Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Hogy mostok a babára? Meddig...

Hogy mostok a babára? Meddig vasaljátok neki a ruhákat?

Figyelt kérdés
Ariel folyékony géllel és baba öblítővel mosom 40˙-on a rucikat, de a kakáját nem szedi ki sose. Ezért van, h egy napig áztatom a ruháit, és még Vanish szappant is kell használnom. Másnál is ennyire körülményes?
2013. máj. 20. 11:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én a foltot azonnal epeszappannal kimosom, aztán a gépi mosás, öblítő nélkül.
2013. máj. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
31%
Ha foltos lett egyből kimostam kézzel, ha nem jött ment a kukába. Egyébként dreft babyvel mosok neki és chicco öblítővel. Vasalni sose vasaltam neki, minek.
2013. máj. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Dreft baby-t használok, kb. 6 hónapos koráig ez lesz, aztán a mi folyékony mosószerünkkel fogom mosni a ruháit, de egyenlőre külön, 40 fokon.

3 hónapos koráig vasaltam, aztán rájöttem, a vasalásra fordított idő alatt csinálhatok más, kellemesebb dolgot is.

Nekünk is van pár foltos ruha, pelenka, de bevallom, engem különösebben nem zavar.

2013. máj. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3. vagyok, öblítőt soha nem használok, ellenben +1 öblítést beiktatok a mosásnál.
2013. máj. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
Sima Tomi mosóport használok az ő ruháira is. Öblítő az mindig más, de nem fontos, hogy sensitive legyen. Ha nem érzékeny a bőre, akkor felesleges megvenni a drága babamosóport, gélt, öblítőt. Egyetlen egyszer vasaltam ki őket, amúgy teljesen felesleges. Nem tudok rögtön mosni evés után, így van sok foltos ruhája, sajnos. Most már ruha nélkül etetem, mert sehogy máshogy nem tudtam meggátolni, hogy ne kenje össze magát kajával. A teljesen fehéreket hypózom, ha kell (pl textilpelusokat). A ruha anyagától is függ, hogy kijön-e elsőre a kaki, vagy nem.
2013. máj. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Kezdetektől ugyanazzal mosom a ruháit,mint a miénket. Persil mosógél és lenor öblítő. 10 hónapos és vasalom a ruháit is,meg a textil pelenkákat is. Így szebb, és fertőtlenítve is van. Akkor vasalok,amikor ő már alszik este. :)
2013. máj. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez ennyire körülményes. :)

Nekem mindig volt áztatóvizem, ha valami foltos lett, rögtön abba dobtam. A kaka még hagyján...majd jön a barack és gyümölcsfoltok. :)

Ha foltmentes ruhákat akarsz, akkor bizony kell a Vanish szappan (vagy bármilyen mosószappan).

Simán mosva, hiába használtam bármilyen hiper-szuper intelligens mosóport/mosószert, valahogy mégsem fogta kézen a foltokat és vitte magával.

2013. máj. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én mosószódával és Coccolino öblítővel mosom a ruháit, 2 hónapig vasaltam, már csak a textil pelusokat vasalom, ami a tanácsadásra kell. 9 hónapos a fiam!
2013. máj. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek! :)

4 hónapos a babám, de még vasalok neki.. ha van időm, megcsinálom, mert szebbek, puhábbak a ruhái így! :)

2013. máj. 20. 22:02
 10/11 anonim ***** válasza:
Én Tomi babythasználok mosáshoz, a vasalással meg úgy voltam, hogy amíg nagyon pici volt, nem vasaltam, mert azokat az egyfalat ruhákat nem is nagyon lehet. De most hogy nagyobb, a rucik is nagyobbak és ha nem vasalnám, nagyon meglátszana, hogy gyűrüttbe jár. Mindenképp kivasalom őket.
2013. máj. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!