Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 15 hónapos. Egyedül...

Kislányom 15 hónapos. Egyedül megáll és kapaszkodva lépeget, lábújhegyen. De nem jár! Volt már vkinek hasonló problémája? A többi lent.

Figyelt kérdés
Járunk gyógytornászhoz, de elindulni nem akar, egyszerűen legyökerezik a lába. A gyógytornász azt mondta, h vmi a kis agyában le van blokkolva és ezt kellene vhogy orvosolni, h elinduljon. Azt mondta, h ne vezetgessük az nem jó. Úgy egyébként lépeget. Más gyereke is volt már hasonló helyzetbe?Kicsit el vagyok keseredve. A gyógytornász azt mondja vszínű oxigénhiányos volt mikor megszületett, de ez nincs feltüntetve a zárójelentésen.
2014. márc. 18. 12:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
18 hónapos korig normális, ha elindul. A kisfiam 17 hónaposan indult el. Még bőven ráér. Nem is ertem mi a baj?
2014. márc. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! A kisfiam is 15 hónapos, a mai napig gyógytornára járunk, szintén enyhe oxigénhiányos állapot miatt. Ő már utolérte a korosztályát, a terapeuta szerint, de még azért nem jár ő sem önállóan, mert majdnem 92 cm és 11,6 kg. Nekünk azt tanácsolták, hogy tologasson minél többet mindent(széket, kocsit, kis asztalt, járássegítőt, bébitaxit, amit tud), és majd magától elindul. 18 hónapos koráig ez normális. Ő már egy helyben sokszor megáll önállóan, és egy-kettőt lép, is, de leül. Szóval, ne aggódj, legyél türelmes, menni fog az!
2014. márc. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Az én lányom nem volt oxigén hiányos és mégis csak 15 hónapos korában indult el...Az első lányom oxigénhiányos volt,ő elindult már 11 hónapos korában..Bár mi nem jártunk gyógytornára egyátalán,mert nem is kellett! :)
2014. aug. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!