami az emberi gőgre épít.

2022. szept. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
30%
Simán ráadtam a használt akár fiú bodyt a lányomra. Én speciel ingyen facebook csoportokban kutattam babaruhák után egy időben. Igen lyukas,de megvarrom,foltos nem zavar. Olyan gyorsan nőtt hogy a pepco is drága lett volna, hádában vettem még kiló áron.
2022. szept. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
51%

Nahát a pepco aztán csúcs minőség. :D

Semmivel nem gázabb a használt ruha, mint a pepcos, sőt... A használtat az ember inkább nem is mondja, hogy az. De aki pepcoban vásárol meg fennen hirdeti is. :D

2022. szept. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
75%

Nem mondtam, hogy csúcsminőség, csak nekem bonyolultabb használt ruhát vadászni, egyeztetni/találkozni az eladóval, (vagy postázni amikor átvágtak), mint bármikor elsétálni a pepcoba és szabadon válogatni. Amúgy nekem egyedül a nadrágokkal voltak ott rossz tapasztalataim, könnyen használódnak, de egy eleven gyerek esetében ez nem is csoda. A bodyk és pulcsik jól bírják, azok simán megérik a 2.gyereket is.


De vettem már elefanten cipőt is életemben, 2 hét múlva lyukas lett mindkét orra a sok kismotorozas miatt. Egy kisgyerek még nem érti, hogy vigyázni kell a ruhákra, csak játszani akar, addig meg kap olcsóbb cuccokat.

2022. szept. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!