Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Hogy adtok csizmát egy egyéves...

Gasztromanko kérdése:

Hogy adtok csizmát egy egyévesre? Közeleg a tél, egyéves kislányom már áll, kapaszkodva lépeget, vettem neki már két pár csizmát vaterán.

Figyelt kérdés
Az elsőt nem tudtam ráadáni, azt hittem, én vagyok ügyetlen, hát vettem egy tépőzáras csizmácskát is. De ez sem megy rá. Nem tudom ráadni. 11,5 cm a lába, tehát 18-19-es, biztos ami biztos alapon 20-as a csizma. Ti hogy adjátok rá? Vagymég nagyobbat vegyek? Tanácstalan vagyok....
2014. szept. 22. 15:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem megy bele a lába? Nem magas a lábfeje? Csak mert a fiamé az és szinte csak a DD Step jó rá.
2014. szept. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Próbálj rá a boltokban többféle fazont. Most 11.5 cm a lába? Elég pontosan mérted? Úgy mérted, hogy rajta áll a lábán? A lányom teljesen átlagos lábmérettel rendelkezik, aug-ban volt anno 1 éves, nyáron 19-es szandálja volt, ősszel 20-as cipője és télre egy 21-es csizmája, ami egy időben kezdett rá szűk lenni, de ahogy egyre többet járt, alakult a lábfeje, és később megint kényelmesen tudta hordani, mert vékonyodott a lábfeje :)
2014. szept. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Eleve ilyenkor még nem veszek csizmát.Mire csizma kell mert jön a hó addigra 3X kinövi.A másik meg,ha egy babának magas a rüsztje akkor csakis próbálgatás útján lehet megvenni.Kinek melyik fazon jön fel.
2014. szept. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak: nem tudom, hogy magas-e. Azt honnan látom? Egyszerűen a szárába bedugom, de az orráig nem bírom benyomni szegény kis lábfejét. Próbáljak dd stepet?

Második válaszoló: nem, eddig csak a talpán mértem.

Na, most letettem a babát állva a földre, tollal megjelöltem, 12 cm hoppá...de mondjuk akkor is max 20-as a lába. Ezek szerint ilyenkor eggyel (vagy többel) nagyobb csizmát vegyek?



köszönöm a válaszokat!

2014. szept. 22. 15:38
 5/9 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Akkor nagy valószínűséggel magas. Igaza van a többi válaszolónak, próba nélkül cipőt venni nem szabad.
2014. szept. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam már 17 hónapos, de a jelenség hasonló. 22-es cipőt hord, de csak a 24-es gumicsizma megy fel a lábára. Az viszont teljesen jó. Javaslom, hogy ne interneten vegyél cipőfélét, hanem boltban, ahol azonnal rá tudod próbálni. Felesleges pénzkidobás a neten próbálkozni.
2014. szept. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Ti hol vesztek?
2014. szept. 22. 15:47
 8/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Esetleg, ha spórolni akarsz, próbálkozz babaruhás csoportokban (facebook-on), bababörzéken vagy a jófogáson, apródon, olyan csizmákkal, melyek a te lakóhelyeden vannak és fel tudod próbálni a kislányra :)
2014. szept. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Első kiscipőket, kiscsizmákat nem szabad látatlanban, próba nélkül megvenni!

Deichmannban, CCC-ben, de akár bababoltokban is nézhetsz cipőt, nagyon fontos, hogy próbáld fel rá. Ráadásul úgy, hogy ne csak ráadd a cipőt, hanem álljon is benne a talajon. Nyomkodd meg a cipő orrát, hogy hol van benne a lábujja. Ha normálisan bekötve/csatolva még be tudod dugni az ujjadat a bokájánál, akkor még kicsit nagy is a cipő.

Sajnos, a méretek nagyon különbözőek, pl. sportcipőből a fiam most hord egy 26-ost, de a nyár elején amit vettem szandit, az már 27-es. A benti cipői is 27-es méretűek.

Téli cipőnél, csizmánál ráadásul még számolni kell azzal is, hogy esetleg harisnyát+zoknit adsz rá, vagy vastag zoknit.

2014. szept. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!