Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Ovis gyerekednek miből áll a...

Ovis gyerekednek miből áll a ruhatára? (fiú is, lány is érdekel)

Figyelt kérdés
Soha nem kellett még ruhákat vennem nekik, mostanra fogytak el, amiket örököltünk, fogalmam sincs, hogy fogjak hozzá. Eddig annyi rengeteg cucc volt, hogy nem is használtuk ki őket, de ilyen sokat nem is tudok meg nem is szeretnék vásárolni. Ti hogy csináljátok, rövid nacik, pólók, kis ruhák lányoknak hány db szolgál ki egy gyereket? Játszós, csinos egyaránt. Cipők, szandálok, milyenek, hány párat érdemes?
2015. máj. 21. 05:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Fiú, 4.5 éves. Kb. ennyit használunk is mostanában a ruhatárából: 7-10 db zokni, alsónadrág és rövidujjas póló, 3 hosszúujjas póló és ujjatlan trikó, 3-4 pulóver/kardigán/melegítőfelső (vékonyabb, vastagabb, ünneplősebb-játszósabb), 5-6 kényelmes melegítőnadrág és rövid- vagy térdnadrág (min. 2 itthonra, 2 bentre), 2-3 vászonnadrág vagy farmer, 1 ünneplő ing és nadrág, 2 baseball sapka, 1 béleletlen vízhatlan kabát, 2 pizsoma, 1 fürdőgatya, 1 vászoncipő, 1 benti szandál, 1 kinti szandál, 1 papucs, 1 vízhatlan cipő.
2015. máj. 21. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hat eves fiu.

3 szep farmer, 12 db melegito also, kb 20 polo, es ugyanennyi hosszuujju polo, vastag pulcsibol kb 5 db van.

Kabat 2-2 db tavaszi-teli, egy esokabat.

Vagy 30 par zokni, (sosincs meg a parja 😃), alsogatyabol kb 25 db.

Egy benti szandal itthonra, egy az oviba, egy kinti szandalcipo, ket sportcipo, egy szebb, egy jatszos, egy gumicsizma.

Van egy cernasapka, de nem hordja, es ket baseball sapi.

2015. máj. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kisfiam van nekem is, hamarosan 5 éves.

Nálunk -sajnos vagy nem- nincsenek rokonok, örökölt stb. ruhák, úgyhogy rendszeresen vásárolok.

Nem is egyszerre kell mindent, inkább minden hónapban, beosztva stb.


Ami van jelenleg:

- zokni kb. 20-25 pár (benne kb. 5-6 pár ilyen nyári, épp csak bokáig érő és a többi hagyományos típusú)- nálunk a zokni nagyon fogy, imád homokozni, naponta így 2 db-ot is használ, illetve sajnos gyakran lyukadnak is- ez meg az életkorral jár

- alsógatya, trikó (alsóneműk) kb. 14-15 db mindenből- kell ugye az oviba is 1-2 garnitúra váltásnak, ilyen nyári melegben van, hogy délután úgy leizzad a rohangálásban, hogy csak az öltözés segít, mindig van a szekrényben tiszta és a mosnivalók közötti is pár, illetve hetente többször jár sportolni/úszni is, ott is leizzadnak, célszerű ilyen napokon eleve többet adni vele- illetve rendszeresen, szakaszosan cserélem őket, mert a mosástól sem szép már mindegyik 1-2-3 akárhány hónap múlva stb.

- nyári hónapokban naponta két komplett öltözékkel számolok mert vagy homokozás/leizzadás vagy reggeli hűvösebb/délutáni forróság miatt stb. úgyis át kell öltözni. Ahogy magamnál sem, úgy nála sem vagyok híve annak, hogy egy ruhadarabot több napon át vegyen fel, hiszen még mászkál, csúszik a földön, belefekszik a homokba stb.- ezért gyerek, a mosógép meg ezért van :)

- rövidujjú póló kb. 12-15 db

- hosszúujjú póló/felsőrész kb. 10-12 db

- melegítőalsó (főleg ilyen időben, illetve nyár kivételével egész évben benti nadrág az oviban, plusz 1-2 normálisabb darab hétvégére ha sportosabb, kirándulósabb program van): kb. 10 darab (ebből is legalább 1 pluszban az ovis szekrényben)

- melegítőfelső és kapucnis pulcsi vagy cipzáros felső vagy polár felső összesen kb. 5-6 darab- ezek különböző melegségűek, van, amit ilyenkor már nem használunk, de korántsem biztos, hogy kitart őszre, mert kinövi

- farmernadrág, lenvászon vagy valami utcai viseletű nadrág, ami nem melegítő: kb. 5 darab

- rövidnadrág, roll-up nadrág (felgombolhatós), bermuda stb. ilyenek a jobb időre (utcai szebb, ovis kinti és otthoni játszóterezős is együtt) kb. 12 db

- alkalmi öltözet: kb. 2-4 db ing (ebben van vagányabb kockás-mintás és rövid ujjú is és 1 db teljesen fehér, hosszúujjú is), alkalmi szövetnadrág 1 db, alkalmi zárt fekete cipő 1 db

(esküvőkre, anyák napjára, ovis évzáróra stb. mindig kell egy teljes öltözet)

- esőruházat: gumicsizma, esőkabát, esőoverál (az a vékonyabb fajta), esernyő- 1-1 darab (időnként nézem, hogy kinőtte-e)

- hátizsákok: kb. 5 db mindenféle kistáska, hátizsák (1 db napi használatban- ebben hordja az oviba az alvós állatkáját, 1 nagyobb a korcsolyának, 1 közepes az úszós cuccnak, 1 db a hétvégi biciklizős/kirándulós pakknak, 1 tornazsákszerű a karateruhának)- mivel mindegyiket legalább hetente 1* használjuk, így praktikusabb, mint minden nap pakolászni

- cipők, papucsok: 1 pár papucsa van az uszodába, egyébként nem vagyok híve otthon sem a papucsozásnak, utcára sem. Oviban bentre egy normális, kérges, saroktartós szupinált szandál (salus), kintre egy évszaknak megfelelő játszóscipő (most pl. még könnyebb tépőzáras lenvászon/farmercipő,korábban sportcipő stb.), 2 pár utcai cipő- egy ebből sportosabb kiránduláshoz, 1 általánosabb, ami farmerhez, utcai viseletnek, nem kiöltözős programhoz is jó, illetve nyárra vettem két pár tépőzáras szandált- az egyik az otthoni-utcai egy normálisabb (elephanten), a másik egy homokozós-játszóra való (decathlon egyszerű), otthon inkább mezítláb van, vagy esetleg hűvösebb időben vannak ezek a bőr talpú kis cipők/mamusz jellegű lábbelik vagy zokni

- spotoláshoz speciális ruházat pedig opcionális: nálunk van úszás, így fürdősapka, fürdőnadrág (2-2, mert volt már, hogy 1-1 elkeveredett az oviban, mosásban elkavarodott stb. de ezek azért több évszakra is kitartanak), úszáshoz 2 fürdőlepedő az a kicsire tekerhető mikroszálas anyag (decathlon), úszószemüveg. Katarehoz a fehér ruha (ghi), kosárlabdához (otthon is rendszeresen sportol az apjával): ugyancsak decathlonos kosaras ujjatlan póló és hozzá való bővebb rövidnarág 2 szett, sportcipő 1 pár

Nem focizik még komolyan, de az apja vett neki stoplis cipőt (szerintem egyálalán nem lételem)

- napsütésre, reggelente baseball sapkákat hord: ezekből is van 3-4 normális darab, illetve van pár olyan reklámsapi, amit meg az oviba tud a délutáni rohangáláshoz használni, mert hamar koszos lesz (dobálják, elhagyja, leejti)


Márkákat nem írok, ez kinek-kinek egyéni ízlése és pénztárcája határozza meg.

A fehérneműkből, pólókból én a pamuttartalmat, esetleg biopamut összetételt inkább nézem, mint a figurát rajta, a cipőből a legtöbbet használt ovis benti a legjobb minőségű salus, illetve a cipőknél is nézem, hogy pl. bőr legyen vagy szandálnál is a belső része bőr legyen. Sportcipőkből nálunk az adidas, vászoncipőkből a zetpol márka jött be, de már vásároltam jó szandált a CCC-ben is és jó ár-érték arányú biopamut ruházatot, fehérneműt a lidl/aldi kínálatából is, pedig meg tudjuk venni a H&M, C&A darabokat is, ott is szoktam jókat találni és az ennél drágább kollekciókat is megengedhetnénk magunknak, de nem sok értelmét látom.

Természetesen egyszer-egyszer megveszem én is pl. a Thomas gőzmozdonyos vagy Peppa George malacos pólót vagy az XYZ mesefigurás Disney dolgot, de nem minden esetben.


A fehérneműket is rendszeresen cserélem, szelektálom, nem hagyom, hogy "kigumisodjon", rongyolódjon, megkopjon,kinyúljon- ahogy magamnál sem. Inkább tiszta, igényes, friss darabokat hordunk jobb alapanyagokból, másodlagos a design- még ovis, van még talán pár évem, hogy így vásároljak.

Szokam figyelni az akciókat is, de csak mértékkel- olyan ütemben nő még a kisfiam, hogy a 2-3-4 stb. számmal nagyobb dolgokból nem tárazok be, mert ki tudja, hogy éppen az évszaknak megfelelő lesz-e, mire belenő.

2015. máj. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

...előző vagyok: pizsamát kihagytam.

2-3 szett rövidnadrágos-pólós és 2-3 hosszúnardágos, hosszú ujjú verzió van, ezekből 1-1 mindig az oviban.

2015. máj. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!