Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Milyen és mekkora ruhákat...

Milyen és mekkora ruhákat vegyek a februárban születendő első lányomnak?

Figyelt kérdés
Lassan el szeretnék kezdeni vásárolgatni de tanácstalan vagyok hogy hanyas méretig érdemes előre bevásárolni.És hogy miből mennyit...
2014. okt. 15. 08:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 56 és 62 közti méreteket érdemes venni.

Én kaptam egy listát a védőnőtől,leírom mik voltak benne.Egyébként én január végén fogok szülni,szintén lányom lesz. :)

2db vékony,2db vastak pamutsapka

2 db kiskabát

bundazsák akár overállá alkítható is lehet(ősz-tél)

2-3 db hosszúujjas rugi (56-os,62-es)

1-2 db ujjatlan rugi (56-os,62-es)

4 db body (hosszú és rövid ujjú,56-os,62-es)

pólya igény szerint+ hozzá 2 huzat

2014. okt. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nekünk ezek kellettek: 10-12 body, kb 10-12 rugi illetve kisnaci+ pulcsi együttes, néhány zokni, 2 harisnya, 2 vékonyabb sapi, 2 vastagabb sapi, bundazsák, illetve vékonyabb levegőztető overál. ( bundazsák kinti sétához,a vékonyabb overál autóban utazáshoz, ill ahogy jön a jóidő az lehet a kinti szerkó)

Méretileg: 56, 62 , 0-3 hó, "up to 1 months" feliratúakat érdemes szerintem venni, bundzsákból és overálból nagyobbat vettem.

2014. okt. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én is februárra várom a babámat, nekünk kisfiunk lesz :) Eddig vettem neki 5 db 62 - es hosszú ujjú body - t, még szeretnék venni pár 58 - asat is, de abból csak egyet - kettőt (3. baba, és az előző kettő nagy súllyal született, a 2. héten már szinte csak 62 -es cuccokat hordtunk. De róluk nem maradt ruha, mert a fiatalabb is már 14 éves.) Most vettem a Tescoban (50 - 70% - os leárazás van a nyári holmikból) egy 5 db - os rövid ujjú body készletet, abból 68 - ast vettem, meg egy kis pólót is. Veszek majd még 4 db 62 - es és 2 db 58 - as plüss rugit, kantárosat, mert az ujjasat nem szeretem, meg hozzájuk való kardigánt, aztán meglátjuk. Hozzá számolom még, hogy a rokonaim ruha ajándékozási hajlama magas, úgyhogy kivárok... (általában a bundazsákot ajándékba szokták adni :) Ha mégsem, akkor még bundazsákot veszek,nem túl vastagot, ujjasat.) Boldog babavárást!
2014. okt. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ja tényleg, sapi :) Azt már kötöttem neki, meg van vékony pamut sapink is. Kiscipőt is kötöttem!
2014. okt. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Januári a babánk, ezek kellettek ténylegesen: 8-10 body-rugi kombó (nekünk a rövid ujjú body-hosszú ujjú rugi jobban bejött, de mindkettő volt). Egy overál, egy bundazsák, efy vastag sapka, 2-3 zokni, egy kocsikabát. Minden más felesleges volt. 56-os vegyél főleg.
2014. okt. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Eddig nem mertem semmit venni mert amniocentézist csináltak és annak az eredményét vártuk,holnap megyünk érte de mivel nem hívtak így bízom a legjobbakban :) és délután már szeretnék elmenni vásárolgatni:) nem hiszem hogy bárkitől is bármit kapnánk így megveszünk mindent magunknak ,de már nagyon izgatott vagyok,erről ábrándozok már rég :)
2014. okt. 15. 09:24
 7/15 anonim ***** válasza:
Ja,még hálózsák is jó ha van, az praktikus az elején.
2014. okt. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 edit1979 ***** válasza:

Szia!

Én is február elejére vagyok kiírva a második gyermekünkkel, ő fiú lesz. Az első az kislány, és szeptemberi születésű. Én a helyedben vennék azért 2db hosszú ujjú bodyt, meg rugit is 50-es!!! méretben, hiszen a kislányok nem mindig születnek nagy hosszal. Amikor mi Zsófit vártuk,, mi is csak 56-os, 62-es cuccokat szereztünk be, aztán megszületett 48cm-rel. :-) Rohanhattunk a boltba, minden csak lógott rajta. :-)

2014. okt. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Én február végére vagyok kiírva, és szintén kislányom lesz. :)

Mi 56-os, és 62-es ruhákat veszünk. Még csak pár darab van, most kezdünk majd jobban belelendülni.

Bodyból meg rugiból szerintem egy 10-10 darabot veszünk, plusz lehet, hogy kisnadrág+pulóver kombót is beszerzünk.

Én az overállal vagyok gondban, mert mindenki azt mondja, hogy 62-est vegyek, mert gyorsan kinövi, de attól tartok, hogy abban meg majd elveszik szegény. :)

Van már 2 vékony sapink, vastagból is veszünk 2 darabot. Van 2 pár zokni is.

Azt hiszem listát kellene írnom, hogy mi szükséges, és mi nem. :)

2014. okt. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Utolsónak írom: 62-es overált vettünk, mert mindenki azt javasolta, januári lányunk egész télen nem nőtt bele, nagyon gáz volt, mai eszemmel 56-ost vennék mindenképp.
2014. okt. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!