Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány darab bodyt és rugit...

Hány darab bodyt és rugit vegyek a hamarosan születendő gyermekemnek? (Első baba)

Figyelt kérdés
2011. ápr. 14. 00:16
1 2
 1/11 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

Tök mindegy, úgyis kevés lesz. :-)

Alapelv az, hogy bármit adnak és akármilyen ronda, fogadd el, mert úgyis lesz olyan, hogy minden rugi a szennyesben lesz kakisan-lehányva, és elő kell venned a legidiótább kölcsöncuccot is, amire azt mondtad, hogy felmosórongynak is ocsmány. :-)


Viccen kívül: 56-osból ne sokat, legyen pár 62-es is, mert ha nagy a baba, akkor hallottam már olyat hogy a legkisebb méret már a szülészeten is feszült a babán.


Nem tudsz valahonnan családból kölcsön szerezni? Ezek az apró darabok olyan rövid ideig jók.... Eleinte napi 4-5 is kellhet, főleg ha bukós baba. (De hallottam már olyat, hogy reggel meg este fürdés után át lett öltöztetve a pici, vagyis napi 2 rugi - na az a gyerek sem az enyém volt.) Szóval 10 rugi nem ártana indulásként, legalább ugyanennyi body vagy több, így is folyton mosni kell....

Az,hogy hamarosan születik, mit jelent? Mert ha május végén, akkor hamar száradnak a ruhácskák, ezt is érdemes figyelembe venni...

2011. ápr. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia, nekünk valahogy szerencsénk volt, mert napi 2 simán elég volt, viszonta legtöbb babánál az első válaszoló szavai érvényesek. Szerintem első körben vegyél kevesebbet, és ha mégis kéne akkor ez úgyis hamar kiderül, és már küldheted is apát egy újabb adag bodyért :)

Gratula!

2011. ápr. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is kell minimum 8-10 bodyból is meg rugdalózóból is. Ebben legyen szebb is a csavargáshoz,meg gagyibb itthonra. Ha tudsz örökölni vagy durizni,az nagyon megteszi házonbelül. A lényeg,hogy tiszta,ápolt babád legyen.
2011. ápr. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekünk napi 3-4 body kellett, 1-2 rugi állandóan ment a mosógép. 55cm-vel született, de 56-os rugi max 2 hétig volt rajta. 62 meg 2 hónapig. Sokat kaptok majd tuti ajándékba. És jól írták, fogadj el mindent, amit adnak, max nem adod rá egyszer sem, de szerintem kizárt, mert az ember nem győz annyit mosni.
2011. ápr. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

nekünk is első baba.. :D

mi sok rucit örököltünk, bár mi nem tudjuk hogy milyen nemű, ugyanis meglepetést akar nekünk okozni, ha megszületik.de neki minden méretből legalább 5-10 darab van, és a legtöbbje ugye egyértelműen unisex színű.

Az is befolyásolja a döntésemet, amikor rucikat nézegetek, hogy ugye nyakunkon a nyár-kánikula-stb..

ahogy érzed.. :D

mikorra várod!?

2011. ápr. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó nálunk is nyári baba lesz júnus 22 re vagyunk kiírva:)
2011. ápr. 18. 20:13
 7/11 anonim ***** válasza:

20:10es vagyok.

nekem 10napom maradt hátra, úgyhogy remélem már a héten vagy a hétvégén babázhatunk! :)

2011. ápr. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Gratulálok és könnyű szülést kivánok neked:)
2011. ápr. 18. 21:34
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem is 10 napom van hátra! Én elkezdtem bodykat venni, mindenféle méretben, aztán kaptam elég sokat innen-onnan és végül van legalább 30-40 body, mindenféle méretben. De ezek szerinte akkor nem lesz felesleges! Rugdalózóból kb 20 van. Akkor az sem túl sok.
2011. ápr. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én öt-hat bodyval, és ugyanennyi rugival megúsztam az első hónapot, mert nagyon meleg volt, így a babán csak egy pelus volt sokszor. Sétához "öltözött fel", de pl amit napközben ráadtam, azt este két perc alatt kimostam kézzel, reggelre megszáradt, úgyhogy másnap fél perces vasalás, és adhattam is rá újból. Ha ragaszkodsz a mosógéphez, akkor több kell, mert öt bodyval nem fog megtellni a mosógép, mással meg nem lehet együtt mosni a bébiruhát.
2011. ápr. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!