Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Hogy állítod össze gyermekeid...

Hogy állítod össze gyermekeid ruhatárát, hogy legyen eljárós, játszós, sulis és óvodai?

Figyelt kérdés

Miből mennyit vásárolsz stb...?

Nem szeretném mostantól felhalmozni a ruhákat.

Szép,igényes ruhatárat szeretnék a gyerekeimnek,de nem tudom hogyan álljak neki.Sok ruhájuk van,de kevés,ami párosítható :(

Segítenétek ezen változtatni?

Ősztől "mindent más képen szeretnék csinálni".


2013. jún. 27. 10:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Off.

Hűű remélem sikerül...énis ebben e "betegségben" szenvedek csak az én lányom még csak 4 hónapos...több cucca van mint nekünk az apjával együttvéve :)

Majd egyszer énis megprobálkozom a leszokással :D

2013. jún. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az én gyerekeimnek is sok ruhája van, de igazából én nembánom, változatosan tudom őket öltöztetni.
2013. jún. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én tudnám a megoldást, de mégsem alkalmazom.

Szerintem ha többnyire egy helyről szerzed be a ruhákat az egész szezonra, akkor biztos hogy tudod őket párosítani.

A h&m-ben, next-ben, stb egy szezonban mindig hasonló színű, stílusú, egymáshoz passzoló ruhák vannak, így könnyű őket variálni.

Én is mindig beleesek abba a hibába, hogy innen-onnan veszek valamit ami megtetszik, de így sűrűn van hogy elüt a többi ruhától.

Persze ehhez tényleg vissza kell fogni az ész nélküli vásárolgatást, ami elég nehéz.

2013. jún. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Hm. Nem biztos, hogy ez a jó megoldás, de én így szoktam :)

Fiam és lányom is van, ami kicsit nehezíti a dolgomat, a pénztárcámat pedig erőst könnyíti... Az alapelvem az, hogy kiválasztok pár színt és árnyalataikat, amik mellett kitartok. Pl a fiamnak : kék, khaki/sötétebb zöldek, bordók/piros, szürkék/fekete, narancssárga, bézs, fehér. Szeretem az egyszínű, lehetőleg sötétebb árnyalatú nadrágokat, mert könnyebb hozzájuk bármit párosítani. Felsőből vannak harsányabbak/mintásabbak is neki, de nem baj, mert arra kell csak figyelni, hogy vagy a felső vagy az alsó legyen hangsúlyos.

A lányomnál is van néhány alapszín ami meghatározza a ruhatárát, és arra is figyelek, hogy pl ha neki a kabátja nagyon hangsúlyos, mert szembeötlő színű és aprómintás, akkor pl az egyéb kiegészítői legyenek semlegesebbek pl egyszínű halványabb sapka stb. A fim kabátja egyszínű és amolyan semleges, neki az összkép elbír egy élénk színű sapit pl.

Én abban viszem őket oviba, amiben aztán az udvaron is lehetnek majd, illetve délután ugyanebben játszóterezünk hazafelé. Ilyen van bekészítve is a zsákjukba csereruhának, nyilván nem szakadt/foltos, hanem szép és rendezett, de pl kultúrprogramra/orvoshoz nem ebben viszem őket, arra van néhány szebb darab amit megkímélek a hétköznapokban.

Hozzá tartozik a történethez, hogy finoman szólva is kispénzűek vagyunk, tesco-s leértékeléseken, szezonvégi kiárusításokon és turiban szerzem be a holmikat nekik,

tehát sokfelől és kizárólag a lehető legolcsóbban...

2013. jún. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nálunk csak 2 féle ruha van ünneplös ,meg a többi, ünneplösböl a lányomnak 2 db van többiböl most éppen kevesebb mert kinöte ökett ,mad veszek neki a hádába másikat,viszont van 1 ujan ruhája ami nem ünneplös de nem is valo játszora most bölcsi sincs mert a hosszusága miatt csak sétára,boldba érdemes felveni ez egy szép hosszu ruha .fiaimnak is csak 2 fajta ruhája van ünneplös és minden más ,én soha nem csináltam tul nagy ügyet eböl hogy külön ovis ,külön ünneplös stb ruha azért van hogy használjuk szerintem ,azt veszem meg mindig ami csinos,szép azt kész nem bonyolitom tul ,ja és nálunk pont a sok ruha jo ,de nem annyi hogy kifolyon a szekrényböl .
2013. jún. 28. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítségeteket,tanácsokat!
2013. jún. 29. 13:20
 7/13 anonim ***** válasza:

En mindig parban veszem a ruhakat.Ha veszek egy nadragot,akkor ugyan abban a boltban veszek hozza felsot is.Alt 2 nadraghoz veszek 3 felsot,mert azt gyakrabban keni ossze.Minden evszakra a ruhak nagy reszet egy helyrol veszem meg egyszerre( nadrag,polo,pulcsi,kabat mind ugyan abbol a kollekciobol),ha nem talalok eleg olyan ruhat ami tetszik,akkor kovetkezo boltbol veszem a masik osszeallitast.Majd veszek melle megint egy helyrol sportos ruhakat.Ha veletlenul megis vennek kulon valamit,akkor azt megint mar meglevo darabbal harmonizalva teszem.

Igy nincs azzal gond,hogy a polo nem passzol a nadraggal stb.

2013. júl. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
19%
Nálunk nincs külön játszós meg elmenős ruha. A hideg kiráz attól is mikor a felnőttek otthon melegítőbe vannak utcára meg felöltöznek. Aki a saját családját nem tiszteli meg azzal hogy felöltözik az utcán lévő idegeneket miért?! Lányomnak is csak csinos ruhái vannak, összekoszolja egye fene van mosógép és adok rá másikat. Másfél éves.
2013. júl. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Amig pici volt a fiam nekunk is csak egy fele ruha volt,de 4 eves kora ota sportol,igy kellenek a melegitok is.Nem tudom,kedves utolso neked mi a bajod a melegitovel,sportosan is lehet igenyes,divatos az ember,nem kell rogton kinyult,bolyhos darabokra gondolni.

Az,hogy otthon sokszor atoltozik az ember pedig nem azt jelenti,hogy nem tiszteli a csaladjat,hanem eppen az ellenkezojet.

En nem szoktam a fiamnak azt mondani,hogy ma nem megyunk ki jatszani,mert ilyen szuk szoknyaban nem tudok focizni,hanem egyszeruen atoltozok valami kenyelmesebbre.A fozest sem szoktam kihagyni,mert esetleg az adott anyagbol nem jonne ki az olajfolt,sot a furdoszobat sem allok neki kitakaritani foldig ero nyari ruhaban.

Ez persze nem azt jelenti,hogy igenytelenul oltozok otthon,csak egyszeruen atoltozok olyan viseletre,ami az adott tevekenysegben nem korlatoz.

2013. júl. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

2 fiam van, a nagy ősztől sulis, a kicsi pedig kiscsoportos lesz.

Én külön kezelem a ruhákat, amit senki sem ért, mert szerintük mind szép és jó állapotú, de én tudom, hogy melyik az, amelyik egy kicsit már bolyhosabb, fakult, akkor az a játszós és melyik a vadiúj, akkor az az elmenős :)

Van 1, max. 2 szett ünneplős, ez egy sötét nadrág és csinos ing, télre egy kötött pulóver.

Elmenős nálunk a farmert vagy a vászonnadrágot jelenti, ebből 2-3 van nekik, ehhez vannak pl. galléros pólóink.

Pulcsiból is van külön ovis, amit nem sajnálok és van 1 db, ami jobb állapotú.

Cipőből is szoktam venni többet egyszerre, mert nem szeretem őket korlátozni a játékban, de azt sem szeretem, amikor kopott orrú cipőben járnak...

Az én titkom, hogy mindig figyelem a leárazásokat :) A munkám miatt járom az országot és mindig szakítok arra időt, hogy beugorjak egy Tesco-ba, C&A-ba, H&M-be, Deichmann-ba, Reno-ba stb, mert a vidéki boltokban (budapesti vagyok) annyira jó dolgokat ki lehet fogni, sokszor nevetséges áron. Pl. most utoljára egy Elefanten cipőt vettem a kicsinek 3e Ft-ért, 10e-ről volt leárazva! :) Mindig tartalékolok erre pénzt és mindig van nálam egy lista, hogy mire van szüksége a gyerekeknek. Zoknit pl. csak akciósan veszek, mert azok aztán tényleg nem tartósak nálunk :)

A H&M-et én is nagyon szeretem abból a szempontból, hogy nagyon jól kombinálható cuccaik vannak. Most tavasszal hetekig bújtam az aukciós oldalakat, hogy a nagyfiamnak 122-128 méretben nyári cuccokat vegyek, de annyira drágán adják már a használt ruhákat is, hogy hihetetlen! Végül a H&M-ben vettem meg a ruhatára nagy részét, mert kb. ugyanannyira jött ki. 1200 Ft-ért volt színes, nagymintás pólók, színes pamut rövidnacik, a mintás vászon rövidnaci 2000 Ft volt, a hosszú 2500, cipzáros pulcsi 3000.

Kabátot ált. használtan veszek, ami inkább egyszínű és nem túl feltűnő, mert így könnyebb kombinálni.


Azt én sem értem, hogy miért baj, ha hazaérve átöltözik az ember. Egyrészről nem érzem jól magam a "koszos" ruhában, amiben egész nap voltam, másrészről házimunkázás közben sem szeretném tönkretenni a ruhámat. Viszont ez nem azt jelenti, hogy itthon szakadt, foltos, kinyúlt ruhákban lennénk, sőt! Én direkt erre a célra szoktam magamnak melegítőnacikat venni, van hosszú és térdig érő, meg pár kényelmes rövidnaci, amiben szabadon tudok mozogni és házimunkázni, ill. ha kimegyünk a kertbe a gyerekekkel. De én olyanokat választok, amiket akár utcára is lehetne hordani, szűk és csinos szabásúak, a párom nagyon szereti őket.

A gyerekekkel ugyanez van. Itthonra olyan ruhát vesznek fel, ami kényelmes, de kicsit már viseltesebb, pl. megkopott a térde, de ha elmegyünk valahová, akkor átvesznek egy csinibb nacit.

Szerintem ezzel semmi gond sincs, ettől még ugyanannyira tiszteljük egymást :)

2013. júl. 5. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!