Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Anyukák, ti adtok gyerekeitekr...

Anyukák, ti adtok gyerekeitekről kinőtt ruhát rászorulóknak?

Figyelt kérdés

Kis faluban lakunk, és amióta kisgyerekes anyuka vagyok, úton-útfélen megállítanak, házhoz becsöngetnek egy bizonyos népcsoportbeliek, hogy adjak már a gyerekekről kinőtt ruhákat nekik. Először még jószívű is voltam, adtam amit már úgyis kiselejteztem volna, vagy a kislánytól ami a kisfiúra úgysem lesz jó, de egyre szemtelenebbek voltak.

Szomszédaim mondták, legyek kemény, ne szokassam magamhoz őket, ők sem adnak senkinek semmit ingyen.

Most már én is, inkább azt mondom, nincs, de nem telik el olyan nap, hogy nem állítanának meg séta közben, hogy nincs kinőtt gyerekruha.

Mifelénk kukáznak is ezek, képesek a sz@ros pelenkák közül is kihalászni bármit a csórikámék.

Nem tudom, már egész hátralévő életemben zaklatni fognak?

Anyukák, amerre ti laktok, hogy viselkednek a hátrányos helyzetűek? Kéregetnek? Ti adományoztok ruhát nekik?

Nem vagyok rasszista, a cigányokról van szó a mi esetünkben.

Én gyerekkoromban úgy gondoltam, milyen szép dolog segíteni a szegényeken. Hát most már nem is tudom...



2014. nov. 14. 11:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adok ilyenek inkább kórházaknak vagy gyerekotthonoknak felénk börzén sok helyre gyűjtenek rucikat. Ők amiket adsz jó pénzért tovább adják tisztelet a kivételnek.Most jön a karácsony főleg megtalálnak majd szóval légy kemény.Ha segíteni szeretnél a védőnőnek is oda athatod a ruhákat majd ő továbbitja így nem járnak a nyakadra. Légy kemény mert sosem lesz vége.
2014. nov. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
En ismerettsegi korben adtam mindig oda amit lehetett, aztan az jar korbe:-). Ha a vedono mondja h valakinek kell, akkor adok, de csak ugy h valaki leszolit ugy soha!
2014. nov. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én itt gyakorin is küldtem már egy anyukának. De ő nem kéregetett, csak egy kommentben fejtette ki, hogy osztja be a kevés bevételét és a kérdezőt bátorította, hogy meg fogja tudni oldani. Aztán én írtam rá, hogy lenne pár felesleges cuccom a gyerekének. Elküldtem postán, nagyon megköszönte, leírta hogy örült a gyerek és azóta se zaklatott hogy adjál még.

Olyannak én se adok aki elvárja.

Anyaotthonba is küldtem már postán játékokat, azt is megköszönték, pont Karácsony volt, kaptam egy képeslapot.

Rázd le őket, hogy született a családban másik gyerek, mostmár neki adod. Arra nem mondhatnak semmit.

Aztán küld vagy add annak, akiről úgy gondolod, hogy megérdemli/tényleg rászorul.

2014. nov. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3-as vagyok: azt elfelejtettem mondani, hogy kórházba is vittünk már. Gyerekem volt vizsgálaton és akkor láttam milyen leharcolt ezer éves plüssökkel próbálják elvonni a gyerek figyelmét. Amikor mentünk kontrollra vittem egy nagy zacskónyit, szinte teljesen újakat, mert nekünk rengeteg felesleges volt itthon. Nem tudom, hogy végül befogták-e őket a vizsgálóba vagy beteg gyerekeknek odaadták, de nem is érdekel, ott biztosan jó helyre került.

Ha lenne több felesleges játékom, egyszer biztos bevinném a kórházba, odaadnám a főnővérnek és mondanám, hogy ossza szét az unatkozó gyerekek között. A szülők biztos minden fillérüket a gyógykezelésre költik meg kiesnek a munkából a hetekig tartó kórházi kezelés miatt, tuti nehezen futja már játékra.

2014. nov. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Idegennek nem adtam, bár mifelénk nem csengetnek be ilyenek. Ismerősöknek szoktam oda adni vagy ami nagyon használt de még jó,azt a védőnőkhöz szoktam bevinni és ők oda adják nagyon rászorulóknak!
2014. nov. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én ilyen koldulóknak alapból nem adok. Amikor gyerek voltam (12-13 éves) a mi kinőtt ruháinkat adta oda anyukám kéregető cigányoknak, utána 3 évig jártak vissza kuncsorogni.

Én a gyerekek kinőtt ruháit anyaotthonba viszem.

2014. nov. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A pici ruhákat anyaotthonba, gyerekkórházba vittük, a nagyobbakat beviszem az iskolába, ahol tanítok. Itt értelmi sérültek tanulnak, a legtöbb mély szegénységből jön, nemhogy plüsse, de zoknija, meleg pulóvere nincs télire. A játékok meg mennek a cipős dobozba karácsonykor, a nagy kedvenceket pedig elrakjuk az unokáknak. Névvel nem szeretek adakozni, mert visszajárnak, elvárják, kunyerálnak aztán és az pofátlanság, és az ilyeneket nagyon meg tudnám ütni. Nem szeretem, ha valaki megpróbálja kihasználni azt, hogy a gyerekeim szerint is segíteni kell, aki rászorul. Ha már nem dolgozik, legalább szégyellje magát, hogy kéregetésre kényszerül, pláne, ha ebbe még gyerekeket is szült, és ne házaljon.
2014. nov. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én az egyik ismerösömnek sokáig ingyen oda adtam a lányom kinőtt de szép ruháit,ere kiderült hogy amit én kislányára adtam töbségét a bababizományiba vite ,igy már ingyen tölem csak minimálisat kap,ma már tudja tölem csak minimális pénz megfizetése elenében kaphat kislány ruhát .igy is szokott jöni és venni.
2014. nov. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hozzánk szokott jönni egy cigány anyuka, van egy csomó gyereke, bevételük meg semmi. Pár utcányival lejjebb laknak egy komfort nélküli házban. Én szoktam nekik adni, régebben pelenkát, ha volt, élelmiszert, ruhákat a mai napig. Pl. adtam egy kabátot, és nemrég láttam az anyukán azt a kabátot - úgyhogy szerintem jó helyre ment. Én sajnálom, hogy embereknek ilyen sorban kell élniük, gyereket nevelniük. Én azt mondtam nekik, hogy pl. két hét múlva csütörtökön jöjjenek, addigra összekészítek valamit. Ha előbb jöttek, mondtam, még nem szedtem össze. Aztán ahogy megbeszéltük jöttek, később meg se beszéltük, két hetente jöttek, valamit mindig tudtam adni. Az apuka télen eltolta a havat előttünk (amikor volt hó egy napig :), nálunk így volt, és örülök, hogy segítettem. Mára a lányaimmal együtt válogatjuk az odadásra szánt holmit.
2014. nov. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!