Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Hány darab ruhával érdemes...

Hány darab ruhával érdemes így számolnom?

Figyelt kérdés

Elkezdtem nézegetni a babaruhákat, január közepére vagyok kiírva és próbálom minimalizálni a költségeket. Kisfiúval vagyok várandós, az alábbi dolgokat tervezem venni, de nem tudom miből hány darabot kéne beszereznem úgy, hogy mire kinövi az adott dolgokat már lassan benne leszünk a tavaszban.


Tehát amiket terveztem és nem tudom mennyi kell belőlük:


-rövid ujjú body

-hosszú ujjú body

-rugdalozó

-overál (ebből kell több féle? Úgy értem találtam olyat is, aminek ugyanúgy lábrésze is van, és ilyen zsák formájút is

-kis kesztyű

-sapka


Annyit még hozzátennék, hogy panelban lakunk, télen eléggé megy a fűtés, és ugye úgy számoltam, hogy márciusig ki se mehetek nagyon majd a babával...


2023. aug. 24. 20:12
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Vagyis úgy értem, hogy órás sétákra február végénél, de inkább márciusnál előbb úgysem nagyon fogunk menni, elég forgalmas helyen is lakunk hozzá.
2023. aug. 24. 20:16
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

56-62 méretből

Hosszúbody kb 6-8db

rugi szerintem elég 5-6 db

Overálból 1db jó legyen, ami szempontok szerintem hogy meleg, nagy, és a kis kezét ki tudja venni, nekünk pl szopta az ujját és idegbe jött ha nem fért ki a lukon a keze.

Takaró 2-3 db

Hálózsák attól függ hogy hány fok szokott lenni nálatok, nálunk pl nagyon meleg van így nem is kellett.

Viszont ha kevés ruha van akkor nyálkendő mindenképp fog kelleni mert tuti lebukja, kicsorog a száján ez-az. Plusz én talpas nacit csak 62-es mérettől adtam rá, zokni sztem ilyen kicsinek hót felesleges és sapkából is max 2-2 meleg meg cérna. Ha meg kimentek 1 db vastagabb rugit is ajánlok valami polár anyagút, de ha találsz olyat vegyél aminek mind2 lábrésze patentos mert baromi nehéz beletuszkolni azokba a lábaikat mikor már van rajta egy pamutrugi. Kb ennyi ami eszembe jutott

2023. aug. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja még annyi hogy szerintem az ilyen pepco/sinsay nem valami jók babaruhába, hiába olcsók. Vinteden érdemes venni H&M, vagy Zara, Next ruhákat, azok nekem jobban bejöttek
2023. aug. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
6 hétig nem akarokod kivinni a gyereket hosszabb időre? Amilyen volt a február az utóbbi években 2-3 hetes korában én a helyedben már kint altatnám. Hidd el ha lenne testvére érte úgyis menni kellene illetve játszótér, séta nem maradna ki
2023. aug. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Hat, ez oszinten menet kozben derul majd ki, de ruhakat barmikor lehet venni illetve rendelni, szules utan is, szoval nyugi, nincs semmi baj, ha nem lesz eleg elsore :D


Szerintem en kb 10 db hosszu ujju es 10 db rovid body-t vettem 56-os meretben, ezen kivul 10 db rugit illetve 3 db nadragot.

Aprilisban szultem (3 eve) nem tudtam, hogy pontosan milyen ido lesz, hogyan fogom oltoztetni a babat.

Ezen kivul vettem meg 5-5-5 darabot mindegyikbol 62-es meretben. Tudom, hogy az 56-ost szoktak hordani a legkevesebb ideig a babak; de nalunk 1,5 honapig volt jo a kisfiamra, igy nem bantam meg, hogy kezdesnek ennyit vettem es meg ez is keves volt.


Amit a legtobbet hasznaltam vegul, az a hosszu vagy rovid body+rugi volt, mert sokaig hideg volt.


Es nagyon bukos babam volt, igy ennyi ruha nem volt eleg, pontosabban nem akartam naponta mosni, szoval rendeltem meg szules utan utanpotlast, de azokbol mar talan inkabb 62-es meretet vettem, nem tudtam elore, hogy mi meddig lesz jo.


Azert ha lehet, ha te nem is mesz ki a lakasbol marciusig, egyeni dontesed, de a babat vigye akkor a ferjed setalni 🤣


Nem kell bent rohadni, telen se. Annyi van, hogy nyilvan borzasztoan rossz idoben, tehat szel, vihar, 0 fok alatti homerseklet, akkor tenyleg nem erdemes kimenni.

De egyebkent lehet.


Amikor szultem, nalunk pont kb 6-8 fok volt. 4 napos koratol vittuk setalni, kellett is nagyon, persze en kb csak 15 percet birtam menni sokaig, mert meg nem voltam jol a borzaszto szulesem utan, de a ferjem sokszor kivitte tobbre is.


Kell a friss levego, a mentalis egeszseged miatt is :)

2023. aug. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Atyaeg, ne is tervezz ilyet, hogy hetekig nem mentek ki a babaval!!! Panelban be is csavarodnal, szerintem neked is az lesz a nap fenypontja, mikor kijutsz a szabad levegore, emberek koze, es ha szerencsed lesz, akkor a gyermek edesen fog aludni a kocsiban, mig te kikapcsolodsz! :) Ennek jegyeben en arra szavazok, hogy legyen legalabb 2 valtas kinti ruha, overal, sapi, eletmento lesz! ;)
2023. aug. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Napi minimum 2 váltás ruhával+pizsivel számolj. Overálból elég egy db. Az 56-62 méretet nagyon gyorsan kinövik, egy, max 2 hónapig lesz jó rá, ez az a méret, amire a legkevésbé éri meg sok pénzt költeni. Sinsay, Pepco erre a célra megfelel. Overált viszont használtan nagyon megéri szerintem, nekem Novemberben született a kicsi, egyet használtunk, egyet kipróbáltunk, egyről még a címke sem került le, most meg adhatom el apróért, és sokan vagyunk így vele. Facebookon vannak zárt csoportok, ahol márkás, használt ruhákat lehet venni, érdemes szétnézni.
2023. aug. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan menjetek majd ki, hacsak nem lesz hófúvás. Ha jól fűtenek, akkor gyorsan szárad a ruha szükség esetén, elég lesz 5-6 rend. Rokonoktól nem kapsz? Érdemes körbekérdezni. Ha nem, akkor használtan venni, mert nem igazán használják el és gyorsan kinövik.
2023. aug. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Most januari a fiam, 10 darabot vettem mindenbol (hosszu body, hosszu rugi, talpas nadrag). 62-esbol mar volt par darab rovidujju body, mi is panelban lakunk, de talan 2x adtam ra tavasszal. Egy overal eleg, de a zsakos szerintem jobb, es legyen vastag es vekony pled is. Sapkabol volt 2 db vekony es 1 db vastag. Nyugodtan viheted hamarabb setalni.
2023. aug. 25. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ment mindenkinek a zöld kéz! :)


Téli babáknál az overal fölé még milyen vastag takarót raktok?

2023. aug. 25. 12:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!