Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Ki kell főzni a babaruhákat?

Ki kell főzni a babaruhákat?

Figyelt kérdés
Anyósom azt mondta mire jön a baba a ruháit mindet főzzem ki. Ez komoly? Én mondtam, hogy nem is vagyok biztos benne, hogy ezt bírnák a ruhák. Nyilván nem úgy adnám rá, ahogy a boltból jött, a sajátjainkat is kiöblítem, na de kifőzni?
2013. szept. 6. 09:18
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Dehogy kell! :O Szétmennének, amit 40 fokon lehet mosni. Elég, ha átmosod, ennyi.
2013. szept. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Dehogy kell kifozni. Max a textilpelenkat szokás. Csak mosd ki őket simán, ennyi.
2013. szept. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Anyukám is ezt mondta, hogy ő még ilyet nem hallott. De anyósom szerint igenis ki kell főzni az összeset. Anya is azt mondta, hogy szerinte anyósom rosszul emlékszik, vagy nem tudja, de inkább a textil pelenkákat szokták, meg ugye régen mindig vettek egy kismama garnitúrát (kis lábas stb.) amiket külön is tároltak, és azokat főzték, forralták, de a ruhákat nem.

Gondoltam megkérdezem, hogy most akkor mi vagyunk eltájolva, vagy ez máshol se szokás.

2013. szept. 6. 09:31
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Ki ne főzd őket, tönkremennek. Kimosod, kivasalod és kész.
2013. szept. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

A ruhákat nem. És azokat régen se főzték ki.

A textilpelenkákat igen, viszont akkor még azt tényleg pelenkázáshoz használták. Ha veszel textilpelust, akkor azt magas hőfokon kimosod, átvasalod és ennyi. De a ruhákat tényleg a címkén szereplő előírások szerint mosd ki.

Ha akarod, mosás után vasald át.

Úgy tönkremennének amúgy, mint a huzat.:)

2013. szept. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Anyósod azért emlékszik úgy, mert a kifőzéssel keményítették ki a csipkegallért a babaruhákon. De ma már nincs ilyen hogy a szomszéd átmegy megnézni, elég kikeményített-e a csipkegallér :D
2013. szept. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eszembe sem jutott volna.
2013. szept. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mosás és vasalás! A vasaló gőzével tudod fertőtleníteni, ezt még pár hónapig szokták javasolni. De kifőzni semmi képen sem szabad, tönkremennének.
2013. szept. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A DN-ben lehet kapni a Denkmit fertőtlenítős öblítőt. Ez már 15 fokon fertőtlenít. Így megspórolod a vasalást is.
2013. szept. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocsi, DM.
2013. szept. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!