Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Milyen mérettől van értelme...

Milyen mérettől van értelme eladni a gyerekruhákat? Illetve melyik típusokat veszik használtan?

Figyelt kérdés
A babaruhákat tudom, hogy felesleges, abból olyan dömping van. A kisgyerek ruháknál 86-92-98 stb. már lehet értelme? Azért kérdezem, mert egy rakás nagyon szép márkás ruhánk van, sok átnőtt is, de időszűkében nem foglalkoznék azzall, hogy fotózgatom, meg töltögetem, ha felesleges, vagy ha el lehet adni, de 200-300 forintokért. Akkor bedobozolom, megy a padlásra és vagy lesz másik gyerek vagy egyszer kihajítjuk.
2020. okt. 10. 09:55
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
(Egyébként miért van ez? Laktunk külföldön, ahol az új gyerekruha olcsóbb mint itthon, egymást érik a szemtelenül olcsó outletek, az ebayen meg mégis tapossák egymást a használt ruhákért, némelyik etikus gyerekmárka ruháit meg használtan is majdhogynem annyiért veszik, mint újonnan.)
2020. okt. 10. 09:58
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Overálokat, kabátokat, "ünneplő" csini ruhákat... lehet eladni értelmes áron.

Mást max. csomagban és csak ha hibátlan.

Én ezt látom.

2020. okt. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

Én csak használtan veszek ruhát, ruhacsomagokat szoktam, és igen kb 300-500 forintos darabaron keresem állapottól függően.

Spórolás miatt döntöttem a használt ruhák mellett, normálisabb darabokat alkalomhoz pedig egy-kettot megveszek újonnan.

Szerintem van olyan ember is akinek számít a márka de nincs rá pénze, mégis virítani akar - ok megvennek a márkás ruhacskaid is viszont azt tényleg csak darabonként fenykepezve.

Mondjuk ahelyett hogy kidobnad azért inkább próbáld meg rászoruló barátnak/ cslaadtganak odaadni, mert jót tesz a léleknek a nagyvonalúság :)

2020. okt. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ó én megértem, ha ennyiért keresel, nincs is vele baj, nyilván van kínálat, annyi, hogy nekem az időm nem ér annyit, hogy ennyiért foglalkozzak vele. Adtam el pár gyerekhez kapcsolódó dolgot, olyanokat vártak el... egy rakás embernél zéró alkalmazkodás meg még vigyem házhoz. Mondjuk aztán mindennek meglett a normális vevője, de ezek legalább drága dolgok voltak. Szóval ilyen párszáz forintokért ennek nem tenném ki magam.
2020. okt. 10. 10:48
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is így voltam ezzel, egyszerűen annyi idő elment volna a fényképezgetéssel meg a feltöltögetéssel, hogy többet ér, mint az az összeg, ami befolyik :D Egyébként ahogy az első írja, dzsekiket és overálokat, esetleg átnőtt vagy nagyon-nagyon minimálisan használt cipőt, csizmát van értelme eladni, ezek simán akár tizenezer forintos tételek újonnan, és sokan örülnek, ha hozzájutnak barátibb áron.

Nekem van egy barátnőm, akinek nemrég született kisfia, és van egy nagylánya. Nálam fordítva, nagyfiam van, és kislányom. :) Ezért mi cserekereskedelmet folytatunk, ő megkapja a fiam jó állapotú kinőtt/átnőtt ruháit, én pedig az ő nagylánya hasonló cuccait.

Mielőtt megszületett volna a fia, megmondom őszintén, mi bezsákoltuk a ruhákat és odaadtuk egy helyi átmeneti családotthonnak, illetve egy zsák 56-62-es babaruhát adtam egy ismeretlen anyukának is, aki facebookon jelezte, hogy igényt tartana rá, ha lehet. Esetleg tegyétek ti is ezt, még mindig jobb, mint kidobni.

2020. okt. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
34%

Nem tudom miért van ez, de en pl vettem volna szívesen használtan baba ruhát. Viszont csomagot semmikepp, mivel gomb fobiam van semmihez nem nyúlok, amin olyan gomb van, aminek látszik a cérna a közepén. Plusz utálom a talpas nacikat is, azt sem vennék. Csomagban mindig vannak ilyenek. Szemetet meg nem akarok magamnak felhalmozni.

Darabokat meg nem nagyon raknak ki, vagy ha igen, akkor meg nem éri meg megvenni egy db bodyt 400ft-ért, hogy aztan a posta meg legyen 500 Ft. Szoval elvileg a közelben lenne érdemes eladni őket, de en meg pont nem találtam normális ruhákat a közelben, ahol mondjuk személyesen elmentem volna akar 3 nadragert is.

Mindenesetre en kitennem a helyedben, mert semmikepp nem veszithetsz, max nem adod el.

2020. okt. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
Én most vettem egy komplett 80-as őszi-téli ruhatárat 25000 forintért. De minden van benne. Rengeteg body,nadrág,mellény,pulcsi,3 overál. Szóval minden ami kell. Nekem megérte,szép állapotúak nagyon,tele márkás cuccal. Neki is azért 25ezer nem olyan kevés. Azért már megérte ellőni 10 db képet. Én a 74-es komplett ruhacsomagot 15ezerért raktam fel 2 hete. Ma jönnek érte. Sőt eddig mindent sikerült eladnom. Ezért én azt mondom,hogy van rá igény.
2020. okt. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

En a kicsi ruhákat nem tudtam eladni. (F&F, H&M, Lupilu ruhák. Egyszerűen nem kell senkinek. 80-as méret. Pedig normális áron kínálom őket, egyetlen gyerekem hordta.


Amiket el tudtam adni, azok a cipők, overalok, kabátok, nadrág csomagok 92-től felfelé.

2020. okt. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8 nekem kell 86-os ha van és ami nem gombos.
2020. okt. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
104méretöl fölfelé már eltudod adni öket helyi Facebook csoportban.
2020. okt. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!