Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Hol vesztek ruhákat pocakos...

Hol vesztek ruhákat pocakos gyereketeknek? Többi lent.

Figyelt kérdés
Lányom 2 éves lesz és 17 kg, nagyon nehezen kapok rá való nadrágot, felsőket, mert nem az a piszkafa fajta, hanem kicsit "pocakos",nem akarom folyton csak sztrecs leggingszekbe öltöztetni. Télire érdekelne kordnadrág, kantáros bélelt kord,jó minőségű rugalmas anyagból.
2013. szept. 3. 22:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%

Én a gyerekeim ruháit elsősorban h&m, c&a, és tesco-ban veszem. ÉS az a tapasztalatom, h a piszkafa gyerekeimre, a ruhák hossza jó, viszont a bőséggel adódnak gondok, mert állandóan leesik róluk. Tehát pl. egy nadrág szűk szabású, de a dereka legalább kétszer akkora, mint kéne. Ezért ha olyan plusz gumit húzok bele, vagy öv, de leginkább nadrágtartót kapnak. (fiú-lány)


Szerintem, nézz körül, biztosan találsz megfelelőt a pocakos gyerekednek ezekben a boltokban.

2013. szept. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
26%

Kövér gyerekre szinte bárhol kapni ruhát, mert a legtöbb bolt rájuk tervez ma már. Hatalmas dereka van a ruháknak.

És ne haragudj de neked mi az, hogy piszkafa? a normál súlyú nem elhízott gyerek?

SZóval ruhát szinte bárhol kapsz rá, de el kéne kezdeni odafigyelni az étkezésre és lefogyasztani, mert nagyon kövér. Bár nem írtad hány cenit.

2013. szept. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
70%

A legtöbb kisgyerek pocakos. A c&a-ban vagy bő vagy csípő fazonú extra szűk nadrággal találkoztam. Nekem a lányom átlagos alkatú, de a mindig gond van a nadrágokkal. Szóval én is átalakítom.

Amúgy néha nekem is az az érzésem, hogy vagy csak a duci, vagy csak a túl sovány gyerekeknek gyártanak ruhát.

Számomra a 'piszkafa' az, akinek a leggings is lötyög a lábán. Az ilyen gyereket nevelők szerint mindenki más kövér...

2013. szept. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Bocsánat ha valkit megbántottam a piszkafa kifejezéssel, mondhattam volna nagyon vékonyt is, ahogy az egyik válaszoló írta, olyan gyerekekre gondoltam akiken a leggingsz is lötyög.Amúgy közel 1m magas a lányom és egyáltalán nem mondanám kövérnek, csak még van egy kis babás pocakja és köszönöm a tippet, a táplálkozása is teljesen rendben van, nincs tömve édességekkel és csak vizet iszik, ilyen típus.
2013. szept. 4. 22:07
 5/18 anonim ***** válasza:
28%
Tényleg nem bántásból, de valami gond még is van, ha ennyi kg. Fiam is 2 éves. 102-103cm minimum és kereken 14kg és nem sovány gyerek.
2013. szept. 5. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
65%

Semmi baj vele :-) Teljesen normális ekkora eltérés ebben a korban. Én kantáros nadrágokat szoktam venni, mert ezek nem olyan szűkek derékban...


Egyébként lányom már másfél évesen is 17 kg volt, aztán 15 cm-t nőtt 3/4 év alatt és még mindig 17 kg volt. Egy kérdés kapcsán sokan megszóltak itt, pedig mivel én kisgyerek koromtól túlsúlyos vagyok még jobban odafigyeltem arra, hogy mit eszik. Ő egyszerűen ilyen alkat ill. csak volt. Mióta még nőtt pár centit és volt egy hányós/hasmenéses elhúzódó betegsége teljesen normális az alakja. De inkább a hurkákat választanál, mint ezt a betegséget...

2013. szept. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az utolsónak, tudom hogy nincs semmi baja, teljesen egészséges értelmes kislány, én is ugyan ekkora gyerek voltam, szüleim magasak, anyukám német, germán alkat,az én párom is magas. A családomban is volt már sajnos rá példa hogy egy pár plusz kg mentette meg egy hozzám nagyon közel álló kisfiu életét, aki nem bírta volna ki a hónapokig tartó kezeléseket, műtétek sorát, több hetes intenzív osztályos küszködést, ha nincs rajta egy kis plusz.
2013. szept. 6. 01:48
 8/18 anonim ***** válasza:

#2 válaszoló, micsoda paraszt vagy, esküszöm...

Mit kövérezed le más gyerekét, amikor te magad írod, hogy nem írta milyen magas... Meg osztogatsz tanácsokat, hogy figyeljen az étkezésére.

Nincs két egyforma gyerek, ilyen pici korban pedig pláne nagyok az eltérések, majd nőnek egy nagyot és pár év múlva már nyoma sincs ennek...

2013. szept. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

Nem hinném, hogy paraszt vagyok, csak igyekszem felnyitni a szemét. Nem hinném, hogy a gyerek 108-110cm magas lenne ennyi idősen. Ráadásul ha nem kap rá ruhát akkor nyilván gond van a súlyával.

Ilyen pici korban sincsenek hatalmas eltérések azonos magasságú gyerekek súlya között. Nem jó a gyereknek ha már most kövér később sem lesz jobb.

2013. szept. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Azonos magasságú gyerekek között is lehet akár több kg különbség is, miközben szinte egyformán néznek ki. De mondjuk lányom 18 cm-rel magasabb, mint a tőle 2 héttel fiatalabb kis barátja.
2013. szept. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!