Hány fokon merjem kimosni?

Figyelt kérdés

3-4 héten belül várhatóan szülök, most mosnék ki egy adag babaruhát. Két darabon van nyomtatott (rávasalt) minta, a többi teljesen fehér, de az alapszín mindegyiknél fehér.

A cetli szerint 40 fokon kellene mosni.


Lesz bajuk, ha 90 fokon mosom ki? Mosószernél van jelentősége, hogy milyet használok (sima mosópor vagy kényes anyagokhoz folyékony), vagy csak az a lényeg, hogy alaposan öblítsem ki?


Az anyaguk 100% pamut.


2014. ápr. 16. 10:03
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
A 90fok az sok összefog menni a ruha!!!nyugodtan 40 fokban is moshatod.öblitő legyen bababaràt!vagy sima ecet is jó!!!
2014. ápr. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

Én Dreft Babyt használtam, öblítőt szerintem ne használj, az nagyon durva kemikáliákat tartalmazhat, még a hűdesensitive is kicsapja a legtöbb baba bőrét.


90 fokon eltekeredhet az anyag, összetöredezhet a matrica, szerintem érdemes betartani a kezelési utasítást.

2014. ápr. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Szia, én az újszülöttemnek mindent kímélő, babáknak kifejlesztett sensitiv folyékony mosószerrel mostam ki 60 fokon, utána pedig átvasaltam. Szerintem felesleges 90 fokon mosni, a nyomott mintás darabokat ha újak, akkor szerintem bőven elég, ha forró vízben a csapban átmosod, aztán vasalod. Nagyon fontos az alapos átöblítés és ne használj öblítőt. Az újszülötteknek nagyon érzékeny a kis bőrük és a szagokat is jóval erőteljesebbnek érzik, mint mi. Én jó pár hónapig magamon még parfümöt sem használtam, mert utálta a kicsim.
2014. ápr. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Az lemaradt, hogy én a mosóporokról teljesen átálltam a folyékony mosószerekre, mert számtalanszor a gép nem tudta jól kiöblíteni és mosószerdarabkák fehérlettek a ruhákon, ami szerintem nagyon káros még a felnőtteknek is.
2014. ápr. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én dreft babyt vagy tomi baby gélt használok + fehér coccolinot, és 60 fokon mosok.

Utána gőzzel kivasalom.


A nyomott mintás ruhákat kifordítva mosom és vasalom, így tovább szép marad a matrica, nem kezd el repedezni.

2014. ápr. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Azzal mosd ami otthon van, vagy vehetsz külön sensitiv vagy babáknak való öblítőt,ami felesleges. Nem véletlen van a cimkén hány fokon lehet mosni, ezt tartsd be. Ha megszáradt kivasalod így steril lesz és sima.
2014. ápr. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
Fehéreket én 60 fokon mosom, mert úgy szebb lesz, de néhány cucc 60 fokon is képes összemenni, sima mosószert és senzitív öblítőt használok.
2014. ápr. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor 60 foknál nem tekerem feljebb és ecettel öblítek.
2014. ápr. 16. 10:35
 9/9 anonim ***** válasza:

A 90 fok nagyon sok, semmiképp ne használd, viszont 60 fokon nyugodtan moshatod azt is, ami pamut vagy lenvászon (a babára egyébként sem adunk mást)- általában a szín és a minta miatt teszik ráa 40C-os cimkét- színfogó kendőt esetleg használhatsz mosáskor.


Nekem a Frosh (békás) öko termékek jöttek be, azt bátran lehet használni, illetve később a kaki, tea, gyümölcs és egyéb foltokra nagyon bejött a mosószódás áztatás, illetve a mosószerhez is mindig adok egy kis adagolóval.


Ha az ecetszag zavarna (nem lesz "büdös" egyébként a ruha száradás után) jó minőségű illóolajat cseppethetsz az öblítőfakkba (pl. levendula).


Ami fontos: nyomott mintás, feliratos, rávarrt stb. mintájú ruhákat MINDIG KIFORDÍTVA moss és lehetőleg ne 1200-as fordulatszámon centrifugázz :)

(vasalni is úgyis kell, ne aggódj, hogy nem lesznek tiszták a kisruhák- a vasalás magas hőfokon fertőtlenít- a nyomott mintás dolgokat itt is a hátuljáról vasald)


Szerencsés szülést.

2014. ápr. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!