Ti berakjátok/beraknátok ezeket a ruhákat a gyűjtőkonténerekbe, amikben a rászorulóknak gyűjtenek?

Figyelt kérdés

Van egy csomó olyan gyerekruhánk, amiket nem tudok hova tenni. Rendszerint ilyen gyűjtőkbe dobom a ruhákat, de ezeket nem. Már rengeteg van, ami kicsit kifakult, vagy szinte új, de elesett benne a gyerek és van rajta egy picike szakadás, vagy épp itthoni ruhák, amiken pici lyuk van, vagy a varrás mentén elpattogott, vagy minimálisan kinyúlt, esetleg apró hipófolt van rajtuk. Mindegyik hordható még, nem rongyokról beszélek, otthon, udvaron, játszón hordhatóak.

Kidobjam őket? Vagy berakhatom egy ilyen gyűjtőbe? Ezeket gondolom még átválogatják, majd ott kidobják, ha esetleg mégsem jó?

Köszi, ha segítesz.


2014. nov. 15. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Átválogatják és ami már nem jó, megy géprongynak. Nyugodtan bedobhatod.
2014. nov. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálatok nincs helyi családsegítő vagy esetleg valamilyen egyházi szeretetszolgálat?

Mert ők beveszik az ilyen ruhákat is, és örülnek is neki (és nem is ciki egy-egy folt vagy kicsike szakadás), mivel nagyon sok a rászoruló.

A konténerekben én nem igazán bízok...onnan vagy kidobják, vagy átalakítják és jó pénzért eladják.

2014. nov. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De van, de nagyon messze, és nincs autónk. Ez meg ovifelé útba esik. A védőnő meg nem foglalkozik ruhákkal, eléggé rossz személyisége, életfelfogása van, de gondolom, mert fiatal.
2014. nov. 15. 22:27
 4/7 anonim ***** válasza:
2014. nov. 16. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Keress helyi facebook os csoportot, es hirdesd meg, otthoni gyerek ruhák elvihetők :) tuti lesz ra jelentkezo
2014. nov. 16. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én beraknám kontinerbe vagy a védőnő amugy nálunk kotinerböl is kiszedi a kisebbség,ha kukára teszem onétt is ők viszik el .
2014. nov. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én szoktam konténerbe dobni gyerek és felnőtt ruhákat is egyaránt. A Vöröskereszt általában nem a rászorulóknak osztja, hanem vásárt csinál a ruhákból és a bevételt fordítja a rászolulókra. Legalábbis itt felénk (BP) biztos, hogy így megy.
2014. nov. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!