Decemberi babánk lesz. A ruhatárában mi az amit fontosnak tartotok beszerezni?

Figyelt kérdés

Kiegészítésül annyi, hogy ahol aludni fog, ott estére jó meleg lesz, ezért nem biztos h hálózsákot beszerzek. Az a baj, hogy most fogunk rengeteg mindent kapni, és még át kell válogatni. (lánycuccok, de nekünk fiú lesz).

A kérdésem vonatkozik:Overáll vagy bundazsák vagy kabát kintre?

Hány takaró a minimum ami kellhet? Harisnya kell-e? Vajon hány réteget kell ráadnom kint? Pl.hosszú ujjú body, harisnya(?) rugdalózó, pulcsi, meg overáll(?) plusz takaró?


2015. júl. 8. 16:09
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

A hálózsák melegben is hasznos lehet, vannak vékonyabb fajták is, mert akkor nem kell aggódni, hogy lerúgja-e magáról a takarót, és általában a babák szeretik, kényelmesen alszanak benne.

Ha decemberi lesz, akkor szükség lesz overallra és bundazsákra is, mínusz sok fokban mindkettőt rá kell majd adni. Az meg, hogy hány réteget kell ráadni, hőmérséklettől függ. Alapvetően rá is érvényes lesz a plusz egy réteg szabály, tehát ha Te pl. póló, vastag pulcsi, harisnya, nadrág és télikabátban érzed magad kint kellemesen, akkor rá ennél eggyel több réteget kell adni, pl. body, harisnya, rugi, pulcsi, overall és bundazsák. De valószínűleg egy-két hónapos babával mínusz 10-be csak akkor mész majd ki, ha nagyon muszáj.

2015. júl. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
meg persze sapka és kesztyű.
2015. júl. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hu, köszi sokat segítettél. Mert én alapból a hüvöset szeretem. Akkor kiegészítem a listát hálózsákkal, bundazsákkal,overállal és harisnyával. Azt nem tudtam h egyszerre rá lehet adni, nyilván ha szükséges. Meg valahol azt olvastam h a harisnya kínzás fiúknak. :) De akkor megnyugodtam. Körvonalazódik már, h mit kell majd beszereznem. Nagyon köszönöm!
2015. júl. 8. 16:35
 4/7 anonim ***** válasza:
Decemberben született a fiam, nem adtam rá harisnyát. Nem fázott meg soha.
2015. júl. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, ha emlékszel akkor felsorolod, hogy mit adtál rá mikor kivitted? Kb 0- minusz 10 fok között?
2015. júl. 8. 20:41
 6/7 anonim ***** válasza:
Téli babámnál a bundazsák vált be, de overált is használtunk, kabátot nem, harisnya felesleges, míg pici borzasztó ráadni, inkább eggyel több takaró. Én mindig úgy vittem ki, hogy a benti body-rugira ráadtam egy vékonyabb overált és betettem a babakocsiba való bundazsákba, meg persze egy meleg sapi. Minnél kevesebb réteggel érdemes megoldani újszülöttnél.
2015. júl. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lányom novemberi, fiam januári. bentre, ha meleg volt, akkor rövid ujjú body+rugi. Soha nem adtam rájuk ilyen kicsiként harisnyát. Kintre hosszú ujjú body+ vastagabb rugi+overal vagy vastag kiskabát nadrággal+ alá is meg fölé is takaró. Így bele a mózesbe, és arra még rátéve a babakocsi teteje. Mondjuk én használtam nekik pólyát is, akkor csak egy takaró volt. Plusz adtam még rá sapkát és kesztyüt.
2015. júl. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!