Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Az ajándékba kapott ruhák jók...

Az ajándékba kapott ruhák jók szoktak lenni a babáitokra?

Figyelt kérdés
Csak én vagyok olyan szerencsétlen, hogy az ajádékba kapott babaruhákat egyetlen egyszer sem tudom ráadni a gyerekre?
2013. aug. 16. 09:37
 1/8 anonim ***** válasza:

0-1 éves korig nagyon számít a születés évszakja. Tehát egy téli bab ruháit egy nyárival sajnos nem tudod használni. Ha negyed éven belül vannak, az már szerencsés.

Pl. a szeptemberi gyerekemre jók voltak a novemberi szomszéd gyerek ruhái, de a tesóm márciusi gyerekétől én is alig tudtam valamit használni.

Később ez összecsiszolódik. Tehát ha nem csak egyszeri ajándékozás, hanem folyamatos (pl tesóm ruháit már 6 éve kapjuk mind, tök szerencsés vagyok... :), akkor jó lesz egy év felett, meg a babák se mindig egyformán nőnek, lehet szerencséd.

2013. aug. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Konkrétan ajándékra gondoltam, nem egy baba használt ruháira. Ezeket kifejezetten nekünk vették, akik jöttek látogatóba, vagy Karácsonyra, névnapra, szülinapra. Még soha semmi nem volt jó. Vagy már eleve kicsi amikor hozzák, vagy nagy, de mire jó lenne rá addigra más évszak lesz, vagy alkalmatlan a ruha bármire, mert pl. kúszó babára nem adok kisruhát. Csak bosszant és kíváncsi vagyok, hogy másnál is így van-e.
2013. aug. 16. 10:08
 3/8 anonim ***** válasza:
Én szerencsére mindig nagyobb méreteket kaptam eddig, így tudtuk használni őket. Persze kaptam kisméretű télikabátot a májusi születésű fiamra meg volt pár érdekesebb darab, de azt eltettük, hátha a következőnek jó lesz. Meg volt olyan, hogy a méret éppen jó lett volna, de a ruci annyira kínai volt, hogy mikor megláttam, már tudtam, hogy nem fogja a gyerek sosem viselni. (Nem a kínai ruhákkal van bajon, mert ugye már szinte mind az, hanem maga a anyaga borzalmas volt és látszott rajta, hogy tök gagyi.)
2013. aug. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ja értem.

Hát azt hiszem, mi nagyon ritkán kapunk ajándékba ruhát, inkább játékot szoktak hozni, vagy ennivalót, ha valaki meglátogat.

Mondjuk nekem három lányom van, így valamelyikre csak jó általában. :)

(Volt már olyan is, hogy válogatásból nem volt hajlandó felvenni a nagy egy-egy ruhát, akkor mindig azt mondom, nem baj, így a kisebbeknek is lesz egy-egy új darabjuk... :)

2013. aug. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
igen ,mert megkérdezték mekkora kell és akkorát hoztak vagy 1 számal nagyobbat akkor meg még jobban kitudtuk használni .
2013. aug. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
En ilyenkor ki szoktam oket cserelni.Altalaban eleve kernek cserere jogosito kartyat a boltban ha nem tudjak a meretet,vagy a zacsko irja a bolt cimet,es ha valahol a kozelben vettek,akkor egyszeruen kicserelem valamire ami meretben jo,vagy tetszik.
2013. aug. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam őszi, az összes rokongyerek tavaszi, akikről a ruhákat kaptuk. A nyári és téli időszakban sajnos nem voltak jók, de az őszi és a tavaszi ruhák kb.ugyanolyan vastagok. A nyári ruhákat turkáltam, vagy a picit nagyobb polót (62-es helyett 74-es kisebb méretűjét) adtam rá. Télen az általam vásárolt bundazsák alá melegebb nyári rugik vagy együttesek, +body, + harisnya voltak, nem fázott benne + takaró. Sapit is vennem kellett télre, érdekes mód a nyári kalapok jók lettek, bár azokat lehet állítani.
2013. aug. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, ne haragudj olvastam lejjebb a kiegészítést, az ajándék ruháról. Őszi babám karácsonyra kapott tavaszi együtteseket, amiket februárban tudtam volna ráadni, akkor meg még hideg volt. Márciusi keresztelőre (6 hónapos) kaptam 2,5-3 évesnek megfelelő ruhákat, de sokat. Ha vki kérdezte, hogy milyen méretet hord, pl. azonnal egy mérettel nagyobbat mondtam, ill. 62-t hord most, de kezdi kinőni, 74-s kell neki. Ezzel nem fogtam sosem mellé.
2013. aug. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!