Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Ti vennétek használt ruhát...

Ti vennétek használt ruhát születendő gyermeketeknek?

Figyelt kérdés
Nálunk az első gyerek csak új ruhákat kapott. De olyan sok ismerősöm van aki duriba jár , önnan öltözteti a gyereket és meg se látszik, hogy használt, ráadásul olyan kis csinik a gyerkőcök. Rossz anya lennék attól, hogy ő kap használtat is mikor az első csak újat kapott? Megtehetnénk csak az újat de már feleslegesnek tartom. De rosszul érzem magam.
2014. jan. 17. 11:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy lennél rossz anya :)

Én felnőttként is turiból öltözködök, jó helyen lévő turiból tovább bírják a ruhák, mint a boltból valók.

2014. jan. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

Kb. 15-20 rugi kell az első méretből.

Na a tescoban 1500-3000 Ft rugi.

Szóval kb. 30.000 lenne csak a rugi ujjonan.

Kell még ugye body, annak is 500-800 Ft db

Az is 10.000ft.


Használtan a body 200ft, rugi 500-1000ft.

Azért nem mindegy 40.000, vagy 10.000 az első garnitúra ruha, amit 3 hónap múlva kinő, s lehet venni a nagyobb méretet.

Ha kapsz valakitől ruhát az is használt!

2014. jan. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Igen, vennék.

Amit a barátnőimtől, rokonoktól kaptam, azok is használtak voltak, mivel az ő gyerekük már használta:)

Én is adom folyamatosan a mi ruháinkat egy ismerős családnak, körbe-körbe járnak a ruhák, annyi van, hogy egy-egy ruhadarab néha csak 1-szer, 2-szer van a babákon, gyerekeken. 5-6 mosástól nem megy tönkre egy ruha sem.

Ettől ne érezd rosszul magad!

2014. jan. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Az első gyereknek mi is újat vettünk, bár bevallom, ezt inkább azért, mert én voltam tapasztalatlan ezen a téren. Akkor túl is vásároltam magam, így most, hogy érkezik a második baba, a fele garnitúra új, csak a kezdő mosáson esett át.

Amikor először mentem bababörzére, teljesen elképedtem, 100-200 Ft-ért vásároltam be a fiamnak. Egy pillanatig sem sajnáltam, ha leette, ha fűfoltos lett...:)

Nem mondom, hogy nem veszek neki újat, mert most, hogy már három éves, egyre nehezebb jó állapotú használtat találni, de azért sikerül jó kis cuccokat kifogni. :)

Az egyik ismerősöm annyira ügyes a ruhavadászatban, mindig csodálkozom, hogy szinte fillérekből öltözteti olyan vagányul a fiát, hogy irigylem. :)

2014. jan. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én vettem is az első babának. Imádtam turiba járni és a babacuccok között turkálni. :) A kicsik még nem tudják úgy elhasználni, sok ruhán nem is látszik, hogy használt. Tényleg a bolti ár töredékéért meg lehet kapni és akármennyire jól áll az ember, vagy tudná kifizetni az újat, azt a pénzt ezer más módon lehet még a babára költeni. :) Szóval ne legyen rossz érzésed emiatt!
2014. jan. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Első gyereknél nem kaptunk ruhát senkitől, mindent újonnan vettünk meg, hát rengetegbe volt..

Nézegettem a tescoba is a bodíkat tipegőket..de olyan semmilyenek mégis ott van 3000 ft 1 db.. benéztem ma duriba és olyan aranyosat találtam 300 ft-ért. Megvettem, de aztán meg olyan lelkiismeret furdalásom volt hogy ő kap használtat mikor testvére mindenből újat kapott.

2014. jan. 17. 12:15
 7/16 anonim ***** válasza:
Vettem is. Teljesen felesleges több tízezer forintot kidobni olyan ruhákért, amiket 2 hónap alatt kinő a gyerek.
2014. jan. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ne legyen lelkifurdalásod! Inkább gondolj arra,hogy azt a pénzt költheted másra vagy félre is teheted! A gyerek nem fog szemrehányóan nézni rád.
2014. jan. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
kislányomnak veszek turisat és ujat is .
2014. jan. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A lányomnak 1,5 éves koráig csak új ruhát vettünk neki (bár volt örökölt is), akkor fedeztem fel a turikat, bababiziket, s olyan szuper ruhákat lehet ott kapni, hogy csodálkoznak honnan vannak a ruhái. Az öccse 2 hónap múlva születik, neki szinte csak turisat vettünk, persze új is van közöttük.... Szerintem se legyen lelkiismeret furdalásod, felesleges! :)
2014. jan. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!