Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Gőzös mosással elhagyható a...

Gőzös mosással elhagyható a babaruhák vasalása?

Figyelt kérdés
Mosógépünkön van olyan program, hogy "Babaruha gőzzel". Szerintetek elhagyható a vasalás, ha ezzel a programmal mosom a babaruhákat?
2023. aug. 2. 10:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
66%
Én is csak azért vasalom a gyerek cuccát mert nagyon gyűri a mosóg~p. Kicsi nem húzza ki a súlya száradás közben, nagyon igénytelennek tartom ha a gyereken olyan a ruha mint ha a kutya szájából húznám ki.
2023. aug. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Csak amiatt vasaltam a babaruhát, mert amúgy is mindent kivasalok. Nem azért, mert "fertőtlenít", hanem ne legyen gyűrött.
2023. aug. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Én is vasalok de nem azért mert kell, hanem mert nem tetszik a gyűrött ruha. Ha lenne szárítógepem ami után sima, vagy nem lenne gyűrött a sima mosás után nem vasalnam ki (a nem gyűrődős anyaguakat most se vasalom ki).
2023. aug. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Már rakom is el a vasalódeszkát😄 Köszi a válaszokat!
2023. aug. 2. 13:21
 15/20 anonim ***** válasza:
84%

Sosem vasaltam.


Gondolom a " fertotleniteni kell a ruhakat " 1930-as evekbeli elven vagy.

Miert kellene fertotelniteni ? Fertozott vagy ? Vagy fertoben laktok?


Ez a fel evszazaddal ezelotti dolog annak idejen azert volt mert ad 1) nem volt mosogep, ad 2) ha volt is csak langyos volt maximum.

2023. aug. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Védőnőt kérdezd mi ez a vasalás mániája. Én csak elhiszem amit mond.
2023. aug. 2. 17:28
 17/20 Kólauborkával ***** válasza:
16%

És beked tényleg a gyakoris közösségre kellett támaszkodnod egy ilyen nehéz kérdés eldöntéséhez? :D

Ne haragudj, de én szakadtam, amikor olvastam, hogy akkor elteszed a vasalódeszkát….

Most, ha pont olyan vasalásmániások válaszoltak volna, akkor nem teszed el? :D

2023. aug. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Képzeld, akkor lehet h nem. Most ha egyszer azt hallja az ember lánya mindenhonnan h a babaruhát vasalni kell?! De nyilván kellett valaki aki kötözködik :D
2023. aug. 2. 18:38
 19/20 flora08 ***** válasza:
100%
Off: Ez a "vasalás fertőtlenít" dolog egy agyrém. Ennyi erővel a lakás összes négyzetcentiméterét fertőtleníthetnénk félpercenként. Én is rengeteg helyről hallottam, hogy a babaruhát ki kell vasalni. Aha, aztán a kimosott, "kifertőtlenített" ruhájában leteszem az ágyra, a játszószőnyegre, a hordozóba, ami biztosan kórokozómentes 😂 A kérdésre válaszolva: nem, szerintem nem kell vasalni, csak ha nagyon gyűrött a ruha.
2023. aug. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Mikor 2 fiam volt csak nem vasaltam ruháikat soha mikor lányom született azóta vasalók ruákat de nem minden nap .
2023. aug. 3. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!