Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Miért van az, hogy a babáknak...

Miért van az, hogy a babáknak való téli overál, kb fele olyan vastag mint pl az én télikabátom?

Figyelt kérdés
2022. nov. 18. 11:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Gondolom, mert jellemzően több réteget adsz még alá, illetve bundazsákot is használsz, vagy takarót.
2022. nov. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Te alapvetően mozgásban vagy kint. A baba fekszik a babakocsiban. A babakocsi is védi a hidegtől, plusz teszel rá minimum takarót
2022. nov. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És az 1 év körüliek, akik már járnak? Vagy aki hordozókendővel viszi?
2022. nov. 18. 11:19
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
A hordozó kendő is egy réteg. Aki jár az meg állandó mozgásban van. De amúgy is alá öltözteted.
2022. nov. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Többféle téli overal is van, a h&m-esünk például nagyon vastag, elég alá az itthoni benti ruha. De valóban egyébként tobbretegben oltoztetjuk alapból a gyerekeket is, valószínű hogy ez az oka.
2022. nov. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

[link]


És ilyen jellegűből tudtok vastagabbat? Azért ezt néztem ki, mert levehető a kesztyűje és a cipője is, csak én vékonynak tartom. Azt sem tudom hogy kerressek rá az ilyen típusúakra. Van ennek valami külön neve?

2022. nov. 18. 12:37
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugy, hogy a gyerekeknek mas a holeadasuk. Hamarabb bemelegszik,beleizzad. A legtobb no igy is agyonoltozteti a szerencsetleneket.
2022. nov. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem a vastagságon múlik,hogy mennyire meleg. Itthon jellemzően túlöltöztetik a gyerekeket. Felesleges. Egyrészt minden gyerek más, mashogy bírja a hideget, meleget. Az én lányom pl a meleget sokkal rosszabbul viseli. Születése után 1-2 napig öltöztettük a "klasszikus" plusz egy réteg elv alapján, gyűlölte.


Hordozásnál pedig eleve nem szabad túlöltöztetni őket, hiszen egyik oldalon a szülő melegíti, a másik oldalon a hordozó is plusz 1-3 réteg.


Ilyen overált kb nagy mínuszokban adnék rá.

2022. nov. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem a vastagságon múlik, az anyagon. Szélsőséges példa, de nézz meg egy téli, futó aláöltözetet. Nagyon vékony, mégis benttarja a hőt.

Amúgy ahogy többen is írták, a baba általában védett helyen van, babakocsiban, kendőben (ott az anyja is melegíti)... Meg nagyon túlöltöztetik a gyerekeket, babákat. Csupa izzadtak a sok ruha alatt. Amit linkeltél overált annál melegebb/vastagabb szerintem nem kell, hacsak nem valahova síelni viszed a mínusz 5-10fokban. Nappal még bőven plusszok vannak

2022. nov. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
De ez egyèbkènt is inkább átmeneti
2022. nov. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!