Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most készülök kimosni a...

Most készülök kimosni a babaruhákat, és őszintén szólva nem tudom, hogy merjem-e őket együtt mosni?

Figyelt kérdés
Ugyanúgy szétválogatjátok, mint a felnőtt ruhákat? Hány fokon mossam? Nekem nincs kímélő program a gépen. Olyan 1órás a legrövidebb programom, nem árt ez a kis ruháknak?Előre is köszi a segítséget.
2012. júl. 10. 11:01
 1/5 anonim ***** válasza:
A legtöbb babaruha 60 fokon mosható. Nem az a lényeg, hogy mennyi ideig mossa. :) Elvileg nem szabadna, hogy eressze a színét, de balesetek előfordulnak. Én használtam színfogó kendőt, tényleg jó!!! Az én babám nagyon fehér bőrű, kék szemű, szőke hajó. Volt párszor kiütése csecsemőkorában, így a dokinéni azt tanácsolta, hogy ne használjak öblítőt, csak mosógélt. Én amíg pici volt a Dreft sensitívet használtam, az ő ruhácskáit mindig külön mostam, egyben. 1 hét alatt simán összejött egy adagra való (textil pelus, ruhák, ágynemű). Ha jó minőségű rucikat vásárolták, bírniuk kell a strapát!!! :)
2012. júl. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

*szőke hajú... bocsi, elírtam. :)

Egyébként a ruhák cimkéjén rajta van, hogy hány fokon lehet mosni. Én egyszer jártam úgy egy bodyval, hogy az elején ragasztott minta volt és mikor kimostam, eltűnt ról a színe. A folt, maga a gumirész ott maradt, csak a festék tűnt el.... :S Pedig nem is először mostam.

2012. júl. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én szinte csak 100% pamut, fehér vagy színtartó ruhákat használtam az első pár hónapban. Ezeket válogatás nélkül, 40 fokon, normál programmal mostam, Frosch mosószerrel és öblítővel. Ha volt egy-két kényesebb darab, azokat külön mostam kézzel.
2012. júl. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nézd, ami "gyanús" azt szappannal kezd el mosni csap alatt, ha a hab színes, ereszti a színét. Amúgy én minden babaruhát együtt mosok, 80 perces program (semmilyen babaprogramom nincs, rendes mosógéllel), 40 fok.

Öblítő gyanánt kis ecetet szoktam használni.

(60 fok egyébként tönkreteheti a nem csak pamut vagy műszálas az anyagot, fakítja a színeket.)

2012. júl. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én egybe mosom a kisruháit, újonnan mindig kipróbálom, hogy ereszti-e a színét, és utána már egybe mosom a többivel. Mosógélt, és sensitive öblítőt használom, sima programmal, 40fokon mosom.
2012. júl. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!