Ahogy megszületik a baba, hány hónapos kortól hányas méretű ruha neki?

Figyelt kérdés

Különböző honlapokon különböző méreteket lehet olvasni, de honnan tudjam, melyik mekkora, mikor lesz jó a babának, és meddig?

Jó lenne az első 6 hónapra bevásárolni elegendő ruhát, de tanácstalan vagyok, hogy melyik méretből hányat vegyek.


Április végi gyerek lesz, és itt nálunk a május 30 fokos, aztán a nyár 40, majd a szeptember 35.


2013. nov. 11. 10:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem tudod kiszámolni előre milyen ütemben nő, és mekkora lesz amikor megszületik...

Az én gyerkőcömre pl eleve kicsik voltak az 56-os ruhák... 60 cm-vel született. 2 hósan már 68-ast hordott, 4 hósan 74-est.

Szerintem eddig a méretig nyugodtan vásárolgathatsz, de hogy az pontosan mikor lesz rá jó, senki nem fogja Neked megmondani!

2013. nov. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a segítséged! :)
2013. nov. 11. 10:33
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

6 hónapra elég nehéz kiszámolni.

Az én gyerekeim átlagos méretűek voltak. 3,5kg-val és 51-52cm-rel születtek, az 50-es ruhákat 2-3 hétig tudták hordani. 62-es méretet már nem emlékszem mikor kezdték hordani. 6 hónaposan a 68-as ruhák jók voltak mind a kettőre, egyikük sem volt dagi baba.

2013. nov. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :)
2013. nov. 11. 11:44
 5/9 anonim ***** válasza:

Az enyém sem volt dagi, csak hosszú!


Első voltam

2013. nov. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3 gyerekem van, így igaz, nehéz kiszámolni. A lányom vékonyka volt, kicsi, 1 évesen a 74-es méret jó volt rá. A középső koraszülött, ezért 50 mérettel kezdtünk, de úgy begyorsított, hogy 1 évesen a 80 méretet is már nőtte ki. A legkisebb most 3 hós, már a 62-est növi ki. Gyártótól is függ, a magyar méretek kicsik, az angol méretek nagyok. Jó rá most egy magyar 68-as és egy GAP újszülött méret is. Ha rám hallgatsz, 56, 62-es méretből ne vegyél sokat, baromi gyorsan kinövik! 68-tól már érdemes bevásárolni, mert azt tovább hordja már, és onnantól felfelé még tovább, 6-8 hónapig is. 1 éves koruk után már volt, hogy 1 évig is jó volt rájuk egy ruha. Nyárra is inkább kell a rugi, nálam a kicsi augusztus eleji volt, szinte alig adtam rá a napozót, ujjatlan bodyt, mert ugyan hőségben született, akkor is adtam rá ruhát, azokból nem érdemes sokat venni.
2013. nov. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszi széped a választ!
2013. nov. 11. 12:21
 8/9 anonim ***** válasza:
Kis méretböl nem kell sok föképp 56 méretböl .
2013. nov. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem májusi a fiam

56-os body volt a legkisebb amit vettem. 52cm-el született, így az 56 tök jó volt, de már 3 hetesen adtam rá 62-est.

Gondolom külföldön élsz, a fokok miatt, bár nálunk is már gyakori a 40 fok :)

Rövidújju mindenképpen, meg ujjatlan is jó lesz abba a 40 fokba, bár szerintem egy szál pelenkába lesz a lakásotokban.

Az első hónapban kb 56-os elég, de lehet 3 hét alatt kinövi szóval ne vásárolj be jó sokat, utána jön a 62-es, 68,74 nagyjából ezek a méretek lesznek az első fél évben.

2013. nov. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!