Tira87 kérdése:

Meddig kell a babára egy réteggel több ruhát adni? Mikorra alakul ki a hőérzetük?

Figyelt kérdés
2013. aug. 13. 14:03
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Semmeddig, ez csak babona, a gyereknek ugynaolyan a höérzete és felesleges túlöltöztetni.
2013. aug. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom 1 éves korig. :)


Az előző meg aranyos válasz volt. :D :D Üzenem neki: "A baba hőháztartása ingadozó, ezért gyakran a babák fáznak akkor is, ha mi nem érezzük magunkon, hogy hideg lenne a környezeti hőmérséklet. A kezek és a lábak hőmérséklete nem ad felvilágosítást, mivel az könnyen lehűl. A tarkó hőmérséklete adja meg számunkra a megfelelő információt. Amikor úgy gondoljuk, hogy valóban fázik a baba, bebugyoláljuk egy plédbe, így gyorsan visszaállítjuk számára a megfelelő komfort érzetet."

2013. aug. 14. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az elözö vagyok és négy gyereket neveltem fel. Soha nem adtam rájuk több réteget, mint amennyi rajtam volt, és gyakorlatilag addig, amit nem mentek közösségbe, soha nem voltak megfázva.

Ha túlöltöztetik a gyereket, AKKOR lesz hajlamos a betegségekre.

2013. aug. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
kislányomat piciként mindig 1 rétegel több volt rajta mint rajtam változékony idöben .
2013. aug. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én fázós vagyok. Nehezen, de kénytelen voltam beismerni, hogy a fiam (már néhány hós kora óta) nem fázós, izzadékony. Ha még egy réteggel többet adtam volna rá, meggyulladt volna szegény - sokx ha levetkőztettük jöttünk rá, miért volt olyan hisztis.
2013. aug. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Amíg a gyerek nem mozog sokat, addig érdemes +1 réteggel többet ráadni. Ha még csak fekszik a babakocsiban séta közben, vagy hűvösebb a lakás és még csak fekszik a kiságyban.

Amikor már elkezd kúszni, mászni, mozogni, akkor már elég a kevesebb ruha is.

2013. aug. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 mistyc7 válasza:
Csatlakozom az 5. válaszadóhoz! A lányom kb. 3 hónapos kora óta üvölt velünk, ha melegebben öltöztetem, mint ahogyan szeretné! Sokszor csak body és rövidnadrág volt rajta, míg a többi gyerekeken zokni, sapka.....de láttam olyat is, hogy hűvös nyári reggelen bundazsákban volt a gyerek, míg az enyém egy hosszúnadrág-pulcsi kombinációban. Embere válogatja. És ugye minden baba más. :)
2013. aug. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 annamari69 ***** válasza:
3 gyerekem van, már nagyok (17, 15 és fél, 14 évesek). Sosem öltöztettem agyon őket, a legkisebb júl. 18-án született, iszonyat meleg nyár volt, ujjatlan bodyban nem tűnt úgy, hogy fázna az újszülött, sőt, szegénynek iszonyat melege volt. A középső januári (és vékonyka), ő pl. fázósabb baba volt, a legnagyobb szeptemberi, ő a mai napig nem fázik, kajakozik, és márciustól novemberig a vizet a szél szárítja a ruháján, és a haján, amikor pedig télen a hóban, esőben futnak, akkor sem szokott beteg lenni. Én nem öltöztettem túl egyiket sem. A férjem gyerekként utálta a sálat, sosem hordta, mégsem volt torokgyulladása, viszont ismerek olyan gyereket, akinek még a száját is bekötik, nehogy hideg levegő érje, no, neki már 3 éves kora óta nincs mandulája, és a fülét is többször felszúrták. Egyet értek az agyonöltöztetettek érzékenyebbek.
2013. aug. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!