1-2 éves gyereknek milyen gyakran kell új cipő?

Figyelt kérdés

Csak nagyjából tájékozódnék, hogy mire számítsak, mert lassan aktuális lesz a cipő kérdés. Túléli egy cipő azt, hogy kinője a gyerek, vagy az elején még gyorsan tönkremegy? Milyen gyakran nőtte ki a te gyereked az övét? Tudom, hogy ezer gyerek annyi féle, de mégis? Egy hónap? Három? Fél év?

Bármilyen egyéb első cipős jótanácsot szívesen fogadok! D.D.Step Barefootot néztem.

Köszi mindenkinek a választ! :)


2023. jún. 28. 22:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
37%

1.5 évesemnél is és a 4 évesemnél is kb 1 szezon. Lányom pl 10hónaposan, összel indult el. Akkor bajban voltunk, 18as volt a lába. Semmi cipőt nem kaptam rá. Tavasszal 19est hordott, most 20as.


Fiam tavaly nyáron 24est hordott. Ősszel 25, télen 26, tavasszal 27es kellett már, most még jó a 27. 4 éves.



A dd step nálunk sem nyert hangszórót. Márka ide, ajánlások oda. 2 párral kaptunk, újonnan. Az egyik talán 1 hónapot bírt, a másikat en dobtam ki, mert ahogy járt, sokszor mondta böki a talpát a kavics ahogy rálép. Én 1ft-ot nem adnék érte.

2023. jún. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a két gyereknél az a beállt ritmus, hogy beköszönt az új évszak, kap erre való cipőt a gyerek, de kinövi még bőven a szezon előtt, így én 2 pár/évszak számolok már. Az pedig kizárt, hogy a tavaszi esős, átmeneti cipőt, amit másodikat párként veszünk, nyár végén az újabb átmenetkor használni tudja. Így van olyan cipő, ami 2,5 hetet volt a lábán, aztanz váltottunk
2023. jún. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is kb. szezononként kellett új. 19-essel kezdett kerek 1 évesen tavaly tavasszal (akkor járt már), nyárra jött a 20-as, őszre 21-es, télre 22-es. Most tavasszal már 23-ast vettem neki, arra mondom azt, hogy kicsit nagy volt, így most ny@ron is 23-ast hord, kb. most nőtt bele, meglátom, ősszel jó lesz-e még, vagy jöhet a 24-es.
2023. jún. 29. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
72%
13-as vagyok, amúgy mi is D. D. Step barefootot használunk, annak, gumis az orra, így sosem lyukast ki a motorozástól, viszont azt vettem észre, hogy a sötét színűek hamar megkopnak.
2023. jún. 29. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
Minden hónapban veszek neki 5-6 kis cipőt ha éppen megtetszik valami, pont az aktuális méretéhez.
2023. jún. 29. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
56%

"Érdekes, hogy másnál nem így van"


Ez nem érdekes, hanem mák.

Egyik gyerekem "jó gyerek", szezonhoz igazodva növi ki a cipőit, másik feszt szezon közepén vált méretet.

Egyébként minden cipőt eddig hamarabb nőttek ki, mint tönkrement volna. Már 8 a nagyobb, 4 a kisebb és összevissza 2 szám különbség van köztük. A nagyobb 30-ast (ő 18-asban kezdett), a kisebb 28-ast hord (ő 20-asban indult el).

2023. jún. 29. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Nem tudhatod előre. Lányom 1,5 évesen kezdett járni, 17es zárt cipővel. Tavaly nyáron 20as volt, most 3,5 évesen majdnem 22es lába van.

Ő mindent sokáig tud hordani. A jelenlegi sportcipője a tavaly nyári, akkor picit nagy volt, most pont jó, de már megvettem a következő méretet. Gumicsizma 1,5 évente egy fogy. Téli csizmája szintén a tavalyi jó volt rá, de vettem másikat tél végén, mert már szétbiciklizte. Jövőre is jó lesz szerintem. Szandál, papucs, csinos cipő évente egy.

Amúgy többféle cipője van, mert van amit kaptunk, így csak a gyakran használtak néznek ki nyúzottan, de sarazni, játszótérre jó az.

2023. jún. 29. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Lányom kicsinek volt hogy 1 hónap alatt kinött egy szandált.

De aztán 2-3 hónap alatt kinötte a cipőit szandál kb 4 hónapig volt jó.

Most 13 évesen 39-40 lába lett és valószínűleg ez is marad a mérete.

2023. jún. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
56%
Nálunk szezononként nőtt a lába az első 3 évben. Szóval minden tavasszal, nyáron, ősszel és télen is új méretet vettünk. 6 éves lesz most 29-es a lába.:D Óriástalpnak becézem. Most utolsó 5 éves kora óta 1 számot változott de szerintem durva nagyon hogy ilyen ütembe fejlődik
2023. jún. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!