Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Macerás vagyok hogy többször...

Macerás vagyok hogy többször átöltöztetem totyogó babámat?

Figyelt kérdés

Ha kimegyünk sétálni szinte mindent lecserélek a manón, mert úgyis elesik, mászik és nem szeretném, ha utána ebben a "piszkos" ruhában enne, aludna otthon. Persze ezt a kinti cuccost másnap is ráadom a sétához. Anyósom ha látogatóba jön mindig megjegyzést tesz, hogy minek ennyit öltöztetni. Persze mások vagyunk, Ő nem igen mos kezet, náluk be lehet menni utcai cipővel a lakásba és nem igen takarít, a higiéniától is távol áll. Nálunk cipő levétel van és gyakori kézmosás gyereknek is, meg neki is (felszólításra).

Szóval mert szeretem a tisztaságot azért már nehéz eset vagyok?



2015. ápr. 13. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is mindig átöltöztettem kintre, amíg totyogó-csetlő-botló volt. Most 3 éves, de már magától is tudja, hogy ha hazaesünk a bölcsiből-játszótérről-kertből jövünk, akkor a nacit cseréljük, és kézmosás. Több okom is van erre:


a. A kanapén és fotelen kb. minden meglátszik, ezért nem szeretem, ha koszos nadrágban ül rá, de kint meg nyilván nem fogom neki azt mondani, hogy kicsim, ne ülj le a fűbe játszani, mert anyád faxnis a rendre a lakásban. Bejövünk, átöltözünk, slussz.


b. Nagyon szeretem a szép gyerekruhákat, és (tudom, itt majd ezért lepontoznak), viszonylag drágák a ruhái. Kint épp emiatt a kintiben vagyunk, vendégekhez, benti mókákhoz, nagyikhoz, játszóházba, szülinapi zsúrokra, akármikre meg megyünk a minőségibb cuccban.


Nálunk egyébként alap az átöltözés: a férjem orvos, én is kórházban dolgozom (nem orvosként), amikor hazaérünk igaz, hogy a fehér ruha marad bent, de ha pl. csak ambulancián ül az ember, akkor nem mindig öltözöl át. Százezer és egy beteggel van kontaktunk/nap, én ehhez voltam hozzászokva gyerek előtt is, most is bennem van.


A kézmosás naponta többször alap, erre nem is írnék semmit.

2015. ápr. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha leviszem én is átöltöztetem kinti ruhába. Bent amúgyis véKonyabb Ruhában van vagy harisnyában abban nem viszem le. Ne foglalkozz vele mit mond. Amúgysem örülnék neki ha homokos ruhában bent lenne.
2015. ápr. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is átöltöztetem mindig. Itthon lazább/lengébb ruhában van, ha pedig megyünk valahová akkor próbálok vagányabb rucit ráadni (ha játszótér akkor kényelmes szabadidő, ha valakihez megyünk akkor farmer póló, pulcsi)! Itthon hosszú body-ban rohangál + ha kell akkor egy vékony kényelmes naci. Másfél éves kisfiam van. :) Nyugi,emiatt nem vagy macerás! És a kinti cipő nálunk is lekerül az ajtóban...ebből nem engedek. Ígyis naponta kell takarítani, hát még ha cipővel járkálnánk bent.
2015. ápr. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is átöltöztetem, mivel a játszón a nyakába szórt homokot nem szeretném viszontlátni a kiságyban :) Ráadásul még a benti játszóst is lecserélem az ebéd utáni alváshoz; na ezt meséld el anyósodnak ;D Szerintem teljesen normális, hogy tiszta helyre nem viszünk be koszt, így a kitakarított lakásban sem fetrengünk kutyapiszkos cipőkben :/ Nyugodj meg, teljesen normális vagy!
2015. ápr. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 sandrachnologic ***** válasza:
Mi is öltözünk at, ahogy feljovunk az udvarrol vagy hazaérünk valahonnan. En magam is igy csinalom, a gyerek is ezt szokta meg. 4 eves lesz júliusban, pontosan tudja, hogy van a kinti ruha meg a benti. Mondjuk nekunk ugye kert van, oda nem oltoztetem olyan szepen mint egy sétához, mert minek is, de ha feljovunk alap, hogy a koszos ruha lekerül rola... Kezmosasrol ne is beszéljünk, Naponta tobbszor is! Szerintem is jol csinálod, nem baj ha megszokja, hogy itthon itthoni cuccban vagyunk, kintre meg lehet mast felvenni.
2015. ápr. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Semmi gond nincs ezzel. Én is másik ruhát veszek fel ha hazaérek munkából, vagy ha leviszem a kutyát játszani.

A nevelt lányom meg hülyének néz, mert ő egész nap abban van, amit reggel felhúz, akkor is, ha suliban összekoszolja (rendszeres, nem figyel, a kezét a ruhájába törli, leeszi magát, stb).

2015. ápr. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!