Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Milyen legyen kislányom első...

Milyen legyen kislányom első ruhatára? Miből mennyit?

Figyelt kérdés
Azért vagyok gondban, mert szeptember 8-ra vagyok kiírva és mindenhol csak nyári vagy téli kelengyelista van. Átmeneti nincs...
2013. máj. 26. 08:48
 1/5 Kerria ***** válasza:
100%

nem nagyon kell még neki átmeneti, hisz a legtöbbet szobában lesz.


Hosszú és rövid újjú body

Ugyanez rugdalózóban is

és takaróból legyen neki vastagabb, vékonyabb; így meg tudod védeni ha sétáltok, vagy mentek valahova.

Sapka sem árt vastagabb és vékonyabb is. Meg vékony kesztyű, de ez is inkább csak a körmei miatt.


Én egy hónappal később szülök, mint Te! Boldog babavárást!

2013. máj. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, neked is boldogot! :-)
2013. máj. 26. 08:56
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem írták, kell minden féle ruha!!

6 db rövid ujjú body, hozzá 6 db hosszú ujjú pamut rugi.

6 db hosszú ujjú body, hozzá 6 db ujjatlan plüss rugi.

2-3 kardigán

2-3 pamut sapka

2-3 nadrág, ha hideg van a rugira rá lehet adni.

1-2 kocsi kabát.

4-5 napozót is vennék, mert tavaly szeptember 15-20 még strandoltunk olyan jó meleg volt!


A lényeg, 10 garnitúra ruhája minimum legyen, s akkor is 2 naponta mosnod kell!!

Az elején sok a baleset, kifolyik a kaki, pisi, bukik a baba, naponta 2-3x kell öltöztetni!

Gondolj bele, ha hétfőn 3 ruha, kedden 3 ruha, akkor kedd este mosnod kell, mert szerdára van 3 garnitúra ruha, de ha a kedd este kimosottak nem száradnak meg csütörtökre, akkor nem tudsz mit a gyerekre adni!!!


Én most 20 garnitúra ruhát vettem a második gyereknek, mert lányomnál napi 6-7 garnitúra ruha kellett!!!

Olyan hígat kakilt, minden kaki után nyakig sz@aroa lett, meg annyit bukott, minden szopi után lehányta magát!

Mindenki azt mondta ne vegyek sokat, hamar kinövi! Vettwm 6 szettet! Első nap elfogyott az összes ruhája, másnap nem volt mit ráadni!!! Menni kellett venni!!!

Most neten nagyon sok használt, szép ruhát vettem a fiamnak s a bolti ár negyedéből megvan!!!

2013. máj. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Végre tudok valami konkrétat! Van már valamennyi ruhánk. Napozóra nem is gondoltam, de akkor azt is szerzek be! Nagyon köszi! :-)
2013. máj. 26. 10:28
 5/5 anonim ***** válasza:
nem tudom, milyenek a lehetőségek, de ha nagyon telne rá, én akkor sem vennék mindenből újat, van még időd utánakeresni, megéri rá időt szánni, vannak bababörzék nagyobb városokban, bababizományik, turkálók, vatera, stb... kapsz annyi újat, hogy lesz elég "szép" ruhája, de a használt is teljesen jó, mert nem tud elkopni annyi idő alatt, amíg jó rá. és igen, sajnos sok kell egy-egy méretből. de több réteggel meg lehet oldani a kis méretű vastagabb ruha helyett, főleg ha átmeneti időben születik. és a hálózsákot kihagyták az előző listákról, nekünk 2 volt. és babakesztyű az első hetekre, hogy ne karmolja össze az arcát, vagy zokni a kezére.
2013. máj. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!