Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Hogy kell mosni a babaruhákat?...

Hogy kell mosni a babaruhákat? Milyen mosópor? Öblítő?

Figyelt kérdés
És ha használtat vesztek máshogy mossátok? Vasalni is kell,ugye?
2014. ápr. 7. 18:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Sokféle véleményt fogsz itt olvasni, a "használd azt, amit magatoknak is használtok"-tól az "öblítést ecettel csináld"-ig. Meg lesz még mosódió, egyebek. Ez mindenkinél más és más. És folyékony perwolt használok, csak a kicsinek a kímélőt, öblítőben is a sensitive-et. Egy hónap múlva fogok szülni, remélem nem lesz túl érzékeny a bőre. Ha mégis, akkor újra mosom vmi "natúrral". :)
2014. ápr. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
DM-ben lehet kapni illatanyag és mindenféle mentes sensitive babamosószert, illetve öblítőt, esetleg próbáld meg azzal. Én az első pár hónapban vasaltam is, mert az fertőtlenít.
2014. ápr. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Első gyereknél vettem sensitiv öblítőt és persil baby mosóport. Az öblítőt a mai napig használom mindenki ruhájára, a mosóport gyorsan cseréltem másfajta folyékony mosószerre. 1-2 hós koráig vasaltam a ruhákat. Elsőre mindenképp vasalj át mindent, egyrészt sokkal szebb másrészt fertőtlenít a vasalás.
2014. ápr. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Első babámnál mindent kifejezetten babáknak való folyekony mosószerrel, és szenzitiv baba oblitovel mostam, 40 fokon. Külön szennyestartója is volt. Ezután mindent vasaltam, még a zokniját, agyneműjét is. Utólag ezt mar túlzásnak érzem. A 2. Kisfiamnál már biztos nem fogok vasalni. Felesleges időpocsékolás. Az idő draga, főleg 2 gyerek mellett.minden egyéb úgy lesz mint az elsőnél (mosás+ oblites)
2014. ápr. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

1.baba lesz nálunk is, aztán még tapasztalatom nincs. De akkor majd veszek a DMben, remélem az beválik.

És hány fokon mossátok őket egyébként??

2014. ápr. 7. 20:35
 6/10 anonim ***** válasza:
A kórházban kiütéses lett a babám arca az ottani textilpelustól. Ott mondták, hogy folyékony mosószert használjak, úgyhogy én folyékony Ariel Sensitive-et használtam, öblítő nélkül. Amit lehet nagyobb hőmérsékleten, textilpelus, lepedő, azt 60 fokon mostam, minden mást 40 fokon. Vasaltam is, mert a vasalás fertőtlenít.
2014. ápr. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én a folyékony Tomi Baba mosógélt használom, és Lenor sensitiv öblítőt. 40 fokon mosom a babaruhákat. Szülés előtt mindent kivasaltam, nagyon élveztem készülni, azóta semmit; anyukám szokott vasalni babaruhát, amikor eljön, mert arra se idő, se energia.

Ha véletlenül kapunk használt holmit, azt először kimosom önmagában, megszárítom, majd újra mosom a másnap reggeli babás adaggal. A lányom ruháit külön szennyeskosárkába gyűjtöm.

2014. ápr. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is 40 fokon mosom.Tomi baba mosóport vettünk (mosógél épp nem volt) és Lorin öblítőt,sensitivet.

A mosópor és az öblítő is jó áron van,mi a helyi boltban vettük,de 100-ft-os boltban is láttam már.Jó illatú és nem allergén,legalábbis nálunk bevált.360 ft egy flakonnal.

Vasalni én csak a kis ruhákat szoktam,bodykat,rugikat meg a textil pelusokat és az ágyneműt.Amit fölé adok(pulóver,kabát) azokat már nem.

2014. ápr. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
használj tomi baba mosóport! ekcémám van, és az én ruháimat is azzal mossuk, és nagyon szeretjük :)
2014. ápr. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget:)
2014. ápr. 10. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!