Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ha éjszaka alszik a kislányom...

Ha éjszaka alszik a kislányom 11 órát akkor elhagyhatja a délutáni alvást?

Figyelt kérdés

Csak a szenvedés van hétvégén, órák mennek el altatással.

Bölcsiben alszik délután de itthon nem.

Ha most nyáron kimarad a délutáni alvás, ősztől az oviban fog még tudni aludni? Gondolom igen ha korábban kel és jobban elfárad a pajtikkal!?


2023. jún. 10. 13:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
28%
Nem! Egy ilyen kicsi gyereknek még szüksége van a délutáni alvásra. Kérdezd meg a bölcsis nevelőt, hogy hogyan altat. Talán van olyan mese/dal/ rituálé, ami otthon nincs,de a bölcsiben igen és beválik.
2023. jún. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%
Az lenne az ideális, ha aludna. Ha a bölcsiben alszik, valószínűleg volna még rá igénye. Nem tölt időt képernyő előtt? Az szokta tipikusan ezt a tünetet okozni.
2023. jún. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%

Egyáltalán nincs garancia arra, hogy az oviban majd fog.

Lányom 2,5 éves korától nem aludt délután, ha a fejünk tetejére álltunk sem. Reggel fél 6-tól este 9-10 volt fent.

Az oviban összesen 2 alkalommal tudták elaltatni, mindkétszer beteg lett.

Fiam 4. Szerencsére nagyobb az alvásigénye, így az oviban sincs probléma.

2023. jún. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
61%
Óvodában dolgozok, megfordultam màr pár helyen. Nagycsoportos, iskolába készülő gyerekeknél szokták megengedni, hogy az alvásidő utolsó 20 percében rajzoljanak vagy könyvet nézegessenek. Addig néma csendben kell feküdni minden gyereknek, még ha nem is alszik, hogy a többit ne zavarja. Na most egy 3 éves gyerek nem nagyon tud csendbe lenni. Izeg-mozog, frusztrált, talán még sírva is fakad. Nem 1-2 ilyen esetet láttam már. Sőt, volt olyan kiscsoportos gyerek, aki azért nem tudott elaludni, mert otthon az anyja ölbe ringatta, erre meg az oviban nincs lehetőség ugyebár. 2 hétig végig ordított minden alvást a gyerek, utána megszokta, hogy az ágyban fekve kell elaludni. Ez vár a te gyerekedre is. Ha most elszoktatod az alvással, az oviban nagyon nehéz lesz neki visszaállni. Trauma lesz neki az alvásidő.
2023. jún. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%

De a gyerek egyébkéntis elálmosodik,elalszik magától,nem? Amikor a szervezete úgy kívánja. Akkor csak fogja magát, és elalszik;és olyankor kell őt lerakni, nem? Amúgy, eszembe jutott egy kép, amikor egy kb ovis gyerek otthon, hason fekszik a szobájában a legói között. Ő ott "kidőlt" -má' nem fizikailag értem, hanem ott leborult "ráborította magát"/ráfeküdt a szőnyegre, amikor annyira fáradt lett, hogy elnyomta az álom - , és elaludt. [Kicsi babákat meg, gondolom, kézben fogják, vagy az ágyában fekszik, aki még pl ülni se tud.] Lehet, hogy butaságot írok; még nincs gyerekem, később majd szeretnék.


Meg még,hallottam olyat, hogy valakinek nagyon nehezen állt át a gyereke az óvodai délutáni alvásra. Merthogy, otthon totál nem úgy szokott lefeküdni délután aludni. Azt mondták.


Na, szóval, amúgy, arra gondoltam; hogy,ha a gyerek elfárad; úgyis elalszik magától, énszerintem nem feltétlenül kell altatgatni. Meg órához igazítani őt; hogy akkor még aludhatna olyankor, amikor neki jól esik. Mondjuk igen, ez egy 24 órás művelet, a gyereknevelés, hogy akkor lehet, hogy az egyik szülőnek mindig készenlétben kell lennie mellette; hogy, ha a gyerek pl hajnalban kel fel, akkoris foglalkozva legyen vele.


Szóval, az lenne a legideálisabb; hogy ha meg lehetne oldani, hogy valaki csak a gyerekkel foglalkozik, full hozzá igazodik az egész napja a gyerekhez.


Tehát, hogy olyankor , amikor még a gyerek nincsen időhöz kötve; tehát nem kell neki időre bölcsibe, oviba, suliba járnia, hogy pl 8-ra, 9-re legyen ott; addig hadd aludhasson amikor akar, amikor a szervezetének jól esik. És van akkor, aki vele együtt alszik, vele együtt kel. Tudom, biztos fárasztó, ha pont más ütemben alszik a gyerek, mintahogy a szülőknek tök jó lenne.


| [Az óvodához meg majd hozzászokik úgyis később. ] (Az lehet, hogy sosem könnyű amúgy sem. ---hogy hozzászokjon , hogy ott mikor van alvási idő -----)|


Meg még vannak nagyobb testvérek is, ez olyankor nagyon melós, ha pl vannak nagyobb testvérek is, akiket viszont időre kell vinni helyekre; meg még, ha a szülő mondjuk egyedül neveli a gyerekeket; mert akkor még nehezebb összehozni.


Bocsi,ha valami nemjót írtam; ezek csak felvetések; remélem,jó.

2023. jún. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
18%
*Ja és mégegyet írnék; 5. vagyok, mi úgy voltunk óvodában, hogy ebéd előtt elhoztak minket, jött értünk mama, és már otthon ebédeltünk. És minekünk pl sosem volt már óvodás koromban délutáni alvás. Mi mindig játszottunk, és csak este feküdtünk le; nekünk pl nem volt igényünk délutáni alvásra; hagytak minket ébren lenni, játszani; nem volt szükségünk rá; ha szükségünk lett volna, úgyis lefeküdtünk volna. Bent a házban is sokat voltunk, meg kint az udvaron is. Szóval mi nem aludtunk tesómmal ovis korunkban délután. Nekünk nem kellett , mi nem igényeltünk; nem voltunk annyira fáradtak, hogy lefeküdjünk. Virgoncak voltunk, legóztunk, homokvárat építettünk, rajzoltunk, könyveket lapozgattunk, mesét néztünk, építettünk fakockából is, mindent csináltunk, amihez kedvünk volt. mi nem aludtunk délután.
2023. jún. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
83%
#5 Ez egyáltalán nem így van. Nem baj, hogy nem tudod, de nézz ennek utána mielőtt gyereked lesz. :) Már egy újszülött kisbabával sem működik, hogy alszik, ha álmos. Vannak ilyen gyerekek, meg tud olyan fáradt lenni egy gyerek, hogy kidőljön, ahol van, de nem ez az általános. Valójában, ha egy gyerek álmos, de hagyják nem aludni (és a gyerekek játszani akarnak, nem aludni), akkor túlfárad és üvölt, mint akit nyúznak ahelyett, hogy lefeküdne, és ezután a pont után már elaltatni is nagyon nehéz. Ha nem elég fáradt akkor sem alszik, ha túlfárad, akkor sem. A szülő dolga, hogy tudja, hogy mikor van szüksége alvásra a gyereknek, és akkor elaltassa. Az altatás lehet rövid is, nálunk pl. csak beteszem a kiságyba és alszik, de ha nem teszem be, a földön, szőnyegen, kanapén max akkor aludna el, ha elájulna a fáradtságtól 16 óra ébrenlét után. Ami meg se nem egészséges, se nem kellemes senkinek.
2023. jún. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
65%
Az órákig tartó altatást nehezen tudom elképzelni. Mikor kezditek,, lehet hogy akkor még nem álmos és érdemesebb később kezdeni. Szerintem az is nagyon jó ha akar 1 órát alszik délután. A bolcsis korú gyerekeknek még azért jótékony hatású ha alszanak, főleg ha amúgy szokott is a bölcsiben.
2023. jún. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Itthon eleve később kel hétvégén. Előfordul hogy hétköznap amikor bölcsiben van akkor 7kor ébreszteni kell, hétvégén 8ig alszik. Ma 13kor kezdtük a szenvedést és fél 3 körül adtam fel.... Vergődik, mondogatja hogy nem álmos, este ilyenkor egy órával előbb alszik el. Tehát órára megvan neki
2023. jún. 10. 16:37
 10/19 A kérdező kommentje:
Most látom hogy lemaradt, 3 éves múlt nemrég
2023. jún. 10. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!