Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Hogy mostok a babára? Meddig...

Hogy mostok a babára? Meddig vasaljátok neki a ruhákat?

Figyelt kérdés
Ariel folyékony géllel és baba öblítővel mosom 40˙-on a rucikat, de a kakáját nem szedi ki sose. Ezért van, h egy napig áztatom a ruháit, és még Vanish szappant is kell használnom. Másnál is ennyire körülményes?
2013. máj. 20. 11:06
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


nekem már nagyobb a kisfiam, lassan óvodás, de én még mindig külön mosom az ő holmijait a miénktől és 60 fokon mosom a ruháit (lehet, mert pamut, illetve természetes anyagokból vannak szerencsére).

Mindig vasalok, mindent, amit lehet- én is este, amikor már lefeküdt (az este 9-es híradót rendszeresen vasalás közben nézem :), így nem balesetveszélyes és gyorsabban is haladok. Az ágyneműt, mintás pólókat is pl. (csak a matricás jellegű mintákat kikerülöm vagy a másik oldalon vasalom)


Szerintem 40 fokon nem jön ki a makacsabb folt, 60-on már inkább. Nekem nagyszerűen bevált az, hogy a mosószer mellé ugyanannyi mosószódát teszek (ez tk. a rendes mosószereknek is alkótórésze)- jobb az eredmény, jobban kijönnek a foltok, nem szedi ki a színeket és árban is jó. (ugyanannyi a mennyiség az adagolóban, csak a fele mosószer, a fele mosószóda)

Ha jól emlékszem én 2 kg-os kiszerelésben szoktam venni talán Organic vagy organics vagy organix mosószóda a neve (vegyiárukkal foglalkozó boltokban sokhelyen kapható).

Ha áztatni kell, akkor csak mosószódás legalább 60 fokos vízbe teszem.

Bababarát (GABI) öblítőszert használok.

Ha valami nagyon makacs foltot sikerül beszedni (pl. szederlé) akkor ha tudom, azonnal kézzel kiöblítem és beáztatom- de ha nem otthon történik, akkor áztatás, mosás, ahogy írtam. Nekem nem maradnak foltosak a ruhák így és nem érzem körülményesnek sem annyira.

Szép napot kívánok:

2013. máj. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!